Aplikace Andromium OS: Jak proměnit Android zařízení v počítač?

android-pc

Pojďte se s námi dnes podívat na řešení nazvané Andromium OS. I když se jedná o veřejně dostupnou beta verzi, už tak má aplikace co nabídnout.

O co jde?

Andromium OS vzhledově připomíná desktopový operační systém. Ve skutečnosti se ale jedná o aplikaci, kterou normálně spustíte a přistupujete do ní přes notifikační lištu.

Po prvotní instalaci se doporučuje zařízení restartovat. Tato zajímavost nabízí řadu funkcí, které znáte z desktopu, ale uvítali byste je i ve vašem Androidu. Andromium nabízí několik vlastních aplikací (prozatím kalkulačku, prohlížeč, správce souborů a hru miny), dále pak aplikace nainstalované ve vašem zařízení dělí na podporované a netestované. Obecně však platí, že všechny aplikace musíte vyzkoušet sami. Někdy se totiž aplikace spustí klasicky s tím, že máte stále přístup k ovládací liště, jindy se zase aplikace spustí úplně klasicky a do Andromia se tak budete muset vracet přes lištu notifikační.

Andromium OS (21)

Použití mobilního zařízení má několik výhod

Ohromně oceníte možnosti multitaskingu. Práce s několika aplikacemi opravdu povznese zážitek při práci s klávesnicí a myší. V případě, že počítač používáte jen k surfování po internetu a dalším základním úkonům, mohla by vás finální verze Andromia zaujmout. Tím, že byste používali vaše zařízení jako náhradu počítače, byste mohli těžit z nesporných výhod, kterými jsou mobilita a až řádově nižší spotřeba energie.

Andromium OS (11)

Co potřebujete?

Pokud chcete vaše zařízení používat jako plnohodnotnou náhradu počítače, budete potřebovat

  • Monitor, napájecí adaptér, klávesnici a myš.
  • HDMI konektor na vašem zařízení.
  • Porty pro připojení klávesnice a myši.
  • Připojit vaše zařízení ke zdroji energie.

Takové podmínky splňuje ve většině případů jen tablet větší úhlopříčky. V případě, že vaše zařízení není vybaveno všemi potřebnými porty, nabízí se řešení ve formě hubu. Pokud nemůžete sehnat hub, který umožňuje zároveň napájení zařízení a připojení periferií přes microUSB, můžete využít bezdrátových technologií – miracastu k propojení zobrazovacího zařízení a Bluetooth pro připojení dalších periferií. Zařízení potom budete napájet standardním způsobem. Jednu z možností popisují samotní autoři aplikace.

Znovu zdůrazňujeme, že pro práci s Andromiem je potřeba zařízení nabíjet.

Závěrečné zhodnocení

Na testovacím zařízení (LG G Flex 2 – Snapdragon 810) bylo prostředí plynulé a brouzdání po internetu příjemné. To, že se jedná o betu, je opravdu stále, bohužel, vidět. Nesmíte tak například prohlížet více fotografií najednou, jinak se vám aplikace odmění pádem. Problém jsme taky měli s přehráváním videí z YouTube pomocí vestavěného prohlížeče a občas bylo nutné restartovat hru miny. Většina problémů se tak týká aplikací, které souvisí přímo s Andromiem. Bez pochyb se ale jedná o krok správným směrem a po vyladění chyb půjde o skvělou aplikaci.

Otevřenou betu aplikace Andromium OS můžete stahovat z Google Play zdarma.

Sentio Desktop (Lollipop, Marshmallow)
Sentio Desktop (Lollipop, Marshmallow)
Jakub Schusser
O Autorovi - Jakub Schusser

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)