TOPlist

Čtenáři doporučují: 4 nejlepší aplikace pro komunikaci zadarmo

ctenari-doporucuji-aplikace-pro-komunikaci-zadarmo_ico

Před dvěma týdny zaujal článek s výběrem osmi aplikací pro komunikaci zadarmo mnoho našich čtenářů. Ukázalo se, že jsme redakčními nominacemi pokryli většinu těch nejzajímavějších programů, neboť čtenáři doplnili naši sbírku „jen“ o další čtyři kousky. Celkem tedy budete mít na výběr ze dvanácti aplikací. Pojďme se podívat na nejlepší aplikace pro komunikaci zadarmo, na které jsme dle nominujících zapomněli.

Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?

 • První týden vyhlašujeme v redakci téma následujícího kola cyklu SvětAndroida doporučuje. Redaktoři mají sedm dnů na to, aby nominovali své oblíbené programy.
 • Druhý týden zpracováváme článek SvětAndroida doporučuje, sestavený na základě redaktorských nominací.
 • Poté, co článek vyjde, třetí týden sbíráme skrze formulář nominace od čtenářů. Uvědomujeme si totiž, že ani při sebevětší snaze většinou redakčními silami nepokryjeme celé spektrum programů.
 • Čtvrtý týden zpracováváme článek Čtenáři doporučují, sestavený na základě čtenářských nominací.
 • V okamžiku, kdy vychází článek Čtenáři doporučují, se celý koloběh rozbíhá znovu.

Pořadí ve článku

Pořadí ve článcích z cyklů SvětAndroida doporučuje a Čtenáři doporučují je určeno podle následujícího klíče:

 1. Podle počtu nominací; více nominací = lépe,
 2. v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google Play (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma nebo levnější); vyšší hodnocení = lépe,
 3. v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google Play; více hodnocení = lépe,
 4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

Během týdne jsme obdrželi osm nominací čtyř různých aplikací.

Nejlepší aplikace pro komunikaci zadarmo dle týmu SvětAndroida.cz

Redaktoři našeho portálu doporučili před dvěma týdny tyto aplikace pro komunikaci zadarmo:

4 nejlepší aplikace pro komunikaci zadarmo 4 nejlepší aplikace pro komunikaci zadarmo

BBM

Vítězem čtenářského hlasování se stala aplikace BBM, která získala tři nominace. Nejvíce se na její obhajobu rozepsal čtenář, který se podepsal jako Peter Fejfar: „Aplikácia ponúka minimálne to, čo všetky v článku uvedené komunikátory. Je veľmi prehľadná, jednoduchá. Okrem chatu ponúka diskusné skupiny, hlasové hovory a videohovory. Samolepky sú samozrejmosťou. Zaujímavou funkciou sú BlackBerry kanály, kde sa dá čo to zverejňovať ako napríklad na Twitteri. Zaujímavé je prepojenie s Glympse. Bezpečnosť a BlackBerry je samozrejmosť.“

Druhým hlasujícím je Daniel81, který jako hlavní výhody jmenuje: „Zabezpečení, řada vlastních vychytávek, podpora pro všechny platformy, milióny stažení po celém světě, vysoké hodnocení 4,3.“ Poslední nominující Luděk jako argumenty jen zkopíroval popisek z Obchodu Play.

Nač sází BBM – nejlepší aplikace pro komunikaci zadarmo dle čtenářů?

Autoři sází, jak je u značky BlackBerry zvykem, na bezpečnost a ochranu soukromí. Jejich komunikátor tak nabízí například možnost zrušit již odeslanou zprávu, nebo nastavit čas jejího vypršení. K dispozici je také soukromý režim, kde po ukončení komunikace dojde ke smazání celé konverzace.

Z dalších vlastností jmenujme:

 • Hlasové hovory v rámci BBM zdarma.
 • Rychlé sdílení fotografií, dokumentů, souborů i hlasových zpráv.
 • Informace o doručení a přečtení zprávy příjemcem.
 • Komunikátor je neustále ve spojení, není nutné ho spouštět.
 • Stovky samolepek a emotikon pro každou náladu.
 • Zobrazení polohy v reálném čase ve spolupráci s aplikací Glympse.
 • Skupinové chaty s až 250 účastníky.
 • BBM kanály na témata, která vás zajímají.
 • Možnost nastavení profilu pomocí obrázku a stavu.

BBM – Yours to Control – „The Dive“

BBM - Yours to Control – "The Dive"

Aplikace BBM pro Android má na svém kontě více než sto milionů instalací a průměrnou známku 4,3. Instalační balíček velký 28 MB lze použít na zařízeních s Androidem 2.3 a vyšším.

BBM - No longer available
BBM - No longer available

Signal Private Messenger

Druhé místo si za dvě nominace a výtečnou známku vysloužila aplikace Signal Private Messenger. Nominoval ji například Tajnymag: „Komunikátor je stvořen již od základu s bezpečností na prvním místě. Doporučuje ho E. Snowden. Nabízí většinu funkcí WhatsAppu. Navíc umožňuje sjednotit konverzace SMS a online. V praxi to znamená, že při odeslání SMS si Signal zkontroluje, zda příjemce používá Signal také, pokud ano, odešle se šifrovaná zpráva přes servery Signal. Nabízí i volání.“ Druhý doporučující Popky vidí jako hlavní důvod pro používání programu v jeho bezpečnosti.

Proč vyzkoušet Signal Private Messenger?

Také autoři v Obchodě Play staví bezpečnost na první místo. Zdůrazňují, že ani server, přes který probíhá spojení, nemá přístup ke komunikaci uživatelů.

Jako zásadní jsou jmenovány tyto schopnosti a funkce:

 • Pokročilé šifrovací technologie zajišťují soukromí všech zpráv.
 • Otevřené zdrojové kódy umožňují komukoli ověřit bezpečnost aplikace.
 • Aplikace se identifikuje telefonním číslem a používá kontakty uložené v telefonu. Nevyužívá tedy žádné přihlašovací údaje, které by mohl někdo zcizit a zneužít.
 • Šifrované skupinové konverzace. Provozovatel přitom nemá přístup nejen ke komunikaci, ale ani k seznamu členů.
 • Protokol aplikace je navržen k provozu v omezeném prostředí. Jeho zásadní výhodou je tedy datová nenáročnost a rychlost.
 • Možnost hlasových hovorů.

Aplikace má více než milion instalací a průměrnou známku 4,6. 15 MB velký program můžete instalovat na zařízení s Androidem 2.3 a vyšším.

Signal Private Messenger
Signal Private Messenger

Skype

Na stupně vítězů se v tomto kole vešel i komunikátor Skype. Dark_Light_CZ o něm napsal: „Skype je jeden z nejstarších kecálků vůbec. Mnoho z mých zahraničních přátel používalo Skype dávno před vznikem většiny zmiňovaných alternativ. Přes Skype jde poslat v podstatě cokoliv má slušnou aplikaci nejen pro mobilní telefony ale i pro desktop. Pro někoho by mohla být výhoda možnost zaplatit si a volat pomocí Skype na libovolný telefon (bez aplikace Skype – s použitím operátorské sítě). Další výhodou je ukládání komunikace na serveru takže pokud odešlu zprávu z telefonu, je vidět na všech ostatních zařízeních, což je vítaná a zdaleka ne běžná schopnost.“ Janko pak dodává: „Dlouhodobé používání bez vážnějších problémů. Zvyk je železná košile.“

Co vám nabídne Skype?

Jako hlavní výhodu prezentují autoři této aplikace možnost komunikace zdarma, bez ohledu na to, zda preferujete textové zprávy, hlasové hovory nebo video hovory. Nulová cena se samozřejmě týká komunikace v rámci sítě Skype. Pokud budete chtít volat na mobilní telefony či pevné linky, můžete si zakoupit kredit.

Z hlavních vlastností a funkcí jmenujme:

 • Skupinové video hovory až do 25 osob,
 • Hlasové hovory v rámci Skype zdarma. Možnost pořádání konferencí s až 25 účastníky.
 • Textová komunikace ve skupině s až 300 účastníky.
 • Volání na mobilní telefony a pevné linky za velmi nízké ceny.
 • Možnost sdílení fotografií, videí, polohy, podpora emotikon.
 • Aplikace pro chytré telefony, tablety, počítače s Windows i Mac.

The new Skype for Android – redesigned for Android

The new Skype for Android – redesigned for Android

Skype pro Android má více než půl miliardy instalací a průměrnou známku 4,1. 38 MB velká aplikace bude fungovat na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a vyšším.

Skype
Skype

WowApp Messenger Official

Čtvrtá a poslední nejlepší aplikace pro komunikaci zadarmo je nepříliš známá WowApp Messenger Official, kterou doporučuje Michal Hama. Zde jsou jeho argumenty: „Zkuste a uvidíte … Všechno co potřebuju a ještě to vydělá nějaký ten penízek. Registrace nutná. Jediná vada zatím není česky…“

Hlavním lákadlem WowApp Messenger Official je monetizace

Na komunikátor propagují autoři v Obchodě Play jako jednu z vlastností poměrně zvláštní věc: sdílení zisků s uživateli. Získané finanční prostředky lze pak buď inkasovat, nebo poslat nějaké charitativní organizaci ve více než 110 zemích. Peníze jsou přitom získávány z placených hovorů a zobrazené reklamy. Zda a kolik si uživatelé případně vydělají je ale i pro nás velkou neznámou.

Z hlediska komunikačních funkcí jsou pak prezentovány komunikace přes text, audio i video, sdílení souborů, soukromé rozhovory a další funkce. Aplikace jsou dostupné pro Android, iOS, Windows i Mac.

Why Join WowApp

Why Join WowApp

WowApp Messenger Official má přes milion instalací a průměrnou známku 4,3. 28 MB velký soubor můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.0.3 a novějším.

WowApp - Earn. Share. Do Good
WowApp - Earn. Share. Do Good
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)