Aplikace Speedtest pro měření rychlosti disponuje také funkcí na video test. O co jde?

speedtest ookla

Přehrávání videí je na telefonech už několik let denním chlebem. Mnoho lidí sleduje nejen třeba YouTube, ale také platformy jako Netflix či HBO GO výhradně na telefonu. Většina těchto služeb nabízí rozlišení až 4K, ovšem na jeho přehrání musíte mít samozřejmě dostatečně rychlý internet. Aplikace Speedtest by Ookla proto disponuje funkcí, kde si můžete otestovat, v jaké kvalitě můžete videa přehrávat.

Aplikace Speedtest obsahuje funkci na otestování videa

Speedtest by Ookla je jedním z nejoblíbenějším měřičů rychlosti. Umí změřit rychlost stahování, nahrávání a také odezvu. Video test však do telefonu streamuje několik video souborů, přičemž nejdříve kontroluje adaptivní datový tok a v závislosti na rychlosti a stabilitě připojení zvýší nebo naopak sníží rozlišení videa. V momentě, kdy je test hotový, aplikace sdělí, v jakém rozlišení Vám doporučuje se na videa dívat.

Speedtest by Ookla
Speedtest by Ookla

Je pravdou, že třeba Netflix má podobný test ve své aplikaci také. Pokud si budete chtít tento test vyzkoušet, musíte si z Google Play stáhnout nejnovější verzi aplikace Speedtest.

Jakou aplikaci používáte na test rychlosti?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)