AnTuTu: Nejvýkonnějším telefonem světa je Samsung Galaxy Note 3

note3_tests

Benchmarky, tedy nástroje pro měření výkonu přístroje, jsou známé nejen na stolních počítačích či noteboocích, ale stále více a více se uplatňují také v případě mobilních telefonů. Je asi zbytečné zdůrazňovat, že výkon v takovém nástroji je pouze orientační a musíme jej brát s obrovskou rezervou. Vysoké skóre nám totiž nezaručí, že prostředí systému a všechny hry budou plynulé.

Jedním z nejznámějších benchmarků pro Android je AnTuTu, jehož tvůrci nyní představili žebříček 10 nejvýkonnějších telefonů za období duben – červen. Do tohoto výsledku se nezapočítají neověřené a podvodné záznamy. A které přístroje jsou podle AnTuTu vůbec nejvýkonnější?

AnTuTu-Top10-list

Poměrně přesvědčivě se na prvním místě v AnTuTu testu usadil telefon Samsung Galaxy Note 3, který je poháněn Snapdragonem 800 (MSM8974). Největší z rodiny Note stíhá přístroj Huawei Honor 6 – ten je poháněn osmijádrovým procesorem vlastní výroby s označením HiSilicon Kirin 920. Výsledek Samsungu Galaxy Note 3 je podezřele vysoký a trošku se obáváme, že zde Samsung podvádí, o čemž jsme vás již informovali. Znamenalo by to tedy, že nejvýkonnější telefon v AnTuTu je Huawei Honor 6? Skóre samozřejmě nepočítá s neověřenými telefony, takže jsou z testu doposud vyřazeny, i když už se jistě našlo i výkonnější zařízení. Pro potvrzení výsledku navíc musí být provedeno 200 testů s určitým telefonem. Je tedy možné, že se sem některé přístroje dosud nezařadily.

Na závěr zdůrazňujeme – jsou to jen umělé testy, které nesmíme brát vážně. I tak jsou ale výsledky velmi zajímavé a rovnou říkáme, že se nám první místo Samsungu Galaxy Note 3 příliš nezdá. Výkon čipu HiSilicon Kirin 920 je pro nás ale příjemným překvapením.

Překvapily vás výsledky z AnTuTu?

zdroj: phonearena.com

David Zmuda
O Autorovi - David Zmuda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (47)