Android Wear: Chytré hodinky dostávají velmi důležitou aktualizaci

Android Wear – náhleďák

Google nedávno aktualizoval Android Wear a brzy se aktualizace dočkáme ještě jednou. Tentokrát se jedná o aktualizaci na verzi Android Wear 1.4 a kromě jiného přináší i plnou podporu volání. Tato aktualizace tedy nebude jen záplatou, ale poměrně důležitým a velkým upgradem.

Android Wear panáček

Co přinese Android Wear 1.4?

Pokud jsme zmínili podporu volání, myslíme tím fakt, že nyní budete moci hovory přijímat přímo na hodinkách a také hodinky použít jako hlasitý odposlech. Stejně tak si můžete pustit hudbu přímo z reproduktoru hodinek.

Toto se ale týká jen pár uživatelů Android Wear, protože většina hodinek reproduktorem zatím nedisponuje. Mezi ty, které ano, patří například LG Watch Urbane 2, Huawei Watch a Asus ZenWatch 2. Dá se však očekávat, že nový line-up hodinek s Android Wear bude mít vestavěný reproduktor v základní výbavě.

Hodinky se systémem Android Wear 1.4

Verze 1.4 má také přinést výrazné vylepšení výdrže na jedno nabití a podporu dalších několika jazyků, jako například polština, mandarínština, kantonština, holandština, indonéština a thajština.

Změn se dočkávají také gesta, kterými můžete ovládat chytré karty. Místo známého pohybu zápěstím mohou uživatelé zápěstí jen mírně natočit od sebe pro zobrazení další karty nebo naopak je zase natočit k sobě pro zobrazení karty předchozí. Stejná gesta je pak možné použít na obrazovce ciferníku pro otevření nabídky aplikací.

Google tvrdí, že aktualizace dorazí velmi brzy, a to over-the-air (OTA).

Zdroj: TalkAndroid

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek