Volejte z vašeho počítače: Očekávaná funkce v aplikaci Váš telefon je dostupná všem

microsoft můj telefon

Aplikace Microsoft Váš telefon od dnešního dne konečně nabízí jednu z nejvíce chybějících funkcí – volání. Aplikace již delší dobu umožňuje přijímání/odesílání textových zpráv, synchronizaci notifikací či sdílení fotografií mezi telefonem a počítačem. Ode dneška bude také možné přijímat a vytáčet telefonní hovory. Uvedl to Microsoft na Twitterovém účtu Windows Insider, kde sdělil: “Děkujeme všem #WindowsInsiders za zpětnou vazbu za několik posledních měsíců. Dnes s potěšením oznamujeme, že funkce #YourPhone je dostupná všem uživatelům.”

Jedním z hlavních důvodů, proč jablíčkáři zůstávají u svých iPhonů a macOS počítačů je ten, že jsou mezi sebou zařízení skvěle propojena. V podstatě cokoliv rozděláte na telefonu můžete později dokončit na počítači a naopak. Aplikace Váš telefon přináší podobné propojení mezi Android zařízeními a Windows. S novou aktualizací je to navíc lepší, než kdy jindy.

Link to Windows
Link to Windows

V aplikaci lze nyní uložit a vytočit kontakty a následně uskutečnit hovor. Také je zde možnost zkontrolování historie hovorů a přenášení hovorů z počítače zpět do telefonu, což oceňujeme. Představte si situaci, kdy potřebujete odejít od počítače, ale nechcete ukončovat hovor. V kombinaci s ostatními funkcemi, kterými aplikace disponuje déle nemusíte při práci na počítači takřka vytáhnout telefon z kapsy. Abyste mohli novou funkci využít, je třeba vlastnit telefon s Androidem 7 či novějším a mít nainstalované Windows 10 build 18362.356 či novější. Samozřejmě musí mít obě dvě zařízení Bluetooth modul. Microsoft navíc slíbil, že bude aplikaci neustále vylepšovat.

Používáte aplikaci Microsoft Váš telefon?

Zdroj: androidauthority.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)