Obchod Google Play omezuje notifikace. Nechce tolik otravovat

Obchod Google Play omezuje notifikace

Původně to bylo uživateli oznámeno jako chyba, nakonec je z toho ale oficiální záměr. Obchod Google Play nově omezuje notifikace k dokončeným aktualizacím aplikací. Vývojáři se rozhodli neotravovat uživatele upozorněním na proběhlý update. V drtivé většině případů stejně lidé notifikaci jen “odpinkli” a nevěnovali jí jakoukoli pozornost. První zmizelé upozornění hlásili uživatelé již někdy v listopadu a od té doby se vedly debaty kolem opakované nefunkčnosti. Jak jsme se nyní dozvěděli přímo od mluvčího Googlu, jde o postupně zaváděnou novinku. Tehdy o tom ale nikdo neinformoval a lidé to považovali za chybu.

V novém nastavení je v notifikačním panelu stále vidět informace o právě probíhající aktualizaci, po jejím ukončení už ale v liště nevyskakuje známá ikona s fajfkou. Pokud jste se s tím tedy setkali, nejde o chybu. Obchod Google Play prý omezuje notifikace proto, aby vás méně otravoval. Upřímně, bylo vám to někdy předtím vůbec k něčemu? Počet rozkliknutí informace o dokončené aktualizaci bychom asi spočítali na prstech jedné ruky. Za nás jde o vítanou novinku.

Zatímco podezření na jednu chybu bylo nakonec vysvětleno jako záměr, objevil se jiný zádrhel. Někteří uživatelé hlásí, že se jim ztratily také notifikace o nově dostupné verzi aplikace. Ty se mají zobrazit v případě, kdy máte v Obchodě Play zapnuté manuální aktualizace. Jakmile je nějaká k dispozici, systém vás má upozornit. Toto považujeme za citlivý nedostatek, ale předpokládáme, že se to dá rychle a jednoduše opravit.

Jak nakládáte s notifikacemi o aktualizovaných aplikacích?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)