Angry Birds 2 jsou zde – zdařil se návrat ke kořenům?

Angry-Birds-2-titul

Vzpomenete si ještě, kdy jste poprvé uslyšeli o jednoduché, ale o to návykovější hře Angry Birds? Tehdy se psal rok 2009 a naštvaní ptáci během pár měsíců naprosto ovládli průmysl s mobilními hrami. Na původní hru pak navazovala řada dalších titulů, ve kterých jste pomocí ptáků odstřelovali nepřátelská prasata, mnohdy však byly tyto tituly ještě vylepšeny, například o licenci Star Wars nebo Transformers. Vedle toho vznikly tituly typu Angry Birds GO! nebo Epic, kde byli v hlavní roli stále naštvaní ptáci, ale jednalo se například o závody či RPG hru. S tématikou Angry Birds vzniklo celkem 15 titulů, a když k tomu připočteme ještě celou řadu doprovodných produktů, jako plyšáci či dokonce cukrovinky, získáme docela slušnou představu o tom, jakým způsobem vývojářské studio Rovio tuto značku “vytěžilo”. Ovšem nic netrvá věčně a tak i zájem o Angry Birds postupem času upadá. To by však měla napravit další, v pořadí již 16. hra s naštvanými ptáky. Hra Angry Birds 2 by měla být, jak již název napovídá, přímým pokračováním původní hry a tak trochu návratem ke kořenům.

Angry Birds 2 – Gameplay Teaser 1

Angry Birds 2 – Gameplay Teaser 1

Oproti původní hře Angry Birds 2 přinášejí vylepšenou grafiku, spoustu nových levelů a nové typy ptáků. Matadoři této hry by se tedy měli již od začátku cítit jako doma a získají další hodiny zábavy. Je však otázkou, zda další Angry Birds hernímu studiu Rovio, které muselo přejít k propouštění svých zaměstnanců, skutečně pomůže vytrhnout trn z paty, nebo by bylo lepší kdyby si tito, nepochybně schopní vývojáři dali od Angry Birds na chvíli pauzu a raději se soustředili na něco úplně nového.

Hru Angry Birds 2 již můžete do svých zařízení s Androidem stahovat z Obchodu Play zdarma, ve hře se však nalézají mikrotransakce.

Angry Birds 2

Co na nové Angry Birds 2 říkáte? Dáte jim šanci?

Zdroj: TheVerge.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (19)