Obliba aplikace Google Podcasty raketově roste. Už má 100 milionů stažení. Co umí nového?

Google Podcasty 100 milionů stažení

Aplikace Google Podcasty vyšla poprvé v roce 2018, ale byla spíš nováčkem na trhu, kterému se nedostávalo tolik pozornosti. Za posledního půl roku se ale nárůst uživatelů aplikace Google Podcasty zdvojnásobil a počet stažení v Obchodě Play přesáhl 100 milionů. Jaké funkce Google přidal, že se mu podařilo přilákat tolik nových uživatelů?

Obliba poslouchání podcastů v posledních letech mezi uživateli raketově roste. Je mnoho způsobů, jak poslouchat svoje podcasty. Aplikace Google Podcasty je poměrně nováčkem na poli specializovaných aplikací přesto se jí v poslední době dostává nebývalé popularity a dosáhla už 100 milionů stažení na Google Play. Google totiž do aplikace v prosinci přidal dlouho požadovanou možnost přidat si vlastní RSS feed. Díky tomu je nyní možné přidat si do Google Podcastů například vaše placené odběry z Patreonu. Google také nepřestává vylepšovat webovou verzi Google Podcastů.

Pokud preferujete úzce zaměřené a jednoduché aplikace, tak Google Podcasty určitě stojí za vyzkoušení. Stejně tak dobře lze samozřejmě použít například Spotify, které se na podcasty hodně zaměřuje. Bude vám vyhovovat, pokud naopak preferujete komplexní aplikaci a řešení „vše v jednom“.

Google Podcasts
Google Podcasts

Jakou aplikaci používáte na poslech podcastů?

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)