Aplikace Shazam dostává tmavý režim nejen na Androidu 10

shazam dark mode tmavý režim

Poté, co Google přidal do Androidu 10 tmavý režim se vývojáři předhání a přidávají tmavé režimy do svých aplikací jako na běžícím pásu. Nyní se k nim přidává aplikace, kterou už pár měsíců vlastní Apple – Shazam. Pro ten sice tmavý režim nebyl tolik důležitý, jelikož modré prostředí je furt lepší, než bílé a v aplikaci průměrný uživatel stráví maximálně pár minut. Přesto jeho příchod oceňujeme.

Shazam je služba, která je dokonce starší, než celý systém Android. Firma byla totiž založena již roku 1999. Není tak divu, že v systémech Android i iOS působí již od počátku. Od té doby prošel Shazam mnoha změnami, co se uživatelského rozhraní týče. Aktuální verze má na hlavní obrazovce modrou plochu s jedním velkým tlačítkem Shazam. Po aktivaci se celá aplikace zbarví do černošedé.

Vývojáři tmavý režim zpřístupňují taktéž v nastavení, kde ho lze vypnout, zapnout nebo ho nechat v režimu automatického rozpoznání. To znamená, že funguje i na jiných verzích Androidu, než pouze na té nejnovější. Pokud máte Android 9.0 Pie, nemáte možnost automatického rozpoznání tmavého režimu, ale změny na základě spořiče baterie. Pokud ho máte zapnutý v systému, automaticky se aktivuje tmavý režim.

Jak se vám líbí tmavý režim v aplikaci Shazam?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)