Zatočte s nechtěnou poštou aplikací Unroll.me

Zatočte-s-nechtěnou-poštou-aplikací-Unroll.me

Služba Unroll.me existuje na webu již několik let, nicméně až do konce října neměla mobilní aplikaci pro Android. Změna v tomto směru přišla teprve před týdnem, kdy se v Obchodě Play v sekci produktivita objevil stejnojmenný program. V tomto článku vám ukážeme, jak můžete s tímto nástrojem účinně bojovat proti nechtěné a nevyžádané poště.

Obsah článku

Co aplikace Unroll.me slibuje?

V kostce to funguje tak, že poskytnete službě Unroll.me přístup ke své e-mailové schránce. Následně proběhne analýza doručených zpráv a jejich vyhodnocení, přičemž služba se zaměřuje především na automaticky zasílané e-maily. Vaším úkolem pak bude rozhodnout se, jak hodláte s jednotlivými zprávami naložit. Možnosti jsou tři:

  • Odhlášení (unsubscribe) – provádí se tahem prstu směrem doleva. Unroll.me se následně pokusí provést regulérní odhlášení e-mailů u daného odesílatele.
  • Shrnutí (rollup) – provádí se tahem prstu směrem nahoru. V takovém případě jsou doručené zprávy od odesílatele z e-mailové schránky mazány, nicméně předtím jsou uloženy do jakéhosi souhrnu, dostupného na webu i v aplikaci. Jednou denně pak dostanete e-mail s odkazy na všechny takto uložené zprávy.
  • Ponechání (keep) – provádí se tahem prstu směrem doprava. Tím službě potvrzujete, že o zprávy od daného odesílatele máte zájem a přejete si je ponechávat v doručené poště.

Unroll.me funguje s e-mailovými schránkami Gmail, G Suite, Yahoo! MailOutlook.com a AOL.

Unroll.Me – Email doesn’t have to suck

Unroll.Me - Email doesn’t have to suck


Jak Unroll.me funguje v praxi?

Jednou z největších výhod celé aplikace je její jednoduchost a přímočarost. Tu oceníte především, pokud jste se někdy pokoušeli odhlašovat z automatických e-mailů, tedy nejrůznějších zpravodajů, akčních nabídek, newsletterů a podobných. Leckdy není problém takovou činností strávit i několik hodin v kuse. Unroll.me zjednodušuje sérii operací na jediné gesto: doprava, doleva, či vzhůru.

Jak již zaznělo, první krok spočívá v přihlášení se k vaší e-mailové schránce. V případě “androiďáků” to bude nejčastěji Gmail, kam je třeba dát programu přístup ke čtení, odesílání, mazání a správě e-mailů. Pak bude následovat čekání, během kterého služba provede analýzu vaší doručené pošty. Výsledkem je seznam zpráv, odeslaných na vaši adresu robotem či podobným automatickým systémem.

K dispozici jsou dva pohledy: Card view, kdy jsou zprávy prezentovány ve formě karet, a List view, podobající se klasické doručené poště. V prvním režimu stačí odsouvat kartičky příslušným směrem (doleva – odhlásit, doprava – ponechat, vzhůru – zařadit do shrnutí) či mačkat tlačítka ve spodní části okna. Ve druhém pohledu se po klepnutí na položku zobrazí všechny tři možnosti v podobě tlačítek. Tímto způsobem můžete v rámci jediné minuty roztřídit až desítky zpráv.

Co je zásadní z hlediska odhlašování od odběru a přijímání automatických zpráv? To, že Unroll.me za vás provede korektní proces odhlášení tak, jak ho (zpravidla v patičce e-mailové zprávy) nabízí odesílatel. Místo zdlouhavého klepání na odkazy a vyplňování formulářů stačí jediný pohyb prstem.

V postranní nabídce aplikace najdete možnost přidávání dalších účtů a přepínání mezi nimi. V nastavení pak můžete určit, kdy chcete dostávat souhrnné maily (ráno, odpoledne, nebo večer), nastavit notifikace a odhlásit se z cílených reklamních sdělení.

Resumé

Aplikace je, podobně jako její webové rozhraní, zaměřená na jednoduché použití. Stiskem tlačítka nebo jednoduchým gestem označíte, které zprávy chcete ponechat, od jakých si přejete odhlásit a které vám stačí vidět v denním souhrnu. Je to rychlé a efektivní. V podstatě jediný problém s touto službou je v plném přístupu k vaší e-mailové schránce a sběru anonymních statistických dat. Zde záleží na vás a vašich prioritách, zda se raději ručně odhlásíte od všech e-mailů, nebo chcete ušetřit čas.

Aplikace Unroll.me zaznamenala během jednoho týdne v Obchodě Play více než pět tisíc stažení a pyšní se průměrnou známkou 4,5. Instalační balíček velký 23,5 MB lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším. Pokud by se vám z důvodu územního omezení nepodařila instalace z Obchodu Play, můžete instalační balíček získat na serveru APKMirror.

Unroll.Me - Email Cleanup
Unroll.Me - Email Cleanup

Jakým způsobem řešíte nevyžádanou/nechtěnou poštu vy?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)