Aplikace URL Shortener: Zatočte s dlouhými URL odkazy

URL (1 of 1)

Pokud často s někým v chatu sdílíte odkazy pomocí copy & paste, určitě jste se museli zamyslet nad problémem, proč jsou některé odkazy skoro nekonečné a jiné docela krátké? V tomto článku vám nevysvětlíme tuto problematiku, ale představíme vám aplikaci, jež by vám mohla pomoct odkazy ovládnout a s jejíž pomocí byste mohli skoncovat s odkazy zabírajícími půlku obrazovky vašeho telefonu.

Základní princip

V aplikaci URL Shortener se práce s odkazy nezbavíte, ale přeměníte je do stravitelnější podoby. Ihned po otevření aplikace se vám v horní části zobrazí okénko pro vkládání odkazu, jež vypadá stejně jako v prohlížeči. Do něj vložíte zkopírovaný odkaz a zmáčknete ikonu pro vytvoření kratšího odkazu nacházející se zcela vpravo. Ihned po vložení odkazu se vám zobrazí okno, v němž se nachází zkrácená verze odkazu, tlačítko pro přidání odkazu do notifikací a tlačítka zkopírování, sdílení a přidání do oblíbených. V okně se objeví i malý pohled na stránku. Z tohoto okna vyjedete stisknutím tlačítka zpět a dostanete se tak do seznamu všech odkazů, jež si můžete otevřít. Táhnutím vlevo se dostanete do druhé sekce, v níž se nachází vaše oblíbené odkazy.

Detail odkazu

Po rozkliknutí konkrétního odkazu najdete informace, v nichž uvidíte, kolik lidí se na odkaz podívalo, z jakého prohlížeče, z jaké země a jaký operační systém k tomu využili. V horní části této stránky se nachází i okno, jenž se vám ukázalo hned po vložení odkazu a v němž můžete svůj odkaz sdílet emailem, Google Drivem, přes poznámky Keep, OneDrivem nebo Facebookem či Skypem. Jestli vás aplikace zaujala kvůli možnosti zkracování odkazů, nebudete o ni připraveni, stále ve stejném oknu se zcela nahoře na prvním místě nachází krátký vygenerovaný odkaz, na nějž stačí kliknout a v prohlížeči se otevře. Kliknutím na tři tečky vedle tlačítka hvězdičky můžete nechat odkazu vytvořit QR kód, jenž se následně uloží do samostatné složky v telefonu.

Aplikace je dostupná zdarma v Obchodě Play. Počet stáhnutí už překonal 100 tisíc a průměrné hodnocení dosáhlo 4,5 hvězdičky. Jako spousta ostatních neumí ani tato aplikace jinak než anglicky a pro přihlášení je třeba mít Google účet. To by však dnes neměla být překážka.

URL Shortener
URL Shortener

Zkracujete také často URL odkazy?

Jaromír Šolc
O Autorovi - Jaromír Šolc

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (2)