TOPlist

IMO.im – univerzální kecálek pro váš telefon

51CLELKDRGL._SL500_AA300_

Internetová komunikace se již dnes stala nedílnou součástí našeho života a provází nás každý den. Kromě spousty různých protokolů (= možností komunikace) existuje mnoho programů, které se o komunikaci s ostatními lidmi starají. My si dnes představíme jednoduchého „kecálka“  imo instant messenger, který vynikne hlavně svou jednoduchostí  a rychlostí.

IMO není žádné ořezávátko, a proto podporuje téměř všechny dnešní protokoly. Jmenovitě Facebook Chat, Google Talk, Skype, MSN, ICQ/AIM, Yahoo, Jabber, Myspace, Vkontakte.ru a Hyves. Pro většinu z nás budou bezesporu nejzajímavější účty ICQ, Facebook, Jabber, případně Skype, který zde ale umožňuje pouze textovou komunikaci.

Po prvním spuštění nás přivítá obrazovka s volbou pro vytvoření účtu. Po zadání patřičných údajů dojde k přidání a přihlášení na náš účet.

20111122 151231

Okno program je rozděleno do tří záložek – Contacs, Chats a Accounts. První a výchozí obrazovka, Accounts, se stará, jak už název napovídá, o správu účtů. Můžeme se zde přihlašovat, odhlašovat, přidávat nebo mazat jednotlivé účty. V horní části obrazovky pak nalezneme nastavení avataru (ikonky účtů) a statusu. K odhlášení všech účtů a vypnutí programu slouží malá ikonka vypínáče, kterou známe například z TV ovladačů.

20111122 1518011

V záložce Contacs se nám již zobrazí online přátelé, kteří jsou přehledně rozděleni do skupin. V horní části pak najdeme možnost hledání mezi kontakty a tlačítko New pro přidání kontaktu, nebo vytvoření skupiny. Pro zobrazení více informaců o kontaktu stačí na daném kontaktu podržet prst, případně klepnout na ikonku postavy na konci řádku.

20111122 15200420111122 152208

Prostým klepnutím na daný kontakt již můžeme zahájit konverzaci. Otevřeme-li více konverzací, jména účtů budou zobrazena v horní části programu a mezi jednotlivými okny lze snadno přesouvat prstem ze strany na stranu. Jednotlivé konverzace ukončíme volbou Close. Vrátíme-li se tlačítkem zpět, v záložce Chats se nám zobrazí jména uživatelů, se kterými právě komunikujeme.

20111122 163506

Okno pro psaní zpráv je obdobné jiným komunikačním programům – příspěvky se řadí přehledně pod sebou, ke psaní pak slouží spodní část okna. Kromě okna pro text zprávy, tlačítka pro výběr smajlíků a odeslání zprávy, přibylo také tlačítko mikrofonu. To neslouží pro přímou hlasovou komunikaci, jak by se mohlo zdát, ale pro krátkou náhravku, která se pak automaticky odešle. Je-li na druhé straně uživatel se stejným klientem, může si zprávu přehrát přímo v imu. V opačném případě mu přijde odkaz a soubor si může jednoduše stáhnout a přehrát. Stejným způsobem funguje i odesílání obrázků, a to přes možnost Attach zpřístupněnou tlačítkem pro vyvolání nabídky.

20111122 153149

Ve starších verzích trochu mrzela nemožnost zobrazení historie přímo v aplikaci, to již ale neplatí. Stále se však historie nachází na webu ima, takže nezabírá žádné místo v telefonu. Vyhledávat v historii lze v záložce Contacs a volbou Search History.
Zajímavou volbou je Shorcut v informacích u kontaktu, případně Add to home v okně konverzace. Ta totiž přidá vybraný kontakt přímo na plochu telefonu.
V nastavení jsou k dispozici pouze základní volby, jako například změny upozornění, ukládání hesel, historie, změna fontů atp.

20111122 161549

Závěr

IMO je velmi jednoduchý a nenáročný, přesto však vydařený klient. K dispozici je zdarma a rozhodně stojí za  vyzkoušení. Oproti jiným klientům je méně náročný na systémové prostředky, žádná důležitá funkce mu však nechybí.

hi 124 17
imo instant messenger
imo.im
Verze 2.2.9 (13. 10. 2011)
Velikost 961 kB
1.6+

7KsrnXkAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)