Nová verze aplikace RádiaCZ má skvělé vychytávky. Bezplatná náhrada Spotify?

RádiaCZ náhrada Spotify

Česká aplikace RádiaCZ přináší možnost, jak zdarma poslouchat v hudbu v telefonu, a navíc spotřebuje mnohem méně dat něž konkurence. Nová verze aplikace RádiaCZ 4.0 přináší mnoho moderních vychytávek. Může být česká aplikace RádiaCZ bezplatná náhrada Spotify?

Pokud rádi posloucháte hudbu na cestě, ale nevíte, pro kterou streamovací aplikaci se rozhodnout, tak jednou z nečekaných alternativ může být i česká aplikace RádiaCZ. Méně náročným uživatelům může aplikace RádiaCZ dokonce nahradit streamovací služby jako Spotify. Aplikace nedávno vyšla ve verzi 4.0 s přináší řadu podstatných vylepšení. Vývojáři se chlubí, že nová verze aplikace spotřebuje jen polovinu dat oproti předchozí verzi. Přenos pomocí 128kbit mp3 byl totiž nahrazen za AAC 64kbit, což má údajně poskytnout stejnou kvalitu, ale při výrazném snížení datového toku. Kromě snížení náročnosti na datový tok se prý vývojáři soustředili i na snížení energetických nároku aplikace. Aplikace nabízí výběr ze stovky českých rádio stanic.

Předchozí verze uměla odesílat zvuk z telefonu do bluetooth reproduktoru, ale to již dnes není žádné terno. Nová verze aplikace RádiaCZ proto přichází s podporou pro Google Cast a Apple AirPlay. To výrazně rozšiřuje komfort používání aplikace a její možnosti. Uživatelé tak mohou zvuk pohodlně odeslat třeba do chytrých reproduktorů Google Nest, Sonos nebo dokonce televize. Nová verze aplikace RádiaCZ také přináší kompletně přepracované rozhraní včetně podpory pro oblíbený tmavý režim.

Radia.cz
Radia.cz

Vývojář pro letošek navíc chystá spoustu dalších novinek. V přípravě jsou například widgety na plochu. Obzvlášť zajímavá je pak připravovaná podpora Android Auto a Apple Car, která má přijít letos na podzim. Vývojáři dokonce v budoucnu plánují podporu pro hlasové asistenty. Vývojář aplikace RádiaCZ upozorňuje, všem se starší verzí aplikace se nové verze 4.0 nainstaluje sama, ale na některých telefonech může dojít k problémům, takže bude nutné provést odinstalaci a následně novou instalaci z Google Play.

Může se stát z aplikace RádiaCZ náhrada za Spotify?

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)