Angry Birds Star Wars II – opeřenci a čuníci se světelným mečem podruhé! [Recenze]

angry-birds-star-wars

Dlouhé napínání je u konce! Ve čtvrtek jsme se konečné dočkali oficiálního vydání dlouho očekávaného druhého dílu hry Angry Birds Star Wars II. Že se máme opravdu na co těšit? Na to se společné podíváme v této recenzi. Víte něco málo o historii naštvaných opeřenců a čuníků? Pojďme na to!

Historie a základní informace

Sérii her Angry Birds, za kterou stojí vývojářské studio Rovio Mobile, můžeme s čistým svědomím označit za jednu z nejúspěšnějších sérií na celém světě. První díl vyšel již v roce 2009 a během krátké chvíle bylo na platformě iOS stáhnuto plných 12 miliónů kopií. Následoval díl Angry Birds Seasons, který byl původně vydán pod názvem Angry Birds Halloween a vyšel v říjnu roku 2010. Postupem času se pomalu rozšiřoval o další a další svátky a speciální události. V březnu roku 2011 přišli vývojáři s dílem, který nese název Angry Birds Rio. Ten je inspirován filmem Rio a je situován do města Rio de Janeiro, kde mají ptáci jednoduchý úkol: zachránit všechny unesené kamarády. Téměř po roce, 22. března roku 2012, vyšel revoluční Angry Birds Space. Ten je situován do vesmíru a přinesl nové charaktery, gravitační pole a mnoho dalších vymožeností, které do hry vnesly zcela nový nádech. Asi po půl roce následoval první díl Angry Birds Star Wars, který vyšel 8. října roku 2012, a jak již vyplývá z názvu, byl inspirován sérií Star Wars. 2. května roku 2013 následoval díl Angry Birds Friends, který přinesl online turnaje mezi kamarády z Facebooku.

A perlička nakonec, 18. září roku 2013 vychází druhý díl Angry Birds Star Wars II, na který se teď důkladně podíváme v naší recenzi.

Rovio-Confirms-Angry-Birds-Star-Wars-II-for-Android

Základní ovládání hry zůstává v originální podobě. K dispozici budete mít prak, ze kterého budete moci vystřelovat svoje postavičky na nepřátelské stavení a likvidovat je. Záměrně píši postavičky, jelikož v tomto díle nebudete hrát pouze za ptáky, ale dostanete se také do role zlých prasat.

pork side

Ano, jedna z velikých novinek je možnost zvolit si stranu, za kterou budete hrát. K dispozici tak budete mít “bird side” a “pork side”. Mnoho z vás si již mohlo všimnout, že se jedná o asociaci světlé strany a temné strany.

dark side

Další velkou novinku, která jisto jistě zmate mnoho uživatelů, jsou charaktery. Ano, nebudete hrát pouze za staré známé ptáky z předchozích dílů, ale k dispozici budete mít přes 30 různých postav s různými schopnostmi. Zajímá vás, o jaké charaktery se jedná? Pojďme si je společně krátce představit.

Světlá strana síly:

 • Qui-Gon Jinn – první postava, na kterou narazíte ihned na začátku hry. Jeho schopnost spočívá ve využití světelného meče, který likviduje vše, co mu přijde do cesty.
 • Obi-Wan Kenobi – přiznejte se, kdo z vás ho ještě nezná? Jeho zvláštní schopnost spočívá ve využití mentální síly, která odmrští do dálky všechny předměty.
 • Yoda – malý zelený mužík se nakonec dočkal i ptačího ztvárnění. Jeho schopnost se pojí se zeleným světelným mečem, který využije v hrozivě vypadající točivé vrtuli.
 • Jar Jar Binks – jakési kachní ztvárnění této postavy ve hře využije svůj jazyk jako lano, díky kterému se bude moci dostat dále než ostatní.
 • Anakin Episode I – v tomto dílu se setkáme s více tvářemi slavného Anakina. Tato podoba vlastní závodní kluzák z první epizody, který pojede vámi určeným směrem.
 • Captain Panaka – po vypuštění vyberete cíl, na který chcete zaútočit, a kapitán ho smete drtivým útokem z pistole.
 • Padme – elegantní Padme disponuje mentální sílou, která dokáže přesouvat předměty do dálky před sebe.
 • Anakin Episode II – Anakinova druhá podoba disponuje světelným mečem, který má stejný účinek jako zbraň Qui-Gon Jinna.
 • Jedi Youngling – tento charakter má stejnou vlastnost, jako mají modří ptáci z předchozích dílů – roztrojí se.
 • Mace Windu – mistr Windu má fialový světelný meč, který dokáže hodit do dálky a zasáhnout nepřátelskou postavu.
 • Chewbacca – přerostlý Chewbacca je asociací velkého červeného ptáka z předchozích dílů. Svojí vahou prorazí vše, co mu přijde do cesty.
 • R2-D2 – malý, ale šikovný robot dokáže vypustit smrtící elektrické paprsky, které proniknou i přes železný materiál.
 • C-3PO – věrný kamarád výše zmíněného robota se dokáže rozpadnout na malé kousíčky a zranit tak více cílů najednou.
 • Han Solo – na vámi zvolený cíl vypustí salvu ze své pistole.
 • Leia – princezna Leia má podobnou vlastnost jako Padme, jediný rozdíl spočívá v tom, že předměty přesouvá směrem k sobě.
 • Pilot Luke – Luke disponuje světelným mečem, který má ničivou sílu.
 • Endor Luke – i v této verzi Luke vlastní světelný meč se starým známým účinkem.
 • Jedi Luke – do třetice všeho dobrého, opět stejná schopnost, tentokrát s dvojitým máchnutím meče.

Galerie postav:

Screenshot_2013-09-19-15-29-38

Že je postav opravdu mnoho, až vás z toho zrak přechází? A stále nejsme ani zdaleka u konce.

Temná strana síly:

 • Jango Fett – prasečí podání postavy má pistoli, která vystřeluje smrtící raketu na vámi zvolené místo.
 • Darth Sidious – hlavní zloun využívá elektrické blesky, které následují a ničí vše živé a železné.
 • Battle Droid – prasečí ztvárnění přihlouplého bitevního droida disponuje zbraní, která střílí na určené místo.
 • Darth Maul – hrdina z prvního dílu má dvojitý světelný meč, který ničí vše před ním a za ním.
 • Count Dooku – hrabě má stejnou schopnost jako mistr Windu. Dokáže poslat světelný meč do dálky, přímo na nepřítele.
 • Droideka – bitevní droid se štíty napodobuje Yodu. Vytvoří tedy smrtelnou vrtuli, ve které zničí vše živé, co mu přijde do cesty.
 • Zam Wesell – s využitím dlouhého lana se dokáže dostat dále než kdokoliv jiný.
 • General Grievous – s využitím celkově čtyř světelných mečů se z něj stane velmi oblíbená postava.
 • Anakin Episode III – do třetice všeho zlého. Disponuje sílou, díky které přitáhne a následně odhodí nejbližší předměty.
 • Biker Scout – voják, který díky pojízdnému stroji dojede přesně na to místo, které mu určíte.
 • Stormtrooper – základní voják se zbraní, která vyšle salvu na nepřítele.
 • TIE Fighter Pilot – voják, který opět vystřelí na nepřítele, tentokrát ale s dvojitým paprskem.
 • Darth Vader – čtvrtá verze Anakina, která má stejnou schopnost jako Anakin Episode III.
 • Boba Fett – má podobnou vlastnost, jako Jango Fett, s tím rozdílem, že vystřelí dvě rakety místo jedné.

Galerie postav:

Screenshot_2013-09-19-15-55-49

Systém hry a kapitoly

Spolu s vydáním hry je dostupných několik kapitol:

 1. Naboo Invasion
 2. Escape to Tatoonie
 3. Reward Chapter

První dvě kapitoly obsahují 22 různých úrovní pro každou stranu síly. Dohromady si tak v hlavní dějové linii prozatím zahrajete plných 88 úrovní.

Screenshot_2013-09-20-13-54-29

U Reward Chapter je tomu ale jinak. Každá z postav má svůj vlastní úkol, kterého musí dosáhnout. Po splnění tohoto úkolu se vám odemkne v bonusové kapitole a budete s ní moci odehrát speciální úroveň.

Screenshot_2013-09-20-13-54-48

Z počátku hry máte dostupnou pouze bird site. Druhá strana se vám odemkne až po získání minimálně dvaceti zlatých hvězd za ptačí stranu.

Bonusy a in-app store

Každá z úrovní je šita na míru postavám, které vám hra nabídne v základu. Pokud se vám však úroveň nedaří pokořit a budete chtít pomoci, tak přijde na řadu vnitřní obchod s virtuálními mincemi. Mince lze vydělávat postupným plněním různých úkolů, které vám hra nabízí (například vypustit 400 útoků). Pokud jste vlastníky některého ze zařízení Samsung Galaxy, tak dostanete do vínku rovnou plných 1000 mincí. Za tyto mince si můžete pořídit jakoukoliv postavu, a to v množství 10, 30, 100 a nekonečno. Každou z postav můžete za jednu úroveň použít právě jen jednou. Pokud budete chtít pořídit například Yodu na stálo, tak vás přijde na plných 3000 mincí. To je množství, které ve hře nelze snad ani získat.

V tento okamžik přichází na řadu nákup virtuálních mincí. Rovio nám nabízí tyto balíčky:

 • 150 mincí za 48 Kč,
 • 400 mincí za 121 Kč
 • 1000 mincí za 242 Kč
 • 2250 mincí za 485 Kč
 • 6000 mincí za 1215 Kč
 • 15 000 mincí za 2430 Kč.

Jak bývá dlouhodobým zvykem, ceny jsou zcela přemrštěné.

Screenshot_2013-09-20-13-55-25

Telepods toys

Postavičky není nutno nakupovat pouze skrze vnitřní obchod, ale lze je koupit jako hračku ve fyzické podobě. A světe div se, dokonce vyjdou levněji než v podobě digitální. Prodej obstarává společnost Hasbro, a bude bohužel nejspíše omezen pouze na některé země. Pokud vlastníte hračku, která má podobu dané postavy, můžete ji přiložit k přednímu fotoaparátu zařízení. Pomocí QR kódu, který je umístěn na spodní straně, se postava přenese do hry a vy ji tak můžete jednou za kolo přímo využít.

telepods

Pro představu – dvě figurky v jednom balíčku stojí přibližně 180 Kč a multi pack, který obsahuje 6 figurek, vás vyjde asi na 300 Kč. Dostupnost pro ČR však není známa.

Angry-Birds-Star-Wars-Firgures

Resumé

Jak je již dlouhodobou tradicí, Rovio vydává chytlavé a nezapomenutelné hry. Ani tato není výjimkou. Ve hře narazíte na výborně zpracovaný příběh, který potěší snad každého fanouška Star Wars. Vše oživuje až neuvěřitelný počet dostupných postav, nebylo zapomenuto snad ani na jednu. Troufnu si říci, že zcela každému alespoň chvíli potrvá, než se v nich zorientuje. Velmi nás také zaujalo zvukové zpracování, které vás bude provázet celou hrou.

Screenshot_2013-09-20-14-02-53

Kapitolou sama pro sebe jsou virtuální mince a jejich cena. Ta je podle nás velmi přehnaná, ale nutno podotknout, že k plnohodnotnému dohrání celé hry není potřeba utratit ani jednu korunu.

A největší plus? Pokud vám nevadí reklamy, na které jsme během hraní ani jednou nenarazili, je hra zcela zdarma!

 

“Join the Pork Side” in Angry Birds Star Wars 2 – coming September 19!

"Join the Pork Side" in Angry Birds Star Wars 2 - coming September 19!

 

2e065c449a3fb1d74fa541dc97afef60?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Co říkáte na nový díl série Angry Birds? Jaká strana vás zaujala více?

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)