Jak v Android TV snadno zobrazovat všechny nainstalované aplikace?

Android TV všechny nainstalované aplikace

Operační systém Android TV patří mezi nejoblíbenější prostředí, které jde v současnosti najít v moderních chytrých televizích. Populární je hlavně u uživatelů, kteří jsou zvyklí na základní Android prostředí, potrpí si na jednoduché propojitelnosti nebo používání jednoho účtu. Samozřejmě ale existují oblasti, kde tento systém kulhá. Patří mezi ně rozhodně nabídky obsahu a aplikací na hlavní obrazovce. V horní řadě jsou pouze pár vybraných nástrojů a ve speciální nabídce na boku bohužel také není možné najít úplně všechny. Navíc mají nejasné seřazení, což používání dost znesnadňuje. Také si přejete, aby se v Android TV ukazovaly všechny nainstalované aplikace? Máte štěstí. Velmi jednoduše se toho dá docílit.

Jak na Android TV zobrazit všechny nainstalované aplikace?

Kýženým pomocníkem je v tomto případě nástroj App launcher for TV. Jde o aplikaci běžně dostupnou v Obchodě Play, kterou můžete do vaší TV stáhnout klasickými způsoby. Co přesně dělá? Jak prozrazuje název, jde o tzv. launcher, takže si hraje s uspořádáním a spouštěním položek. Vůbec přitom ale nezasahuje do samotného systému a do vzhledu základního menu. Když ji z menu spustíte, zobrazí všechny nainstalované aplikace, které systém Android TV v daném zařízení obsahuje. App launcher for TV je pro tyto případy dobré umístit mezi oblíbené, případně je možné nástroji přiřadit vlastní tlačítko ovladače přes další šikovnou utilitu Button Mapper.

SideApps - sideload launcher
SideApps - sideload launcher

Po kliknutí na tlačítko se v mřížce ukážou všechny nástroje. Nejenže jde skutečně o všechny, které se v systému nacházejí, ale navíc jsou u nich pro lepší orientaci i názvy. Ty normálně ukazuje Android TV pouze při najetí na konkrétní aplikaci. Což vypadá hezky, ale není to úplně praktické. Všechny položky jsou na této stránce seřazeny dle abecedy a perfektní je, že se zobrazují i “bokem” doinstalované aplikace nepocházející z Obchodu Play, které třeba ani nejsou nativně pro Android TV. Díky tomu, že App launcher for TV neovlivňuje nic jiného než zmíněnou nabídku, můžete z ní klidně kdykoli vyskočit ven a pracovat s klasickým menu.

Jak vám vyhovuje klasické menu Android TV?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)