TOPlist

Aplikace Google Gemini už funguje některým českým uživatelům. Oficiální spuštění může být za rohem

Google Gemini
  • Google Bard se před několika dny přejmenoval na Gemini
  • Dočkali jsme se vydání samostatné aplikace, která oficiálně nefunguje v Evropě
  • Někteří uživatelé z Česka ji už ale mohou používat

Před několika dny se Bard, generativní nástroj od Googlu, přejmenoval na Gemini, s čímž přišla i řada dalších novinek. Kromě předplatného jsme se konečně dočkali i spuštění mobilní aplikace, jež ke službě značně usnadňuje přístup. Ostatně jako téměř každé nové vylepšení související s AI, však zatím oficiálně nedorazila do evropských zemí, takže plně nefunguje tak ani u nás v Česku. Už bychom ale teoreticky nemuseli čekat dlouho.

Že se Google pokusí svou aplikaci v Evropě spustit co nejdřív, na sociální síti X uvedl produktový vedoucí pro Gemini Jack Krawczyk. Brzkému uvedení nasvědčují také svědectví z příspěvků na sociálních sítích – na platformě X se objevilo vícero postů od evropských uživatelů, kterým Gemini začalo zničehonic fungovat, přestože jim při prvotním pokusu o instalaci hlásilo nedostupnost v jejich regionu. Upozornil na to server Android Police.

https://twitter.com/JackK/status/1756114082632220717

Nutno podotknout, že Gemini není v evropských zemích možné stáhnout prostřednictvím obchodu Google Play, takže pokud chcete zkusit své štěstí a zjistit, zda vám služba funguje už nyní, musíte aplikaci nainstalovat z externího zdroje (například portálu APKMirror). Mějte jen prosím na paměti, že instalace mimo nativní obchod mohou představovat bezpečnostní riziko.

Já sám jsem se o rozběhnutí Gemini pokusil, ale bohužel musím ohlásit neúspěch. A nejsem jediný, komu sideloadované Gemini zatím ještě nefunguje. Mému kolegu Petrovi, který používá telefon Google Pixel 8 Pro, se ale zadařilo a níže si můžete prohlédnout jeho snímky pořízené přímo z aplikace. Češtinu jako jazyk zatím nastavit nelze, ale AI samotná v češtině komunikuje bez problémů. Podobné ohlasy se také objevily v naší komunitě.

Už vůbec to, že mají do služby přístup někteří uživatelé, mezi nimiž dokonce najdeme Čechy, je jasným signálem pro blížící se zpřístupnění aplikace v Google Play Store. Nyní stačí jen doufat, že k plnohodnotnému spuštění v České republice dojde v řádu dnů, maximálně pár týdnů.

Google Gemini nefunguje

Už jste si Gemini zkusili nainstalovat?

Zdroje: X (1, 2, 3), Android Police

Článek byl aktualizován 14. 2. 2024 v 8:52 (text doplněn o další poznatky českých uživatelů, kterým aplikace funguje, a screenshoty z naší redakce)

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)