Aplikace Snap Swipe Drawer: Když si vaše notifikační lišta zaslouží víc

Snap Swipe Drawer

Notifikační lišta v Androidu si našla takovou oblibu, že se inspirovala i odvěká konkurence jablečného tábora. Dnes si představíme aplikaci Snap Swipe Drawer, která posune její možnosti ještě o nějaký ten kousek dál – přidá totiž druhou lištu pro Widgety a aplikace.

Snap Swipe Drawer – přidejte ke své notifikační liště ještě jednu

Notifikační lišta prošla po dobu vývoje systému Android mnoha proměnami a již dávno neslouží pouze jako centrum notifikací a událostí. Součástí čistého Androidu jsou i přepínače, které nám umožní rychle ovládat některé prvky – Wi-Fi, Bluetooth, jas, synchronizaci apod. Tím to ale zpravidla končí, což může být škoda. Která jiná systémová část je totiž snadno přístupná z téměř libovolné aplikace?

Díky aplikaci Snap Swipe Drawer se nám podaří vytvořit ještě jeden notifikační panel. Ten bude nenápadně sídlit na svém místě a můžeme do něj umístit standardní Widgety určené pro domácí obrazovku nebo třeba zástupce aplikací. Díky tomu lze rychle přistupovat k informacím takřka odkudkoliv, aniž byste museli přecházet na domácí obrazovku. Jistě, podobných plovoucích menu a bublin existuje spousta, testovaná aplikace se nám ale líbí v tom, že je vysouvací lišta ukryta v prostoru hodin a její vytažení je snadné.

https://www.youtube.com/watch?v=ma6V0jzSzPs

Widgety i aplikace v jednom

Do nového prostoru můžete vměstnat spouštěče aplikací, což vám umožní mít vaše oblíbené programy ihned po ruce, nebo třeba Widgety určené pro domácí obrazovku. Můžete tedy do této notifikační lišty snadno vměstnat informace o počasí, agendu kalendáře či třeba rychlé akce k aplikaci Google Keep. Možnosti jsou v podstatě nekonečné. Nejedná se totiž o žádnou sadu předinstalovaných Widgetů, ale o nabídku, která je tvořena všemi nainstalovanými Widgety v telefonu.

U samotných Widgetů lze měnit jejich velikost – to pro případ, že originální Widget je užší a nezasahuje přes celou šířku panelu. Pokud přidáte zástupce aplikace nebo Widget s velikostí 1×1, můžete umístit takových ikon více do jednoho řádku. Maximálně ale samozřejmě 4. Háček je tu snad jen jediný – ve verzi zdarma lze přidat maximálně 4 položky. To sice může být pro delší používání trochu limitující, k vyzkoušení to ale postačí náramně.

Napravo, uprostřed, nalevo nebo třeba dole?

Standardně lze notifikační lištu aplikace Snap Swipe Drawer vysunout z pravého horního rohu v oblasti hodin. Díky tomu můžete stále pohodlně ovládat “běžnou” notifikační lištu. Na druhou stranu ale přesně víte, jak zobrazit lištu s Widgety. V nastavení však můžete tyto zóny měnit dle libosti – na výběr jsou umístění nalevo, uprostřed, napravo a stejné rozmístění lze aktivovat i ze spodní strany displeje. V tomto případě ale dochází pouze k aktivaci lišty, která se i tak vysune z horní části telefonu.

Vzhled panelu lze také do jisté míry změnit – hodí se barevně naladit panel podle notifikační lišty daného systému, případně jej dát úplně průhledný (nastavit Background opacity na 0 %). Někomu nemusí vyhovovat ani proužek s údajem o čase, který zbytečně zvětšuje celý panel. Hodí se i nastavení aplikací, ve kterých nechcete druhý panel používat (Blacklist).

Druhý “notifikační” panel? A vlastně proč ne?

Na první pohled by se mohlo zdát, že druhý panel v notifikační oblasti nemá příliš smysl. Cpát ovšem všechny Widgety a aplikace do jedné lišty by bylo kontraproduktivní. Druhý panel, který navíc nijak nebrání používání klasické lišty, dává v našich očích větší smysl. Aplikace Snap Swipe Drawer je k dispozici zdarma (při použití do 4 Widgetů v liště), takže může každý vyzkoušet, zda takovou vymoženost vlastně využije.

Snap Swipe Drawer
Snap Swipe Drawer

Zaujala vás aplikace Snap Swipe Drawer?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)