Okopíruje Apple Samsung? Jablečná firma se chystá na významný krok

apple iphone 11 představení

Již deset let společnost Apple představuje své jablečné telefony vždy jednou za rok na zařijové keynote a následně jej o pár týdnů později začne prodávat. Dle nové zprávy od analytika Samika Chatterjee JP Morgana se však Apple chystá tuto strategii na rok 2021 změnit. Dle Chatterjee by mohl Apple rozdělit představení iPhonů do dvou samostatných událostí, přičemž první by se konala na jaře a druhá pak tradičně v září.

Apple by tak pouze okopíroval strategii, kterou používá konkurenční Samsung již dlouhé roky. Ta uvádí produkty z řady Galaxy S v první polovině roku aby následně přišla s novým telefonem z řady Galaxy Note. Huawei dělá taktéž něco podobného s jeho P a Mate řadami. Není to však poprvé, kdy by jablečná firma představila dva iPhony na dvou různých událostech. V březnu roku 2016 totiž vydala iPhone SE, který obsahoval střeva z iPhonu 6s. Tato keynote se však výrazně lišila a na pódiu tenkrát nevystoupil ani CEO Applu – Tim Cook.

apple iphone 11

Nová strategie má jít však o něco odlišným směrem. Apple by na každé konferenci představil aktuální vlajkovou loď, nikoliv levnější model. Od tohoto tahu si jablečná společnost slibuje nárůst prodejů iPhonů, které neustále klesají.

Zdroj: androidauthority.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)