Menu

Aplikace uLékaře.cz – Zeptejte se na váš problém lékařů skrze telefon

Medicínská poradna ulekare.cz je největší online odborná poradna v ČR. Lékaři ze všech krajů republiky se snaží zodpovídat dotazy pacientů a poskytnout jim pomoc či nějaké rady.

ulékaře.cz

Webový portál ulekare.cz se nyní rozhodl, že zavítá i na Android a se svou aplikací uLékaře.cz se snaží pacientům přiblížit i skrze telefony. A jaký je princip? Pokud vás trápí jakýkoliv zdravotní problém a nevíte jak jej vyřešit, můžete v prvním případě použít tuto aplikaci a zeptat se doktorů, zda a jak váš problém řešit. Lékaři, kteří se do tohoto projektu zapojili, odpovídají měsíčně na 1500 dotazů, ale dlouhého čekání na odpověď se bát nemusíte. Odpovědi jsou rychlé a s trochou nadsázky mnohdy i rychlejší, než kdejaké vyčkávání v čekárně, ale bohužel to má háček.

Registrace

K tomu, abyste mohli pokládat své dotazy lékařům, se musíte registrovat. Registrace zahrnuje váš email, jméno, příjmení a pohlaví. Ačkoliv jméno a příjmení je k registraci nutné, u zadávání dotazů jej používat nemusíte a můžete tak zůstat v anonymitě. Po dokončení registrace musíte ještě v emailové schránce potvrdit její platnost, kde se dozvíte i vaše heslo. Dotazy od ostatních pacientů lze číst i bez registrace.  Ochuzeni nebudete ani o filtr v dotazech, který vám umožní nalézt podle kategorií nebo konkrétního vyhledávání problému podobný dotaz, který je již zodpovězen.  Na výběr máte desítky kategorií, jako jsou například fyzioterapie, dieta, chirurgie, alergie a mnoho dalších.

2014-03-22 19.06.25 2014-03-22 19.06.38

Dotazy

Na začátku každého dotazu je nutno vyplnit informace o vás. To znamená vaši přezdívku, kategorii problému, věk pacienta, jeho pohlaví a kraj, ve kterém žije. Poté již můžete přistoupit k samotnému popisu problému. Popis musí být delší než 80 znaků a pokud neumíte nebo nelze problém zcela jasně popsat, můžete k dotazu přiložit dvě fotografie, které problém nastíní. Nutností je také vyplnit předmět problému. Pokud vše vypíšete, dole se vám zobrazí lékař, který na váš dotaz odpoví. Kromě fotografie je zde vypsána jeho specializace a pracoviště.

2014-03-22 19.05.05 2014-03-22 18.10.51 2014-03-22 18.03.58

Termín

Ačkoliv je aplikace zdarma, pokládání dotazů zdarma tak úplně bohužel nebude. Pokud totiž vyplníte popisované body, dostanete se na další záložku, která určuje, za jak dlouho bude váš dotaz zodpovězen. Pokud je váš dotaz urgentní a chcete mít odpověď do jednoho pracovního dne, stojí položení dotazu 89 Kč. Do dvou pracovních dnů cena klesne na 45 Kč a za odpověď do 7 pracovních dnů zaplatíte 19,50 Kč.  Na závěr zde máme souhrn, platbu a odeslání dotazu. Platby probíhají skrze Google Play.

2014-03-22 18.17.26

Závěr – uLékaře.cz

Aplikace je velmi jednoduchá a pro mnohé i velmi důležitá. Na jednu stranu nám vadí poplatky za rychlost vyřízení dotazu, jenže i doktoři, kteří vám odpovídají, věnují odpovědím nějaký čas, a proč by to tedy měli dělat zdarma. Pokud však není váš problém nikterak ojedinělý, jsem si jistý, že se již nachází mezi dotazy s odpověďmi a nebude ho problém nalézt za pomocí filtru. Databáze aplikace uLékaře.cz čítá téměř 70 000 zodpovězených dotazů.

uLékaře.cz
Verze1.0
Velikost1,7 MB
2.3.3+


Zdarma

 

Komentáře

Martin Novotný

z aplikace
9.4.2014 6:36

:-D to je jak byvalich 30kc jen za navstevu u doktora….. svine uz uz nevi jak by z lidi ty prachy vytahli…. nechat si platit za odpovedi…. jeste bych mozna pochopil ten den mozna i dva,ale odpoved po tydnu platit…. hold CR….

Robert Míl

Robert Míl

z aplikace
9.4.2014 6:45

Každý lékař vám řekne, že léčit na dálku je problém. A chtít za to ještě peníze je úplný nesmysl. Soudný člověk nemůže čekat, že přes tuhle aplikaci dostane diagnózu. Dozví se akorát, že musí k lékaři osobně, kde navíc ještě zaplatí regulační poplatek. Dle mého dostanu rychlejší odpověď goolenim a “zadarmo”.

Lukasss

Lukasss

9.4.2014 6:57

Nemáte tak úplně pravdu pánové. V případě např. kožních obtíží, které jsou choulostivé a s nimiž by kde kdo stydlivější k doktorovi vůbec nešel spousta lidí appku ocení :) A že je třeba zaplatit – inu komunisti pominuli, zvykněte si, že ne každý vám vše dá zdarma, tak nehatujte.

Trent

trent 0

z aplikace
9.4.2014 7:16

Koukám, že někteří zde chodí do práce zadarmo a totéž vyžadují od ostatních. Zadarmo ani kuře nehrabe.

Jane

Jane

9.4.2014 7:48

Souhlasím s Lukášem a trentem. Lékař si musí na odpověď najít čas a prostor. Aby odpověď mohl vůbec poskytnout, musí mít patřičné vzdělání. A že radit “na dálku” je těžké? Ano, je. Většinou vás lékař stejně odkáže naosobní návštěvu. Předtím ale může poskytnout důležitou informaci. I kdyby to mělo být “jen” uklidnění tazatele, nebo naopak okamžité odeslání k lékaři.

Radek Šlesingr

z aplikace
9.4.2014 7:51

Mam problém? Vezmu telefon a zavolám svému lékaři, tečka.

Lukasss

Lukasss

9.4.2014 7:54

Radku, své tečky si můžeš nechat pro sebe, nikdo ti to nenutí :)

Pepperos

Pepperos

9.4.2014 7:58

Ach můj bože – my češi jsme vážně tak nechutní komouši, přesně jak říká Lukáš a Trent. Nehodláme za nic platit, a ve všem vidíme černotu – Martin má pocit, že aplikace patří doktorům a že se na ní snaží napakovat? Těžko – jako každá aplikace musela být dosti drahá, doktoři chtějí taktéž za svou práci zaplatit. Ale to by nebyl čech a zaprděnec jako Martin Novotný, aby si nezašťoural.

mimar48

z aplikace
9.4.2014 8:23

Kdybych už měl být paranoidní, tak bych spíš podezíral farmaceutické společnosti. Ty mají asi větší motivaci i potenciál k hledání alternativních cest k prodeji svých produktů. Tohle je přeci zase snazší cesta, jak dostat nešťastníka k pokladně lékárny.

komous

komous

z aplikace
9.4.2014 10:41

no tak ja jsem teda komous jak tu pise jeden uvedeny Ferda…platit 89 kc za to ze mi reknou abych si sel do lekarny pro dany pripravek je masakr.delam ve farmacii a to je presne to o co tu jde.jen platte

cajmen

z aplikace
9.4.2014 11:45

neprijde mi nic spatneho na tom, vyjadrit se (byt negativne) k objektu clanku. Ale ze se musime negativne vyjadrovat i o sobe navzajem je celkem skoda..
take se mi placeni vice jak 30ti Kc za radu skrze app moc nepozdava.. (kor kdyz mate moznost zavolat obvodakovi), ackoli chapu ze muze byt par pripadu, kdy to uzitecne byt muze. Obecne jde ale v prvnim pripade o byznys (coz je pochopitelne).

Jenda

Jenda

9.4.2014 12:14

no problém neni zadarmo vs. za poplatek. problém je jak kvalitní je služba, která po vás chce poplatek a jeslti poplatek je odpovídající. pokud lékař za vás dostane regulační poplatek a ještě od pojišťovny proplacený výkon, tak asi těžko vám bude radit přes mail, aby si vás do ordinace nakonec nepozval :-)

doktor

doktor

10.4.2014 11:53

Já bych doporučil tu službu příležitostně využít před tím, než ji budete hodnotit. Je to lepší, než zbytečně předpojatý názor. To mi přijde fér.

josfa

10.4.2014 12:27

panove je videt ,ze jste vsichni v plne sile a zdraví a ze nemate za tech par drobnych potrebu pouzit teto placene sluzby ,ale az se to bude tykat Vas osobne ,tedy nedej boze zdravotnich problemů nebo Vasich nejblizsich ,radi utratite tech par kacek za jakoukoli pomoc a v podstate je pak jedno ,jestli ty prachy date leciteli nebo samanovi posleze jakekoli jine sluzbe ,ktera muze pomoci s Vasim problemem.Nic neni zadarmo a nikdy nebylo a nebude ,jen slabomyslný clovek si mysli ze vse co je a bylo zadara ma zadara

Bee

Bee

8.6.2014 11:24

nevíte někdo, jak se dá zrušit registrace? hledala, jsem a nenašla, napsala jsem email – neodpověděli…

petrph

petrph

22.7.2014 19:01

No nevím, nevím, díval jsem se na ten jejich zmíněný archiv na webu-a vzhledem k tomu že nejčastější odpověď tam je “zajděte si k lékaři”, tak asi skutečně není za co platit :)

RSS (komentáře k článku)