TOPlist

Tip: S apkou Android TV Remote zapomenete na běžný ovladač

Android TV Remote ovladač aplikace

Ztratili jste nebo rozbili původní ovladač k televizoru či jinému zařízení se systémem Android TV? Případně si chcete vyzkoušet, jaký by byl život bez něj? Existuje šikovná mobilní aplikace, která je určená na míru ovládání tohoto prostředí. Android TV Remote podstatně posouvá možnosti oficiálního virtuálního ovladače například díky okamžitě přístupnému číselníku. Jedná se o neoficiální formu ovládání, nicméně aplikace je běžně dostupná přes Obchod Play.

Android TV Remote
Android TV Remote

Kromě povedené a přitom velmi jednoduché základní obrazovky nabízí nástroj například i seznam základních aplikací ke spuštění. Přímo z mobilu tak můžete bez složitějšího hledání spustit na maximálně dvě klepnutí třeba Netflix či YouTube. K dispozici jsou jak klasický D-pad či celoobrazovkový trackpad, tak i ovladač pro hraní her.

Nástroj Android TV Remote od vývojáře NiamorDev, který stojí například i za ovladačem Freebox Remote, zatím bohužel neumí pracovat s widgetem na plochu. To by se ale mohlo časem změnit. Zatím se bavíme o verzi 1.0.1.

Jak momentálně ovládáte svou Android TV?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)