TOPlist

Máte doma starý počítač? Udělejte si z něj zadarmo Android TV

starý počítač android tv

Pokud máte doma starý počítač, můžete si do něj nyní nahrát systém Android TV. Většina lidí využívá své staré počítače jako multimediální centrum pro svůj obývák, kde však většinou běží Windows nebo Linux. To však nemusí být pro ovládání z gauče tak pohodlné. Právě proto se vývojáři z XDA rozhodli platformu Google Android TV přenést také na počítače.

Starý počítač nyní může sloužit jako Android TV

Vývojáři tvrdí, že Android TV x86 přináší to stejné rozhraní, které na našich zařízeních jako je třeba Nvidia Shield TV milujeme. Systém tak nově funguje s procesory Intel a AMD, zatímco doposud to bylo možné pouze s čipsety od Qualcommu či MediaTeku. Tato první verze je založena na Androidu 9 Pie a funguje na téměř kterémkoliv zařízení, na kterém běží x86 systém. Některé požadavky zde ale přece jsou. Musíme mít alespoň 1,2 GHz dual-core procesor a grafiku s alespoň 64 MB pamětí. Jestliže doma tedy máte nějaké staré železo s Core 2 Duo či dokonce Core 2 Quad, máte vystaráno.

https://www.youtube.com/watch?v=WdlREUg7Qxs

Jelikož se však jedná o neoficiální port, jsou zde problémy. Například nefunguje Chromecast a kromě mobilní verze na něm nepustíte zatím ani Netflix. Pouze jeho mobilní verzi. Vzhledem k tomu, že se jedná o první verzi se to však dá pochopit.

Jak využíváte starý počítač vy?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)