Aplikace Počasí & Radar: předpověď, upozornění na bouřky i pylové zpravodajství

Aplikace Počasí & Radar bourky

Počasí je zejména v letních měsících zásadním faktorem pro úspěšný průběh výletu, nebo dovolené. Sledování předpovědi pro počasí tak může pomoci nejen při balení oblečení, ale i jako prevence v případě, kdy jsou na daný den očekávány bouřky. Jednou z mnoha forem sledování předpovědi je pak využití mobilních aplikací. Mezi takové patří i aplikace Počasí & Radar, která zobrazí nejen jak bude dnes, ale i zítra a dalších čtrnáct dní dopředu, součástí je také radar, který upozorní na srážky i bouřky.

Hodinová předpověď počasí i výstrahy na bouřky

Aplikace Počasí & Radar přináší kompletní zprávy o tom, jaké bude na daném místě počasí dnes, ale i zítra a v následujících dnech. Na úvodní stránce je zobrazena hodinová předpověď počasí s údaji o teplotě, pravděpodobnosti deště a při detailnějším zobrazení, které se ukáže kliknutím na danou hodinu také informace o tlaku vzduchu, vlhkosti a síle větru. Předpověď je pak možné sledovat od aktuální hodiny až do 23 h následujícího dne. Pokud vás zajímá aktuální předpověď, můžete využít předpovědi na 90 minut dopředu, která ukazuje teplotu a pravděpodobnost srážek. Vzhledem k povaze této krátkodobé předpovědi je pak větší pravděpodobnost, že skutečně vyjde.

Stejně tak vás aplikace upozorní na meteorologické výstrahy, jako mohou být například očekávané bouřky. Tato upozornění pak můžete povolením v nastavení dostávat formou push notifikace, aniž byste museli aplikaci vůbec zapnout. Níže na hlavní obrazovce se poté nachází méně detailní předpověď na dopoledne, odpoledne, večer a noc. Stejně jako shrnutí teplot v následujících dnech. Součástí aplikace Počasí & Radar je pak také graf s nejvyššími a nejnižšími teplotami pro následujících 14 dní. Můžete tak přehledně sledovat vývoj teploty a tím si usnadnit balení věcí na dovolenou i na výlet.

Pylové zpravodajství pro alergiky i meteo a dešťový radar

Ve spodní části hlavní obrazovky aplikace Počasí & Radar lze pak nalézt také pylové zpravodajství pro alergiky, uzpůsobené pro místo, na které se vztahuje předpověď počasí. Toto zpravodajství informuje na několik dní dopředu a ilustruje možnost hrozby pro alergiky na trávy, jitrocel, pelyněk a další. Mezi další položky hlavní stránky pak patří články o počasí a meteo a dešťový radar. Ty lze pak přehledněji zobrazit také pomocí menu na zvláštní kartě. Meteo i dešťový radar zobrazují hodinovou předpověď počasí na dnes, zítra a další dva dny. Případně opět krátkodobější předpověď na devadesát minut dopředu.

Weather & Radar - Storm radar
Weather & Radar - Storm radar

V rámci záložky “Moje místa” aplikace Počasí & Radar nabízí možnost přidat i několik lokalit zároveň, můžete tak pohodlně sledovat všechny dostupné informace pro místo vaší dovolené i domov. Všechny informace jsou zde tak zobrazeny na jednom místě. Škoda jen, že nelze upravovat hlavní stránku, kde se dle mého nachází zbytečně moc informací a odsouvají se tak ty, které jsou pro jednotlivce podstatnější.

Zaujala vás aplikace Počasí & Radar?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)