TOPlist

Aplikace Globus nově nabízí biometrické zabezpečení

aplikace globus biometrické zabezpečení

Mobilní aplikace Globus, která slouží k prohlížení nabídky zboží v hypermarketech, sestavování rodinných nákupů, uplatňování slevových kuponů nebo nakupování pomocí skeneru přímo v obchodě, má novou funkci. Poté, co vloni v listopadu začala poskytovat čistě digitální účtenky, nyní dostala lepší zabezpečení. Právě kvůli uplatňování kupónů nebo skenování zboží vývojáři implementovali biometrické zabezpečení.

„Takovému používání přísluší i silné zabezpečení. Každá aplikace i program se může totiž ocitnout pod palbou hackerů, a nastavování nových silných hesel s velkými i malými písmeny, čísly a dostatečnou délkou, je krajně nekomfortní,“ podotýká Globus v tiskové zprávě.

„Aplikace umí nově rozpoznat otisk prstu či obličej dle toho, jak si to v novém nastavení uživatel zvolí. Biometrické rozpoznávání poskytuje vysokou úroveň ochrany, zároveň si uživatelé nemusejí pamatovat heslo. Mohou se tak vyhnout používání slabého hesla, což je při případném útoku nebezpečné,“ doplnila Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus. Podle ní si zároveň nově uživatelé mohou měnit heslo přímo v aplikaci v sekci „Editace osobních údajů“, kde mimo jiné najdou i tlačítko pro samotné zapnutí.

Co se týká zmíněných účtenek, které se objeví na displeji, ale nemusejí vyjet z pokladní tiskárny, tak ty si za cca půl roku v aplikaci aktivovalo údajně zhruba 38 tisíc zákazníků. Za tento moderní typ nákupních dokladů nově lobbuje Sdružení pro digitální účtenky (SDU).

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na současnou podobu aplikace Globus?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)