Aplikace Google Home hlásí 5 novinek. Včetně nového vzhledu

aplikace Google Home novinky redesign vzhled Matter kamery Wear OS Pixel

Během konference Google I/O zapadla v závalu aktualit kolem AI a nových produktů série Pixel zpráva, že americká společnost připravila hned pět novinek do aplikace Google Home. Ovládací a kontrolní nástroj pro chytré domácnosti má nové funkce a také vzhled. Co všechno je jinak?

Google Home
Google Home

Nová aplikace Google Home

Redesign: Aplikace je nově rozdělena do pěti karet (Oblíbené, Zařízení, Automatizace, Aktivity a Nastavení), mezi kterými se přepíná ve spodním menu. Po spuštění se vždy objeví karta Oblíbené. Bude k dispozici také Inbox, do kterého budou chodit například upozornění. Na kartě Aktivity jsou události chronologicky seřazené. Upravená aplikace postupně míří k uživatelům hned od 11. května.

Google Home aplikace redesign vzhled ukázka

Živý náhled z (dalších) kamer: Novinka, která byla již částečně odhalena. Podporu budou mít jak kamery Nest Cam, tak i spousta modelů jiných značek.

Podpora (dalších) zařízení Matter: “Na nové kartě Zařízení máte přehled a centrální místo pro správu všech zařízení chytré domácnosti, včetně těch, která jsou spárována přes Matter. Zavedli jsme nové a vylepšené ovladače pro více než 60 typů zařízení, která jsou buď kompatibilní se službou Matter, nebo mají certifikát. Můžete tak ovládat všechna různá chytrá zařízení – například otevírání garážových vrat, stínítka, pračku nebo sekačku na trávu – z jednoho místa,” popisuje Google.

Více míst, odkud se dá Google Home používat: Aplikace začíná oficiálně fungovat na hodinkách se systémem Wear OS, kde bude možné provádět některá ovládání a dostávat upozornění. Zavedení se plánuje na 15. květen. Během června pak bude aplikace dostupná i v přepracované verzi pro tablety a první ji okusí nově představený Pixel Tablet.

Nový domácí panel pro Pixel zařízení: “Umožňuje rychlý přístup jedním klepnutím přímo ze zamykací obrazovky nebo rychlého nastavení. Nejdříve se rozšíří na telefony Pixel, včetně Pixel 7a a Pixel Fold, a příští měsíc na tablet Pixel. Když je tablet Pixel Tablet v doku a v režimu Hub, může kdokoli z vaší domácnosti klepnout na ikonu domů na spořiči obrazovky a vstoupit na panel a zobrazit a ovládat zařízení,” uvádí závěrem Google k této novince.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co všechno ovládáte přes Google Home?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)