Aplikace Pitný režim – přísun vody pod kontrolou, jednoduše a zajímavě

pitný režim super main

Voda je pro lidské tělo nezbytná a proto bychom měli dodržovat její pravidelný přísun. Člověk je tvořen vodou ze 70 % a díky ní vyplavuje z těla škodliviny, dále voda umožňuje správné trávení, reguluje tělesnou teplotu a stojí za spoustou dalších životu nezbytných funkcí. Podle váhy, věku a pohlaví by měl dospělý člověk vypít zhruba 2-3 litry vhodných tekutin. Při vysoké tělesné zátěži či v horkém počasí mnohdy i více. Většina z nás však zapomíná na dodržování pravidelného pitného režimu a vypití 4x denně půl litru vody najednou je spíš na škodu, než k užitku. Nedostatečný a nepravidelný přísun vody může vést k bolestem hlavy, únavě či problémy s ledvinami. S pravidelným pitným režimem, nebo minimálně s informacemi o vašem přísunu vody vám může pomoci aplikace od Karlovarských minerálních vod s názvem Pitný režim.

Pouring water into glass

Začátky a funkce

Hned po spuštění aplikace zadáte informace o své výšce, váze, pohlaví a věku proto, aby vám bylo vypočítáno optimální množství vody na den. Poté můžete začít plnit svůj pitný režim. Své vypité množství zadáváte v aplikaci dotykem na skleničku, která se rozvětví na vypitý decilitr, půllitr, nebo litr a půl. Pokud zadáte špatný údaj, stačí telefonem zatřepat, čímž smažete poslední záznam. V aplikaci si také můžete zadat opakované připomínky, jelikož pravidelné pití po troškách je mnohem zdravější.

Pitný režim hl stránka

Statistiky a zajímavosti

Pokud potáhnete prstem odspodu displeje nahoru, tak se vám zobrazí, kolik vody jste vypili poslední týden, poslední měsíc a celkem od prvního spuštění. Příjemné zpestření nabízí položka, kde se pokaždé dozvíte nějakou zajímavou informaci týkající se vody a pitného režimu. Například:

Víš, že tvé plíce obyčejným dýcháním vyloučí asi 400 ml tekutin denně?

Obrácením telefonu na šířku se v aplikaci dostanete ke grafu, který přehledně znázorňuje vaše výsledky.

Pitný režim graf

Samozřejmě komu by se chtělo neustále chodit do nějaké aplikace pro zadávání vody. K tomu slouží jednoduchý widget, ukazující kolik jste toho vypili, jaký je váš cíl a také v něm můžete rychle přímo z plochy přidat jedním kliknutím decilitr, půl litr či litr a půl, stejně jako v aplikaci samotné. V aplikaci naleznete ještě malé tlačítko „i“, které skrývá pár dalších zajímavých informací a hlavně reklamy na produkty značky Aquila, nicméně tímto způsobem se nám reklama líbí, nikde nic nevyskakuje a je zcela dobrovolná, navíc nabízí i pár zajímavých informací.

Pitný režim připomenutí

Závěr

Aplikace Pitný režim se povedla. Ačkoliv nenabízí žádné pokročilé funkce, tak plní svůj účel na výbornou. S praktickým widgetem je přidávání decilitrů jednoduché a rychlé. Pokud chcete dodržovat zdravý režim, nebo vás často bolí hlava, hlídání si pitného režimu může pomoct a tato aplikace vám to zábavně a příjemně usnadní. Pitný režim je na Google Play zcela zdarma a my aplikaci doporučujeme.

hw2aGX2F8bTifv0b1mw8kM5NdOBLrazqhM07J3OC2KppHniNKWly3 lhfEtUUNpqSQU=w300
Pitný režim
Verze 1.2.2
Velikost 2,6 MB
2.2+

8ATsRA6eQzt0oAAAAASUVORK5CYII=
Zdarma

David Zmuda
O Autorovi - David Zmuda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)