TOPlist

Aplikace Pixlr Express – expert na fotografie v Androidu

Pixlr Express

Co kdybych pořízenou fotografii doplnil o nějaký text? Zvýšil jas, odstranil červené oči, rozmazal pozadí a aplikoval nějaký pěkný efekt? Myslíte si, že toto zvládnou pouze programy na počítači? Pak jste na omylu – skvělým příkladem je aplikace Pixlr Express, která toto vše hravě dokáže. Tento nástroj nám doporučovala spousta čtenářů pod článkem Photo Editor by Aviary – úprava obrázků levou zadní, tak si jej pojďme představit.

Aplikace Pixlr Express – kouzelník s fotografiemi

Úprava fotografií dnes není doménou pouze stolních počítačů a speciálních aplikací, ale hravě zvládneme základní úkony také přímo na obrazovce mobilních zařízení. Dnes si představíme skvělý nástroj Pixlr Express od společnosti Autodesk, který toho umí více než většina konkurence a navíc je k dispozici zdarma.

Základní obrazovka

Podobně jako u jiných podobných aplikací slouží úvodní obrazovka jako jakýsi rozcestník pro výběr fotografie. Na výběr máme mezi vytvořením nové fotografie pomocí aplikace fotoaparátu, přístupem do Galerie či položkou Fresh, která otevře poslední uloženou fotografii do zařízení.

Pixlr-express- (26)

Úmyslně jsme zamlčeli volbu Collage pro tvorbu koláží, které se budeme věnovat později.

Úprava fotografie (Adjustment)

Po vybrání fotografie, kterou budeme chtít upravit, se již přesouváme do hlavní části programu. Zatímco úpravy a aplikace efektů se odehrávají ve spodní části obrazovky, ukládání a správa změn sídlí v pravém horním rohu.

K základním úpravám fotografie slouží volba Adjustment – zde najdeme například kreslení do obrázku, změnu kontrastu a jasu, automatické úpravy, otáčení, ořez atp. Jednotlivé volby na nás vyjedou po stisknutí tlačítka Adjustment. Všechny efekty mají podobné ovládání, u některých je navíc nutný zásah prstu přímo do obrázku. Velice nás zaujala volba Add Image, která umí přidat další libovolné fotografie do obrázku. Skvělé.

Pixlr-express- (1)

Efekty (Effects)

Možná mezi úplně nejoblíbenější úpravy fotografií patří aplikace barevných efektů na celý obrázek. Pixlr Express je v tomto případě skvěle vybaven a nabídne hned několik kategorií, pod kterými se skrývá spousta dalších efektů. Použití je velmi snadné – stačí vybrat efekt a překrytí v procentech.

Pixlr-express- (6)

Překryv (Overlay)

Z nadpisu nejspíše není patrné, oč se jedná. V této části nabídne Pixlr Express sérii obrázků, které obohatí upravovaný snímek. Jedná se například o různé plameny, ohňostroj, bubliny a další. Musíme poznamenat, že mezi velmi rozsáhlým výběrem jsme našli několik zajímavých překryvů, které fotkám dodaly zajímavý nádech.

Pixlr-express- (8)

Rámečky (Borders)

I když to není úplně tradiční a žádaná úprava fotografie, můžeme naše dílo obohatit rámečkem. Opět máme na výběr z mnoha rámečků různých kategorií.

Pixlr-express- (12)

Text (Type)

Jsme rádi, že autoři nezapomněli na přidání textu, které se hodí. Nabízí se nám dokonce několik různých fontů, což konkurence většinou nenabízí. Text umístíme tahem prstu, stejně tak velikost či rotaci.

Pixlr-express- (16)

Nálepky (Stickers)

Poslední možnost, jak vylepšit upravovaný snímek, tkví v přidání nálepky. Autoři na nás opět nešetřili a připravili si rozsáhlou paletu. Opět umisťujeme prstem přímo do obrázku.

Pixlr-express- (19)

Uložení fotografie

Pokud jsme přesvědčeni, že se naše úpravy dotkly konce, je na čase snímek uložit. K tomu slouží volba Save v pravém horním rohu obrazovky. Po stisknutí jsme dotázáni, zda si přejeme fotografii pouze uložit či sdílet. Při uložení volíme rovněž velikost fotografie (doporučujeme ponechat původní rozlišení, aby nedošlo ke ztrátě kvality).

Pixlr-express- (21)

Koláž (Collage)

A na závěr jedna zajímavá funkce – tvorba koláží. Vraťme se na úvodní obrazovku aplikace, kde nalezneme položku Collage. První krok spočívá ve výběru fotografií, ze kterých chceme naši koláž vytvořit. K dispozici jsou složky s obrázky z našeho telefonu. Fotografie stačí označit pouhým kliknutím a po dokončení použít volbu Done.

Pixlr-express- (23)

Následuje úprava koláže – změnit můžeme rozložení, mezery mezi fotografiemi, pozadí, zaoblené rohy či proporce. Velmi šikovné.

Pixlr-express- (24)

Závěr – aplikace Pixlr Express nezklamala

Za dnešní článek děkujeme především našim čtenářům, kteří zmiňovanou aplikaci doporučili. Musíme uznat, že Pixlr Express představuje skutečně skvělý nástroj pro úpravu fotografií, u kterého jsme nepostrádali nic závažného. Nabízí spoustu nástrojů a efektů, a to dokonce zdarma. Potěšila nás také možnost tvořit koláže, což je funkce, kterou spousta konkurenčních řešení nenabízí. Jednu malou výtku bychom možná přesto měli – chybí český překlad. Nám to ovšem vůbec nevadilo.

Pixlr – Photo Editor
Pixlr – Photo Editor

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)