Apple vydal iPhone 11 a 11 Pro. Přesvědčí Android uživatele?

iphone 11

Apple své dnešní keynote představil hned tři nové telefony – iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Max. Jedná se opět spíše o evoluční posun, ovšem poprvé v historii nabídnou jablečné telefony tři fotoaparáty a dle jejich slov se jedná o ten nejlepší fotoaparát a kameru v telefonech.

iPhone 11 je nástupcem iPhonu XR, tedy základní, levnější varianta. Změnou názvu chce dát Apple najevo, že se nejedná o žádný méně kvalitní telefon, ovšem o vstupní zařízení, které je skvělou volbou pro většinu jablečných uživatelů. Nabídne 6,1″ Liquid Retina displej, který má být kvalitnější, než v případě jeho předchůdce. Vůbec poprvé všechny iPhony podporují Dolby Atmos a jsou vybaveny vysoce kvalitními stereo reproduktory.

Introducing iPhone 11 — Apple

Introducing iPhone 11 — Apple

Na konferenci se hovořilo hlavně o fotoaparátech nových iPhonů. Na zádech iPhonu 11 nalezneme dvě čočky. Primární klasický snímač má 12 megapixelové rozlišení a disponuje světelností f/2.4 a sekundární ultra-široká clona má stejné rozlišení a světelnost f/1.8. Apple hojně hovořil o focení panoramat a hlavně o tom, že jsou obě dvě čočky schopny pracovat dohromady. Nově dokáže díky druhé čočce fotit portrétní fotografie jiných objektů. Přední kamera pak doznala také znatelných změn, má 12 megapixelové rozlišení a podporuje zpomalený záznam, díky kterému bude možné točit tzv. Slofies, tedy jablečný výraz pro zpomalené selfie fotky. Obě dvě, jak zadní, tak i přední kamery umožní točení 4K videa až při 60 FPS.

Introducing iPhone 11 Pro — Apple

Introducing iPhone 11 Pro — Apple

Hlavní vlajkové lodě – iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max dostaly tentokrát prostor až po představení základního iPhonu 11. V souvislosti s ním hovořil hlavní vývojář procesoru Apple A13 Bionic o jeho výkonu. Tiká ve všech třech iPhonech a dělá z nich nejvýkonnější mobilní telefony na světě, ať už co se týče procesorového výkonu, nebo toho grafického. iPhone 11 Pro disponuje OLED Super Retina XDR displejem s rozlišením 5,8″, větší Max pak nabídne 6,5″ displej. Má několik pokročilých technologií a dle slov Applu se jedná o ten nejlepší displej v telefonu vůbec. Má jemnost 458 ppi, svítivost 1 200 nitů, je úspornější a nechybí funkce Tap to wake. Kontrast se pak zastavil na vysoké hodnotě 2 000 000:1. Jablečná firma dokonce tvrdí, že se jedná o stejný typ displeje, který použil ve svém drahém monitoru Apple Pro Display XDR.

Fotoaparát u iPhonu 11 Pro nabídne celkem tři čočky – širokoúhlou, ultra-širokou a teleskopickou. Všechny tři čočky dokáží pracovat najednou, díky čemuž lze vyfotit unikátní snímky, které jsme mohli doposud vyfotit pouze obtížně. Apple dal nejnovější iPhone do ruky také filmovým tvůrcům, kterým se podařilo natočit opravdu unikátní záběry, připomínající vysoko nákladový film. Nechybí samozřejmě podpora HDR a nový speciální režim Night Mode, který za špatných světelných podmínek zesvětlí fotky a videa, audio zoom ve videu (tedy podobnou funkci, kterou představil Samsung u svého Galaxy Notu 10) a 2x zoom pro video.

Apple Event in a flash

Apple Event in a flash

Za nový iPhone 11 zaplatí jableční uživatelé 20 990 korun za 64 GB paměťovou variantu. Za iPhone 11 Pro 29 990 korun a za největší Max pak 32 990 korun. K dispozici budou v tradičních barevných variantách včetně nové půlnočně zelené.

Zaujaly vás nové iPhony 11 a 11 Pro?

Zdroj: apple.com/cz

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (129)