Android TV – robotí systém i v televizích

Android-TV

Společnost Google se snaží rozšířit systém Android do veškeré elektroniky, která dokáže využít potenciál tohoto skvělého systému. Chytrý telefon, tablet, chytré hodinky a nyní to vypadá, že přichází éra chytrých televizí. Samozřejmě už nyní jsou na trhu televize, které toho dokážou podstatně více než jen přehrávat, ale Android TV přichází teprve nyní. O co vlastně jde?

Android TV

Televize s Android TV budou mít v sobě rozhraní, které promění vaši televizi v chytré zařízení, jehož funkce se podobají chytrým telefonům. Android TV umožní ovládat televizi hlasovými povely, smartphonem či třeba chytrými hodinkami. Nové prostředí dokáže nabídnout spoustu multimediálního obsahu. Díky propojení se službami Google nabídne i aplikace a hry.

android-3

Hry je dokonce možné stahovat přímo z Google Play a  zahrát si tituly, které jsou běžně dostupné pro mobilní telefony. A co víc – k dispozici jsou také hry s multiplayerem, takže si můžete zahrát proti svému kamarádovi, který ovšem může ovládat hru i na tabletu či telefonu.

android-13

Chytrá televize musí umět podávat spoustu informací – Android TV obsahuje Google Search, a tak se můžete ptát na spoustu dotazů. Velmi dobrá je databáze filmů, herců a režisérů atp., ve které můžete velmi rychle vyhledávat. Android TV si poradí i s dotazy typu: “Kdo měl hlavní roli ve filmu XX?”

android-6

Jak jsme již zmínili, chytré televize s Android TV v sobě budou obsahovat podporu Google služeb, a budou tak fungovat velmi podobně jako televize s připojeným Chromecastem. Můžete tedy hravě přehrávat videa z Google Music, Movies či YouTube.

android-12

Google již oslovil spoustu partnerů, kteří přinesou moderní televize s Androidem TV do reálného světa. Doufáme, že se jich na našem trhu dočkáme co nejdříve.

android-17

 Těšíte se na Android TV?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)