Udělejte něco pro své zdraví, aplikace pomůže dodržet správný pitný režim

aplikace pro spravny pitny rezim

Letní prázdniny se nezadržitelně blíží, venku se otepluje a zvyšuje se fyzická aktivita. V tomto období je víc než kdy jindy důležité dbát na to, aby byl dodržován správný pitný režim. Průměrný člověk by měl proto, aby doplnil denní výdej a ztráty v průběhu spánku vypít dva, až tři litry vody. Řada lidí však na pití neustále zapomíná a tekutiny do těla nedoplňuje. Tento nedostatek může způsobit větší únavu, bolesti hlavy, ale i problém s klouby a páteří. Je proto dobré svůj pitný režim hlídat a případným problémům zabránit. Přesně k tomuto účelu jsou vytvořené aplikace, které správný pitný režim hlídají za vás.

Aplikace připraví správný pitný režim podle váhy

Na Google Play můžete najít celou řadu již zaběhnutých aplikací, které váš denní pitný režim hlídají. Mezi ty nejpopulárnější patří například Water Drink Reminder, která je používána miliony lidí na celém světě. Mezi ty novější můžeme řadit aplikaci trefně nazvanou Pitný režim. Při prvním spuštění budete vyzvání k zadání výšky a váhy, díky čemuž vám aplikace spočítá minimální objem tekutin, který je třeba pro správný pitný režim vypít. Hlavní obrazovka aplikace zobrazuje procentuální úspěšnost naplnění limitu, spolu s časovačem vyměřujícím minimální frekvenci pití. Na tento limit, lze nastavit upozornění, po jehož vypršení začne telefon vibrovat, případně zvonit. Nemůže se vám tak stát, že byste, například kvůli pracovnímu vytížení, na pití zapomněli.

Water Drink Reminder
Water Drink Reminder

Aplikace bere v potaz také zvýšenou fyzickou zátěž a delší pobyt na slunci. V obou případech stačí kliknout na ikony v levé části hlavní obrazovky a kalkulačka sama přehodnotí situaci podle nových kritérií. Vše, co musí uživatel pro dodržení správného pitného režimu udělat je zadávat svůj příjem tekutin a v případě větší fyzické zátěže, případně pobytu na slunci tuto skutečnost aplikaci oznámit stisknutím požadované ikony. Po skončení zátěže je pak třeba opět zvýšený režim vypnout, aby byly výsledky co možná nejpřesnější. Svým vzhledem a jednoduchým ovládáním je aplikace přizpůsobena také pro sledování pitného režimu dítěte. Které může mít se správným přísunem tekutin větší problém než dospělí.

Drink water tracker - Waterful

Používáte aplikace pro dodržení pitného režimu?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)