Inspirace pro Google: Apple odmítá aplikace, které vybízí k obřím platbám

Apple blokuje drahé mikrotransakce

Neopatrné či neuvážené používání chytrého telefonu může někdy vést i k nepříjemným finančním výdajům. A tím zrovna nemyslíme situaci, kdy telefon ztratíte nebo zničíte a musíte shánět nový. Vyloženě digitální nebezpečí se ukrývá v propojení s platebními metodami. Například skrze mikrotransakce v aplikacích tak můžeme velmi lehce utrácet spousty peněz. A to jak z rozmaru, tak třeba i nechtěně. Zamýšleli jste se ale někdy i nad tím, jak vysoké částky některé aplikace za nějaké bonusy či funkce chtějí? Momentálně to udělal Apple a aplikace, které nabízejí drahé mikrotransakce, blokuje.

Google Play - vrácení platby - návod

“Aplikace nesmějí zneužívat důvěry uživatelů. Bohužel výše transakcí, které jste ve vaší aplikaci nastavili, neodpovídají hodnotě získaných výhod a obsahu. Takové jednání se neslučuje s pravidly AppStore,” odepisuje společnost vývojářům v případě, že se jim hodnoty transakcí nezdají opodstatněné. K výzvě firma připojuje seznam takto podezřelých položek a doporučení, aby se autoři zamysleli nad jejich hodnotou. Není zatím jasné, s jakým přesně filtrem Apple drahé mikrotransakce blokuje. V rámci ochrany uživatelů podobná reakce není obecně špatná a inspirovat by se mohl i Google u nastavování pravidel pro Obchod Play.

Na jakou nejdražší položku jste v aplikaci narazili?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)