Menu

Aplikace QuickCamera – spuštění fotoaparátu pouhým pohybem ruky

Telefon Motorola Moto X nám představil pár zajímavých funkcí a jednou z nich bylo rychlé spuštění kamery pouhým zatřepáním se zařízením. Nyní, pokud máte Android zařízení s verzí ICS 4.0 a vyšší, můžete této funkce využívat také, a to díky aplikaci QuickCamera. Do fotoaparátu se tak můžete dostat stejně, jako u telefonu Moto X – dvojitým zatřepáním. Po spuštění aplikace se spustí proces, který neustále běží v pozadí a vyčkává na váš povel. Údajně se nejedná o příliš velkého žrouta baterie, takže aplikaci si může dovolit používat zkrátka každý. Aplikace totiž využívá promixity senzor, který zabraňuje náhodnému spuštění fotoaparátu a šetří baterii vypnutím akcelerometru v případě, že máte telefon v kapse či tašce.

quickcamera

Jak tato aplikace funguje se můžete podívat v přiloženém videu níže. V současné době je aplikace QuickCamera dostupná pouze pro beta testery. Pokud máte zájem o její vyzkoušení, musíte se připojit do této Google+ skupiny, kde se dočtete podrobnější postup instalace.

 

Zdroj: AndroidCommunity.

 

Komentáře

Denny

Denny

z aplikace
30.4.2014 12:51

Xperia Z1 nefunguje mi to.. Hlásí na Google play že to tam není

kromano

30.4.2014 12:56

Mám stejný problém

Pavel S.

30.4.2014 13:12

@Denny a kromano – na konci clanku se pise “V současné době je aplikace QuickCamera dostupná pouze pro beta testery. Pokud máte zájem o její vyzkoušení, musíte se připojit do této Google+ skupiny, kde se dočtete podrobnější postup instalace.”

Honza

Honza

30.4.2014 14:35

Už přes rok používám Twisty launcher a naprostá spokojenost. Trošku ste zaspali :)

RSS (komentáře k článku)