TOPlist

Aplikace ES File Explorer dělá v telefonu ještě větší nepořádek

Aplikace ES File Explorer

Historie se opakuje. Aplikace ES File Explorer byla velmi oblíbená aplikace pro správu souborů na Androidu. Jenže minulý rok se v ní začaly objevovat agresivní reklamy, navíc na aplikace, které jsou v telefonu většinou zbytečné. Vývojáři se následně rozhodli Adware odstranit. Jenže moc dlouho to nevydrželo a uživatelé po poslední aktualizaci hlásí otravné vyskakovací okno s reklamami na podezřelé aplikace.

Aplikace ES File Explorer: Vývojáři se nepoučili

Vyskakovací okna se ukazují, i když je samotný ES File Explorer vypnutý. Navíc používá v oznámení jiné ikonky, takže na první pohled se může zdát, že reklama pochází z úplně jiné aplikace.

Už při prvním problému jsme pro vás připravili několik alternativ. Na předchozí doporučení se můžete podívat ZDE, všechny jsou stále velmi dobré. Samozřejmě to neznamená, že ty dnešní jsou o něco horší, každá má své plusy a minusy. Všechny aplikace jsou zdarma a bez reklam.

Total Commander

Klasika z počítačů, se kterou se většina určitě setkala. Má také velmi povedenou Android verzi. Obsahuje trochu více funkcí, než klasický správce souborů. Zahrnuje to například připojení k síťovým úložištím, podporou cloudu, existuje do něj několik pluginů a má taky textový editor.

Největším plusem je ale to, že je celá zdarma. Neobsahuje žádné reklamy, nebo platby v aplikaci.

Total Commander - file manager
Total Commander - file manager

ASUS File Manager

asus-file-manager

Překvapivě velmi povedený správce souborů vytvořil ASUS pro své ZenFone telefony. Aplikace je naštěstí dostupná pro všechna zařízení, je jedno jakou značku telefonu máte. Podporuje několik hlavních cloudových služeb, se kterými si rozumí velmi dobře.

Stejně tak si rozumí i se ZIP a RAR formáty. Opět je zdarma a bez reklam, a i když nevypadá tak dobře, jak ostatní, pořád se jedná o velmi povedenou alternativu.

MiXplorer Beta

U poslední aplikace zamíříme k XDA. MixPlorer je stále v beta verzi, nicméně i tak nabízí hodně funkcí a čistý design, který můžete upravovat. Přímo v aplikaci si můžete otevřít mnoho formátů. Má v sobě dokonce zabudovanou čtečku eBook knih, nebo MP3 tag editor.

U cloudu podporuje mnoho služeb. Na celý seznam se můžete podívat na stránkách XDA, ve kterém najdete i odkaz ke stažení. Celá aplikace je kompletně zdarma a bez reklam.

Používáte stále ES File Explorer, nebo už máte alternativu?

Zdroj: phandroid.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)