TOPlist

Aplikace AirDroid Remote Support: rychlá vzdálená podpora i pro laiky

Aplikace AirDroid Remote Support: rychlá vzdálená podpora i pro laiky

Před rokem vydali tvůrci populární aplikace AirDroid nový program AirMirror, který umožnil vzdálené ovládání zařízení s operačním systémem Android. Tuto možnost určitě oceníte v okamžiku, kdy potřebujete pomoc rodičům nebo přátelům s řešením problémů na jejich telefonu či tabletu. S novou aplikací AirDroid Remote Support to jde ještě o něco jednodušeji.

Pro použití aplikace AirMirror totiž bylo nezbytnou podmínkou získání práv roota na ovládaném zařízení. Tento proces je z mnoha důvodů riskantní, navíc postup nebývá úplně triviální a často obnáší ztrátu dat a nastavení. Další komplikací pak byla nemožnost používat na rootnutých telefonech Google Pay k bezkontaktnímu placení.

Obsah článku

Aplikace AirDroid Remote Support

Nová aplikace AirDroid Remote Support přináší funkci vzdáleného přístupu, jejímž hlavním cílem je usnadnit podporu zařízení s operačním systémem Android. Princip aplikace je ve své podstatě prostý: uživatel, který potřebuje pomoc, spustí na svém telefonu tuto aplikaci. Pomocník se pak připojí a vidí veškeré dění na obrazovce. Pomocí chatu, hlasových zpráv nebo hovoru může uživatele navádět.

Jako hlavní funkce nové aplikace jsou na oficiálním webu Remote Support jmenovány:

  • Podpora platforem iOS a Android – ať už vaši přátelé nebo rodina používají zařízení s Androidem nebo iOS, můžete jim pomoci a připojit se k nim prostřednictvím AirMirror.
  • Rychlé připojení pomocí kódu – AirDroid Remote Support stačí stáhnout do zařízení, není nutné zakládat žádný účet. Připojení probíhá přes devítimístný bezpečnostní kód.
  • Sdílení obrazovky v reálném čase – možnost vzdáleného zobrazení obrazovky zařízení pro zjištění problému a jeho vyřešení.
  • Komunikace hlasem a textem – obě strany spolu mohou komunikovat pomocí textových zpráv, hlasových zpráv nebo hlasového hovoru.
  • Navádění uživatele – uživatele zařízení můžete navigovat a ukázat mu, kam má klepnout, nebo jaké má udělat gesto.
  • Ochrana soukromí – po aktivaci sdílení obrazovky může vlastník zařízení kdykoli sdílení pozastavit, zejména když se mají zobrazit nějaké citlivé informace.

AirDroid Remote Support tedy v kostce umožňuje zobrazit obrazovku jiného zařízení v reálném čase a komunikovat s jeho vlastníkem.

Jak AirDroid Remote Support funguje v praxi?

Fungování v praxi je tak jednoduché, že ho zvládne i úplný začátečník. Uživatel, který potřebuje pomoc se svým telefonem nebo tabletem si stáhne a nainstaluje aplikaci AirDroid Remote Support. Po jejím spuštění a schválení všech požadovaných oprávnění se mu ukáže devítimístný kód, který předá druhé straně.

Pomáhající musí použít aplikaci AirMirror, která je taktéž dostupná zdarma, nicméně vyžaduje přihlášení účtem AirDroid. Po zadání kódu v sekci Remote Support se připojí k cílovému zařízení, přičemž toto spojení je nutné z bezpečnostních důvodů ještě dodatečně potvrdit na straně příjemce. Následně musí uživatel aktivovat sdílení obrazovky ze svého zařízení.

AirMirror: Remote control
AirMirror: Remote control

Nutno podotknout, že aplikace AirDroid Remote Support neumožňuje vzdálené ovládání – dovoluje pouze zobrazení obsahu obrazovky. To ale naprosto stačí, protože můžete vlastníkovi udílet pokyny, co má udělat, a sledovat, zda to učinil správně. Kromě textového chatu lze pro tyto účely použít také hlasové zprávy nebo internetový hovor v rámci aplikace.

Tlačítko s ikonou prstu umožňuje odeslat gesta a klepnutí na obrazovku druhé strany, což usnadňuje pochopení, co přesně má vlastník udělat. Druhá strana může také komunikovat výše uvedenými způsoby, případně může pozastavit přenos obrazu – například potřebuje-li zadat heslo.

Resumé

Patrně největší výhodou aplikace AirDroid Remote Support je skutečnost, že ke své činnosti nevyžaduje práva roota. Můžete ji tak provozovat na zařízení jakékoli značky a poskytovat pomoc každému, kdo si ji dokáže nainstalovat a spustit.

Samotná aplikace Remote Support je k dispozici zdarma, avšak za AirMirror je nutné po 24hodinové zkušební fázi zaplatit. V současné době je na nákup v aplikaci 50% sleva, takže ji můžete pořídit za 65 Kč měsíčně nebo 410 Kč na rok. To je vcelku odpovídající částka, pokud vás často někdo žádá o pomoc či technickou podporu, neboť může výrazně usnadnit váš život a ušetřit nemálo času.

AirDroid Remote Support je v Obchodě Play od 8. května a za tu dobu si ho stáhlo více než 500 uživatelů, jejichž převažující spokojenost dokladuje průměrná známka 4,0. Instalační balíček velký 28 MB můžete použít na telefonech s Androidem 5.0 a vyšším. K dispozici je také verze pro iOS.

AirDroid Remote Support
AirDroid Remote Support

Jak pomáháte přátelům a příbuzným řešit problémy s mobilem?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)