Aplikace Signal konečně ruší jedno fakt otravné omezení

aplikace Signal změna čísla

Komunikační aplikace Signal pro Android a iOS se naučila jednu šikovnou vychytávku, kterou sice těžko oceníte při každodenním používání, ale jakmile se bude jednou za čas hodit, určitě za ni budete rádi. V nastavení účtu je totiž nově možná změna čísla, včetně přenosu historie, obsahu zpráv, kontaktů a skupin. Pokud uživatel mění mobilní telefon za nový, není problém v aplikaci převést zálohovaná data po přihlášení. U telefonního čísla však tento převod dříve provést nešel.

Signal Private Messenger
Signal Private Messenger

Přímo v menu (Nastavení > Účet > Změnit telefonní číslo) lze změnu jednorázově provést a Signal tak bude nadále pracovat s vaším novým číslem. Skvělé je, že úpravu tohoto údaje oznámí aplikace příjemcům ve zprávě a budou moci rovnou přes odkaz provést úpravy ve svém seznamu kontaktů.

Změna čísla je dostupná v nejnovějších verzích Signalu. Provedli jsme aktualizaci a hned jsme ji v menu našli, takže hned zamířila mimo jiné i do Česka.

Kdy jste naposledy měnili telefonní číslo?

Zdroj: Signal

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)