Apple MagSafe funguje i pro telefony Samsung. Chyba nebo záměr?

Apple MagSafe Samsung

Apple při představení iPhonu 12 nedávno uvedl i chytrý systém pro nabíjení a připojení příslušenství. Uživatelé teď s velkým překvapením zjišťují, že Apple MagSafe funguje s telefonem od společnosti Samsung. Jak to, že Galaxy Z Fold 2 může využít MagSafe?

Když Apple představil MagSafe, většina lidí logicky předpokládala, že tato technologie pro bezdrátové nabíjení bude fungovat jedině s jablečnými telefony. Zkoumaví uživatelé ale zkusili MagSafe připojit i k ohebnému telefonu Samsung Galaxy Z Fold 2. Není až takovým překvapením, že se telefon začal nabíjet. MagSafe je totiž kompatibilní se standardem Qi. Nabíjecí technologie Apple se byla schopná na Samsung dokonce i magneticky přichytit, jelikož Galaxy Z Fold 2 také používá magnety.

Umístění jednotlivých magnetů není tak přesné, ani tak silné jako u iPhonu 12, který byl pro MagSafe přímo navržen. Je ale dobré vědět, že pokud se někdy v budoucnu ocitnete bez nabíječky a v okolí bude jen MagSafe „konektor“, tak vašemu telefonu s bezdrátovým nabíjením dokáže dodat energii. Na rozdíl od iPhonu 12, který je nabíjen výkonem 15W, bude ale maximální výkon pro Android telefony nejspíš jen 5W nebo 7,5W.

Jakou bezdrátovou nabíječku používáte?

Zdroj: AndroidPolice

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)