Menu

Aplikace Pitný režim – přísun vody pod kontrolou, jednoduše a zajímavě

Voda je pro lidské tělo nezbytná a proto bychom měli dodržovat její pravidelný přísun. Člověk je tvořen vodou ze 70 % a díky ní vyplavuje z těla škodliviny, dále voda umožňuje správné trávení, reguluje tělesnou teplotu a stojí za spoustou dalších životu nezbytných funkcí. Podle váhy, věku a pohlaví by měl dospělý člověk vypít zhruba 2-3 litry vhodných tekutin. Při vysoké tělesné zátěži či v horkém počasí mnohdy i více. Většina z nás však zapomíná na dodržování pravidelného pitného režimu a vypití 4x denně půl litru vody najednou je spíš na škodu, než k užitku. Nedostatečný a nepravidelný přísun vody může vést k bolestem hlavy, únavě či problémy s ledvinami. S pravidelným pitným režimem, nebo minimálně s informacemi o vašem přísunu vody vám může pomoci aplikace od Karlovarských minerálních vod s názvem Pitný režim.

Pouring water into glass

Začátky a funkce

Hned po spuštění aplikace zadáte informace o své výšce, váze, pohlaví a věku proto, aby vám bylo vypočítáno optimální množství vody na den. Poté můžete začít plnit svůj pitný režim. Své vypité množství zadáváte v aplikaci dotykem na skleničku, která se rozvětví na vypitý decilitr, půllitr, nebo litr a půl. Pokud zadáte špatný údaj, stačí telefonem zatřepat, čímž smažete poslední záznam. V aplikaci si také můžete zadat opakované připomínky, jelikož pravidelné pití po troškách je mnohem zdravější.

Pitný režim hl stránka Pitný režim statistiky Pitný režim údaje

Statistiky a zajímavosti

Pokud potáhnete prstem odspodu displeje nahoru, tak se vám zobrazí, kolik vody jste vypili poslední týden, poslední měsíc a celkem od prvního spuštění. Příjemné zpestření nabízí položka, kde se pokaždé dozvíte nějakou zajímavou informaci týkající se vody a pitného režimu. Například:

Víš, že tvé plíce obyčejným dýcháním vyloučí asi 400 ml tekutin denně?

Obrácením telefonu na šířku se v aplikaci dostanete ke grafu, který přehledně znázorňuje vaše výsledky.

Pitný režim graf

Samozřejmě komu by se chtělo neustále chodit do nějaké aplikace pro zadávání vody. K tomu slouží jednoduchý widget, ukazující kolik jste toho vypili, jaký je váš cíl a také v něm můžete rychle přímo z plochy přidat jedním kliknutím decilitr, půl litr či litr a půl, stejně jako v aplikaci samotné. V aplikaci naleznete ještě malé tlačítko „i“, které skrývá pár dalších zajímavých informací a hlavně reklamy na produkty značky Aquila, nicméně tímto způsobem se nám reklama líbí, nikde nic nevyskakuje a je zcela dobrovolná, navíc nabízí i pár zajímavých informací.

Pitný režim připomenutí pitný režim reklama pitný režim widget

Závěr

Aplikace Pitný režim se povedla. Ačkoliv nenabízí žádné pokročilé funkce, tak plní svůj účel na výbornou. S praktickým widgetem je přidávání decilitrů jednoduché a rychlé. Pokud chcete dodržovat zdravý režim, nebo vás často bolí hlava, hlídání si pitného režimu může pomoct a tato aplikace vám to zábavně a příjemně usnadní. Pitný režim je na Google Play zcela zdarma a my aplikaci doporučujeme.

Pitný režim
Verze1.2.2
Velikost2,6 MB
2.2+


Zdarma
 

Komentáře

Martin Novotný

z aplikace
20.4.2014 16:30

no,to urcite vyzkousim,lac s pitnym rezimem mmm potize :-\

PowerfulCZ

z aplikace
20.4.2014 16:40

To ničemu nevadí. Lidské tělo není zvyklé pít 2-3 litry denně. Lidé dokonce umírají, když hodně pijí a to si vážně z prstu necucám.(Záleží taky na podnebí, v teplejších krajích se asi více pije to jo, ale bavím se o mírným pásu.) Dříve se taky tolik nepilo a jen tak se neumíralo. Tělo si tu vodu obstará z jídla a tak. To teď přišlo s trendem plastových lahví. Asi mě nikdo věřit nebude, ale tak to prostě jen neberte na vědomí, i když to píšu i pro Vás.

kk

kk

20.4.2014 16:41

Dobrý den, vyžaduje aplikace přístup k internetu?

Zdenda4340

zdenda4340 1

z aplikace
20.4.2014 16:43

Zajimalo by mne na ci popud vznilla tahle apka :-D . Zase nekdo potrebuje prodat vice vody. Nejlepsi aka je telo kdyz mam zizen tak se napiju a nepotrebuji zatezovat telo madmernym uzivanim tekutin. :-D:-D:-D:-D:-D

Trent

trent 0

20.4.2014 16:46

kk: stačí se podívat na Play a opravnění. Mezi nimi je i přístup k síti
zdenda4340: stejně, jako kolegovy nad Vámi napíšu, že se stačí podívat na Play, kdo to vydává. ;-)

gshsgh

gshsgh

20.4.2014 17:00

Sledování pitného režimu má každá lepší fitness appka, podle mě zbytečnost mít to jako samostatnou aplikaci..

Andysek

z aplikace
20.4.2014 17:36

Ja spis myslim ze tady lidi malo hulej …

Zdenda4340

zdenda4340 1

z aplikace
20.4.2014 17:39

Karlovarske mineralni vody…. tak je to jasnyyyy :-D:-D:-D:-D

temp0

temp0

z aplikace
20.4.2014 18:33

Pitný režim je prokázaný nesmysl tahající z lidí jen peníze. Prostě výborně zvládnutý marketing jak za 5Kc prodat 2hal hodnotu. Proto si taky mohou dovolit nejmasivnější reklamu. Před 20 lety děti ráno zmizely z domu, lítaly po venku a max 1x za den se přišly napít a stačilo to. Dnes má každý u sebe petku a cucá z ní každých 5min. Že by byl zdravější je více než diskutabilní. Ať si každý pije jak mu tělo řekne a ne tento marketing. Aplikace je zavádějící a redakce ji sama pomáhá zviditelnit, pokud jako placenou reklamu, OK, ale s takovým označením. Pokud ji vychvalujete sami od sebe, dobrovolně a zadarmo, pak je to hloupost z vaší strany(placená reklama poskytovaná zdarma) a navíc by jste si měli přečíst více studií o tzv. “pitném režimu”, kdy méně je někdy více, jak i píše slečna někde níže…

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

20.4.2014 19:33

PowerfulCZ a Temp0: Naprosto musím souhlasit s vašimi komentáři. Temp0 dokonce citujete jeden článek, který nedávno koloval na internetu. Osobně, když nevypiju, alespoň litr tekutiny denně, tak se cítím unavený, ale to, co je nad 2-3 litry, to je podle mě naopak nezdravé. A nevím jak vy, ale já piju kohoutkovou vodu, když to jde :)

coozle

20.4.2014 20:52

Pitný režim si hlídám přes fitbit, ale ne vždy ho dodržím piju spíš podle potřeby.

Trent

trent 0

z aplikace
20.4.2014 21:02

Ono podle potřeby je lepší pít. I jíst. Přeci nebudu pít a jíst, když nemám hlad, ani žízeň.
Mimochodem, stačí se takhle podívat k nějaké té výrobně minerálek, jak tam stojí palety s balíky vod celý den na sluníčku a čekaj, me si pro to přijede odvoz. Aby si to mohli lidi zblblý reklamou koupit, protože voda z vodovodu je příliš levná a málo minerální.

Paja

Paja

z aplikace
20.4.2014 21:12

Máme doma Soda Stream. Taky piju vodu jen z vodovodu. Je pravda, že když jsem v práci, tak vypiju klidně 6 litrů vody, ale to jen když je horko a moc práce. Když jsem doma, tak litr a půl, max 2 litry. Víc není potřeba. Balená voda a všelijaké slazené nápoje je kšeft jak prase. Hlavně zblblí lidé, kteří by vodu z vodovodu nepozřeli. I takových je bohužel mraky…

meffisto

20.4.2014 21:48

Za sebe mohu říci že jsem dnes dodržel pitný režim (už mám v sobě 3litry piva.
P.S. naprosto zbytečná aplikace

iCeWind

iCeWind

20.4.2014 23:08

Tak co se týče toho, že nad 2-3 litry je nezdravé pít, se mi jeví jako hloupost. Jasně, že se můžete přepít ( a není to tak těžké ), ale to se stane pouze, pokud pijete zbytečně moc vody naráz ( cca 3 deci už se začnou naprázdno trávit, což taky není úplně ok, ale to je vsuvka :-) ) nebo jí fakt za ten vypijete fakt enormě. A nejde jen o ledviny, ale pití podporuje spalování a odvádí mnoho odpadních látek. Já se snažím držet na 3 litrech + 0.75l za každou hodinu sportovní aktivity. Ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že když už nic, tak voda skutečně bývá kamenem úrazu na jinak “dokonalých” dietách. Každopádně je to jrn názor, tak mě neumlaťte :-)

Fízl

Fízl

21.4.2014 6:22

A co aplikace Nádech/Výdech? Kdo má pořád chodit se sluchátkama na uších? :-D

Honzaaaaaaaaaa

z aplikace
21.4.2014 11:16

to je otřes. lidi se už bez mobilu nenapijou nebo co?

Bob

Bob

22.4.2014 10:02

Když už si někdo chce hlídat pitný režim, nevidím v téhle aplikaci problém, narozdíl od některých jiných, co jsem zkoušel. Jen bych pojem “tekutina”, který aplikace používá, zaměnil za “voda” (z kohoutku). Tekutiny jsou i slazené vody a podobné sajraty, tekutina je i kafe a čaj, a nic z toho se do pitného režimu nepočítá. Aplikace se mi líbí (přesto nemám potřebu ji používat), právě protože je jednoduchá a člověk neřeší, co za tekutinu pije, prostě je to jen o pití vody.

Nejdřív si o pitném režimu něco nastuduju, zjistím si něco o svém těle. Pak si můžu vzít aplikaci, která mi pomůže v dosahování mých cílů, ne že budu řídit tím, co někdo naprogramuje, aniž bych věděl proč to vlastně dělám a přesvědčoval se, že to tak má být, když na to je program :). Mám pocit, že někteří lidi vědí hodně o svých smartphonech, ale jak funguje jejich tělo netuší ani neřeší …vždyť funguje, tak na co se starat, že? :-D

Pitný režim není sprosté slovo, za svoje tělo odpovídáme sami sobě a že někdo nemá potřebu pitný režim řešit (zas se mu taky není potřeba každý večer klanět, všeho s mírou a rozumem), ještě neznamená, že pro jiné to není zajímavé. Kdo chce, může zkoušet, jak dlouho vydrží nepít (voda je přece v potravinách i ve vzduchu, ne? ;), kdo chce, může zkusit vychlemtat barel vody před spaním (to fakt nezkoušejte, pokud teda nechcete aspirovat na darwinovu cenu), nebo jíst jen syrové maso a bobule s argumentem, že dřív nám to taky stačilo :-D. Kdo si chce přísun vody z nějakého důvodu hlídat, má pocit, že mu s tím nějaká aplikace může pomoct, tak třeba tahle není vůbec špatná. IMHO ;)

RSS (komentáře k článku)