Nový Apple iPad Pro s OLED displejem se výrazně prodraží

Apple iPad Pro
  • Letošní iPady Pro konečně dorazí s OLED displejem
  • Dočkají se také vyššího výkonu díky procesoru M3
  • Hardwarová vylepšení se ale pojí se značným nárůstem ceny

Už dlouho se spekuluje nad tím, že Apple v letošním roce konečně přejde v případě iPadů Pro na panelovou technologii OLED. První tablety tohoto typu navíc nabídnou také výkonný čipset M3, který debutoval koncem loňského října spolu s novými MacBooky. Všechny tyto hardwarové novinky si ale vyberou svou daň – zařízení totiž budou výrazně dražší než jejich předchůdci.

Podle tchajwanského serveru DigiTimes, který je citován portálem Wccftech, můžeme u základního modelu počítat až se 160dolarovým nárůstem ceny, v přepočtu se pak bavíme o zhruba 3 700 korunách. V praxi to tedy znamená, že by mohla cena 11palcového modelu poskočit ze 799 dolarů (v přepočtu 18 500 Kč) na 959 dolarů (asi 22 200 Kč). Připravovaná 13palcová verze může podle zdrojů stát namísto 1 099 dolarů (25 500 Kč v přepočtu) až 1 199 dolarů (zhruba 27 800 Kč). Jak moc se zvýší ceny v Česku, teprve uvidíme.

AppleM3

Nutno však podotknout, že je čerstvá zpráva od DigiTimes výrazně optimističtější než některé dřívější odhady. Různé zdroje totiž hovořily o částkách kolem 1 500 dolarů (v přepočtu 34 800 Kč) za 11palcovou variantu a šílených 1 800 dolarů za 13palcový model (přibližně 41 800 Kč).

Předpokládá se, že Apple nové iPady Pro představí už ke konci příštího měsíce. Na oficiální potvrzení si ale ještě budeme muset chvíli počkat.

Používáte k práci iPad?

Zdroj: Wccftech

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)