Hráči, pozor. Hry Google Play přichází s novou funkcí

google play games

Gameplay videa neboli záznamy z hraní hry, častokrát komentované samotným hráčem, se staly v posledních letech velmi oblíbenými a na základě těchto videí se dokázal prosadit i nejeden “YouTuber”. Na YouTube pak nalezneme doslova miliony těchto videí, přičemž naprostá většina záběrů pochází z hraní na počítači či konzoli. Obrovský potenciál se ovšem v současnosti skrývá i v mobilním hraní, a tak se Google rozhodl hráčům natáčení gameplay videí co nejvíce usnadnit a zakomponoval k tomu určenou funkci do nejnovější aktualizace aplikace Hry Google Play.

hry google play

Díky této aktualizaci pak mohou uživatelé nejen nahrávat obraz na displeji během hraní hry a dění na displeji komentovat, ale také natáčet sami sebe prostřednictvím přední kamerky svého telefonu či tabletu.

Samotní zástupci Googlu aktualizaci komentují následovně:

Je to snadné, v aplikaci Hry Google Play zvolíte hru, kterou chcete hrát, a stisknete tlačítko “nahrávat”. Své gameplay video můžete nahrávat v 720p nebo 480p rozlišení a zvolit si, zda chcete do videa přidat sebe a svůj komentář zachycený prostřednictvím přední kamerky a mikrofonu na vašem zařízení. Jakmile budete s nahráváním hotovi, můžete provést rychlé úpravy a video rovnou nahrát na YouTube.

Aktualizace aplikace Hry Google Play je zatím dostupná pouze pro Ameriku a Velkou Británii, velmi brzo by se však měla rozšířit i do dalších regionů.

Google Play Games
Google Play Games

Co na novou funkci aplikace Hry Google Play říkáte?

Zdroj: 9to5google.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)