Menu

IMO.im – univerzální kecálek pro váš telefon

Internetová komunikace se již dnes stala nedílnou součástí našeho života a provází nás každý den. Kromě spousty různých protokolů (= možností komunikace) existuje mnoho programů, které se o komunikaci s ostatními lidmi starají. My si dnes představíme jednoduchého “kecálka”  imo instant messenger, který vynikne hlavně svou jednoduchostí  a rychlostí.

IMO není žádné ořezávátko, a proto podporuje téměř všechny dnešní protokoly. Jmenovitě Facebook Chat, Google Talk, Skype, MSN, ICQ/AIM, Yahoo, Jabber, Myspace, Vkontakte.ru a Hyves. Pro většinu z nás budou bezesporu nejzajímavější účty ICQ, Facebook, Jabber, případně Skype, který zde ale umožňuje pouze textovou komunikaci.

Po prvním spuštění nás přivítá obrazovka s volbou pro vytvoření účtu. Po zadání patřičných údajů dojde k přidání a přihlášení na náš účet.

Okno program je rozděleno do tří záložek – Contacs, Chats a Accounts. První a výchozí obrazovka, Accounts, se stará, jak už název napovídá, o správu účtů. Můžeme se zde přihlašovat, odhlašovat, přidávat nebo mazat jednotlivé účty. V horní části obrazovky pak nalezneme nastavení avataru (ikonky účtů) a statusu. K odhlášení všech účtů a vypnutí programu slouží malá ikonka vypínáče, kterou známe například z TV ovladačů.

V záložce Contacs se nám již zobrazí online přátelé, kteří jsou přehledně rozděleni do skupin. V horní části pak najdeme možnost hledání mezi kontakty a tlačítko New pro přidání kontaktu, nebo vytvoření skupiny. Pro zobrazení více informaců o kontaktu stačí na daném kontaktu podržet prst, případně klepnout na ikonku postavy na konci řádku.

Prostým klepnutím na daný kontakt již můžeme zahájit konverzaci. Otevřeme-li více konverzací, jména účtů budou zobrazena v horní části programu a mezi jednotlivými okny lze snadno přesouvat prstem ze strany na stranu. Jednotlivé konverzace ukončíme volbou Close. Vrátíme-li se tlačítkem zpět, v záložce Chats se nám zobrazí jména uživatelů, se kterými právě komunikujeme.

Okno pro psaní zpráv je obdobné jiným komunikačním programům – příspěvky se řadí přehledně pod sebou, ke psaní pak slouží spodní část okna. Kromě okna pro text zprávy, tlačítka pro výběr smajlíků a odeslání zprávy, přibylo také tlačítko mikrofonu. To neslouží pro přímou hlasovou komunikaci, jak by se mohlo zdát, ale pro krátkou náhravku, která se pak automaticky odešle. Je-li na druhé straně uživatel se stejným klientem, může si zprávu přehrát přímo v imu. V opačném případě mu přijde odkaz a soubor si může jednoduše stáhnout a přehrát. Stejným způsobem funguje i odesílání obrázků, a to přes možnost Attach zpřístupněnou tlačítkem pro vyvolání nabídky.

Ve starších verzích trochu mrzela nemožnost zobrazení historie přímo v aplikaci, to již ale neplatí. Stále se však historie nachází na webu ima, takže nezabírá žádné místo v telefonu. Vyhledávat v historii lze v záložce Contacs a volbou Search History.
Zajímavou volbou je Shorcut v informacích u kontaktu, případně Add to home v okně konverzace. Ta totiž přidá vybraný kontakt přímo na plochu telefonu.
V nastavení jsou k dispozici pouze základní volby, jako například změny upozornění, ukládání hesel, historie, změna fontů atp.

Závěr

IMO je velmi jednoduchý a nenáročný, přesto však vydařený klient. K dispozici je zdarma a rozhodně stojí za  vyzkoušení. Oproti jiným klientům je méně náročný na systémové prostředky, žádná důležitá funkce mu však nechybí.

imo instant messenger
imo.im
Verze2.2.9 (13. 10. 2011)
Velikost961 kB
1.6+


Zdarma

 

Komentáře

CZernyPetr

CZernyPetr

22.11.2011 18:23

Rozhodně by neškodila informace za umí C2DM, cloud (nebo tak nějak) jako třeba trillian. Neumí.

ic

ic

22.11.2011 18:31

Aktuálně chatuji přes meebo ( https://market.android.com/details?id=com.meebo ) nejmenší z podobných aplikací která umí jak ICQ, tak XMPP (google i facebook chat) a další podobné protokoly.

Rád bych ale vyměnil za nějakou aplikaci, která má možnost se zapínat s připojením mobilu k internetu (meebo se musí spouštět pokaždé ručně) nebo ještě lépe se zapnutím synchronizace.
Umí to tahle aplikace?

mArtinko5MB

mArtinko5MB

22.11.2011 18:53

to ic: toto dokáže IM+

Ma(R)ley

Ma(R)ley

22.11.2011 19:10

Chybí mu jedna podstatná funkce a to Push Notifikace!

htclegend

htclegend

22.11.2011 20:24

Občas se stává, že vynechává zprávy.. jako že nepřijde. U meebo se to stávalo skoro denně, imo mi přijde lépe vyladěné.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 20

22.11.2011 20:25

htclegend

U všech protokolů, nebo jen u Facebooku?

htclegend

htclegend

22.11.2011 20:28

Jan Dolejš

ICQ,Facebook a Skype u ostatních nevím :)

lookass

lookass

22.11.2011 21:53

pro mě jednoznačně nejlepší!

anonymous

anonymous

23.11.2011 2:31

mArtinko5MB: Nojo, jenze pokud to stale plati, tak IM+ pouziva intermediate layer na log-in, tudiz veskere prihlasovaci udaje jsou nejspis hezky archivovany. Neznamena to, ze to lidi kolem IM+ zneuziji (nejspis ne), ale presto to dobry pocit nevyvolava…

Tomas

Tomas

23.11.2011 7:04

a neaky icq klient ktery umí xstatusy? Jinak IMO pouzivam a spokojenost

Mishack

Mishack

23.11.2011 9:44

Nainstaloval jsem kvuli tomu, ze Gtalk mi neudrzi spojeni. Po nejake dobe mi ukazuje, ze jsem porad online, ale ostatni vidim offline. Jakmile napisu nekomu, tak se mi ten dotycny ukaze online, ale ostatni nic. Pomuze jen rlg.
Zkusil sem IMO a po pul hodine sel pryc. Oproti lehkosti Gtalku je to monstrozita. Vsude nejaky zbytecny tlacika (viz pole pro zadavani textu – mikrofon, smajliky…), ktera se nedaji vypnout. A co tedy hlavne – neumi PUSH.

M.1.K

M.1.K

23.11.2011 10:14

Mishack: zbytečné tlačítka v poli pro zadávání textu mě také odradily, nechápu proč ty mikrofony a smajlíky všude tak napevno cpou…

Teď používám Trillian ale také to není úplně ono. Musel jsem se zaregistrovat do nějaké jejich služby a ikonka nahoře mi ukazuje online stav té jejich služby ale občas se mi odpojí ICQ a já to tak vlastně vůbec nepoznám.

Pár messengerů jsem zkoušel, ale nikdy to není ono.

postman

postman

23.11.2011 10:29

konečně kecálek který umí skype i icq dohromady … většinou jsem musel mít na skype samostatnou aplikaci

Jivo

Jivo

23.11.2011 22:37

Pouzivam IMO z nouze, protoze umi icq i Skype a hroznej FB chat a nezere tolik baterku. ICQ bych ozelel, vetsina lidi jiz presta na GTalk. Trosku je problem s tim, ze jsem stale online a nefunguje volani. Skype rej vyzvani a nic se nedeje.
Tesim se, az vsechny zneme prekecam do GTalk a bude konecne klid a stacit povedenejsi lepsi standartni android klient.

mike-kt

mike-kt

24.11.2011 0:14

muzete mi nekdo vysvetlit jak funguje push notifikace? mam im+ a kdyz nastavim push a dam exit tak jsem porad videt online, ale upozorneni na zpravy mi prijdou az kdyz se znova pripojim nebo otevri im+. ja prave ymslel ze to funguje tak ze to shodim a nebude to zrat baterku ani data a jen kdyz prijde zprava tak me to upozorni. Jak to teda je? nebo ten push je i kdy jenom vyskocim sipkou zpet?

Díky

Cejvik

Cejvik

29.11.2011 10:34

Kecálek se kterým si nepokecám? Hledal jsem něco i na hlasovou komunikaci a zatím nejlépe dopadl Fring (SIP/VoIP i Google Talk), ale zabíral dost místa, tak musel pryč a nechal jsem si jen CSipSimple.

ROMI

ROMI

1.12.2011 11:03

Rozciluje me ze na skype a icq pridava do statusu text android.imo.im

Pecho

Pecho

25.12.2011 18:55

Skype i Facebook běží, ale nelze u mne spustit ICQ, nainstaloval se normálně, ale nedá se zapnout. Poradil by mi někdo? Děkuji!

Wolf

Wolf

4.1.2012 5:39

Za to plýtvání místem na displeji v okně zobrazení IM rozhovoru bych vraždil. A co jsem tak viděl, dělá to většina kecálků. Všude samé eye-candy bubliny, avatary, mezi tím prázdné plochy a nakonec na displeji zbude místo tak na 2 věty. Zlatej klient Meebo.

barbora

barbora

26.1.2015 21:40

ahojte

RSS (komentáře k článku)