Aplikace URL Shortener: Zatočte s dlouhými URL odkazy

URL (1 of 1)

Pokud často s někým v chatu sdílíte odkazy pomocí copy & paste, určitě jste se museli zamyslet nad problémem, proč jsou některé odkazy skoro nekonečné a jiné docela krátké? V tomto článku vám nevysvětlíme tuto problematiku, ale představíme vám aplikaci, jež by vám mohla pomoct odkazy ovládnout a s jejíž pomocí byste mohli skoncovat s odkazy zabírajícími půlku obrazovky vašeho telefonu.

Základní princip

V aplikaci URL Shortener se práce s odkazy nezbavíte, ale přeměníte je do stravitelnější podoby. Ihned po otevření aplikace se vám v horní části zobrazí okénko pro vkládání odkazu, jež vypadá stejně jako v prohlížeči. Do něj vložíte zkopírovaný odkaz a zmáčknete ikonu pro vytvoření kratšího odkazu nacházející se zcela vpravo. Ihned po vložení odkazu se vám zobrazí okno, v němž se nachází zkrácená verze odkazu, tlačítko pro přidání odkazu do notifikací a tlačítka zkopírování, sdílení a přidání do oblíbených. V okně se objeví i malý pohled na stránku. Z tohoto okna vyjedete stisknutím tlačítka zpět a dostanete se tak do seznamu všech odkazů, jež si můžete otevřít. Táhnutím vlevo se dostanete do druhé sekce, v níž se nachází vaše oblíbené odkazy.

Detail odkazu

Po rozkliknutí konkrétního odkazu najdete informace, v nichž uvidíte, kolik lidí se na odkaz podívalo, z jakého prohlížeče, z jaké země a jaký operační systém k tomu využili. V horní části této stránky se nachází i okno, jenž se vám ukázalo hned po vložení odkazu a v němž můžete svůj odkaz sdílet emailem, Google Drivem, přes poznámky Keep, OneDrivem nebo Facebookem či Skypem. Jestli vás aplikace zaujala kvůli možnosti zkracování odkazů, nebudete o ni připraveni, stále ve stejném oknu se zcela nahoře na prvním místě nachází krátký vygenerovaný odkaz, na nějž stačí kliknout a v prohlížeči se otevře. Kliknutím na tři tečky vedle tlačítka hvězdičky můžete nechat odkazu vytvořit QR kód, jenž se následně uloží do samostatné složky v telefonu.

Aplikace je dostupná zdarma v Obchodě Play. Počet stáhnutí už překonal 100 tisíc a průměrné hodnocení dosáhlo 4,5 hvězdičky. Jako spousta ostatních neumí ani tato aplikace jinak než anglicky a pro přihlášení je třeba mít Google účet. To by však dnes neměla být překážka.

URL Shortener
URL Shortener

Zkracujete také často URL odkazy?

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (2)