TOPlist

Aktualizováno: Jak změnit zobrazení karet v aplikaci Google Chrome?

aplikace Google Chrome zobrazení karet

Je to už více než rok, co Google začal postupným zaváděním naznačovat příchod nového zobrazení otevřených karet v rámci mobilní aplikace prohlížeče Chrome. Nový vzhled s „mřížkovým“ uspořádáním v posledních měsících vidělo jen několik vybraných uživatelů, zatímco ostatní doposud využívali původní řazení s kartami seřazenými vertikálně za sebou. Google ovšem nedávno svůj mobilní prohlížeč aktualizoval a nový vzhled finálně dorazil do telefonu všem. Spousta uživatelů přitom nemůže nové zobrazení vystát a chce zpět to staré. V následujícím návodu zjistíte, jak na to. Je to hračka.

Aktualizace (23. 4. 2021):

S vydáním nejnovější verze Google Chrome 90 došlo prakticky k zablokování tohoto přepínání. To je nyní buď úplně nedostupné, nebo velmi složité. Na stránkách podpory se přitom objevila informace, že „flags“ mohou jako experimentální funkce libovolně mizet, což se nyní i děje. Pokud nastanou pozitivní změny, náš návod znovu upravíme.

Google Chrome
Google Chrome

Aplikace Google Chrome a změna zobrazení otevřených karet

Návrat do staršího prostředí se provádí přes jeden z parametrů „flags“, což jsou v podstatě přepínače skrytých či experimentálních funkcí Chromu. Nachází se na společné adrese, na které můžete případně provádět i jiné kousky s tímto prohlížečem. Nás v tomto případě zajímá jeden konkrétní přepínač.

Jak na to?

  • V nové kartě prohlížeče Google Chrome přejděte na adresu chrome://flags.
  • Do vyhledávacího pole napište slovo „grid“ a najděte položku Tab Grid Layout.
  • V její rozbalovací nabídce u vyberte možnost Disabled.
  • U spodního okraje se objeví výzva k opětovnému spuštění prohlížeče – klikněte na Relaunch.

Po dalším startu prohlížeče Google Chrome je funkce vypnutá, nicméně mřížkové zobrazení stále trvá. Stačí prohlížeč vypnout, znovu zapnout a přepne se konečně zpět do zobrazení s vertikálním rolováním mezi otevřenými kartami. Postup by měl být stejný pro Android i iOS verzi tohoto prohlížeče.

Které z těchto prostředí vám sedí více?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)