Aplikace do nepohody aneb když “chčije a chčije”

chcije a chcije tipy redakce

Po delší době nás pochmurné a deštivé počasí donutilo vzdát se outdoorových aktivit a zavřelo nás doma nebo v práci. Co naděláme? Větru a dešti zatím neporoučíme, a tak se musíme zabavit jinak. “Chčije a chčije” – i touto filmovou hláškou by se dalo označit venkovní počasí, které na dobré náladě příliš nepřidá. Ale nevěšte hlavu, v redakci jsme pro vás připravili pár aplikací do nepohody, které poradí, zabaví, ale i zvednou náladu. Dneska ráno jsme se každého redaktora zeptali, jakou aplikace do nepohody použil, a tady máte naše tipy.

 

Rychlé tipy na aplikace do nepohody od redaktorů Svět Androida

chcije a chcije tipy redakce

 

Kdy přestane pršet?

Předpovídat počasí se člověk snaží snad už od dob, kdy se mu zachtělo létat. Těžko říct, co z toho se mu daří lépe, ale nepopíratelným faktem je, že předpověď počasí ovlivňuje naše každodenní životy. Díky výkonným počítačům a chytrým telefonům se již nemusíme spoléhat na vrtochy zelené žáby rosničky, ale dokážeme s větší či menší přesností předvídat počasí i na několik dnů dopředu. Jak nejrychleji zjistit aktuální počasí ve vaší oblasti kromě vystrčení hlavy z okna, nebo telefonátu na místní meteorologickou stanici :)? No přece pomocí vašeho chytrého telefonu. Výhodou je, že se dozvíte nejen aktuální počasí, které výrazně ovlivní váš outfit, ale také předpověď na několik hodin, popřípadě dní dopředu. Jako první do seznamu “aplikace do nepohody” jsme vybrali:

Widget zprávy a počasí

Ve většině Android telefonů najdete widget s názvem “zprávy a počasí”. Jak už název napovídá, kromě aktuálních zpráv ze světa vám prozradí aktuální počasí i s výhledem na několik dní. Možná jste ale nevěděli, že když se widgetem počasí proklikáte hlouběji, podělí se s vámi jak o informace o teplotě, tak i o vlhkosti vzduchu po celý den. Z toho můžete odhadnout, kdy právě tam u vás přestane pršet. Aplikaci do nepohody doporučil Petr Mišák.

Widget zprávy a počasí Svět Androida2

Mezi další aplikace do nepohody, které bychom vám mohli doporučit, jsou: Meteor, neboli Aladin (Matěj Machytka, Tomáš Očadlý), Go weather (Radek Tesař).

Meteor (Počasí) » Aladin
Meteor (Počasí) » Aladin

Android hry bardbarian

Bardbarian Trailer

Bardbarian Trailer

 

 

Být v kontaktu je důležité

Sociální aplikace dnes již bohužel, nebo snad bohudík, do jisté míry nahrazují sociální kontakt a udržují komunikaci mezi lidmi. Když tedy nehodláte vyrazit do hospody, nebo vašeho oblíbeného fitka, kontakt s vašimi blízkými, známými i neznámými můžete udržovat pomocí sociálních sítí. Další aplikaci do nepohody, kterou doporučil Tomáš Očadlý a dnes již použil je Google+. Přidá se k němu Petr Mišák a věřím, že i mnoho z vás. Mezi aplikace bez které naše redakce neudělá ani krok, je Hangouts, konkrétně hromadný Hangouts v textové podobě, který nám umožní být neustále v kontaktu s ostatními členy redakce. Věděli jste, že novinky a zákulisní informace ze Světa Androida můžete sledovat hned na několika sociálních sítích (Facebook, Google+, Twitter)? Už jste si nás přidali do oblíbených? 

Google+ for G Suite
Google+ for G Suite

 

Jmenovitě aplikace, které jsme dnes již použili:

AladinGoogle+FitbitViber, WhatsApp, Real Racing 3, Facebook, aplikace SvětAndroidaHangouts, Dolphin Browser, Google Now, Sygic, Tapatalk, GMail, Nike+InstagramGoogle Chrome, Pubtran, Google Keep, Sleep as AndroidBardbarian

Věříme, že pár redakčních typů na aplikace do nepohody, které jsme pojali s trochou nadsázky, vám budou k užitku. Pokud ne, tak věříme, že alespoň pobaví. Záměrně jsme do článku nedávali všechny aplikace a nechali tak prostor pro vás.

Jaké aplikace jste dnes v tomto nečase použili vy a proč?

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává komunikovat… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (18)