Android TV prý boduje. Také jste přispěli k tomuto úspěchu?

Android TV boduje oblíbenost statistiky

Ačkoli někteří uživatelé a experti tipovali systému Android TV krátký život a brzké umístění na nechvalně proslulé Google pohřebiště, aktuální statistiky ukazují na přesný opak. Analýza společnosti Conviva tvrdí, že zmíněné prostředí bylo dokonce nejvíce rostoucím televizním systémem mezi čtvrtými kvartály let 2020 a 2021. I když data neukazují na počet zařízení s konkrétním prostředím, ale jen na celkové součty doby využívání, i tak je to poměrně jasné znamení – Android TV prostě boduje.

Android TV boduje oblíbenost statistiky global

Společně s Google systémem rostly také ty od Samsungu a LG a rovněž prostředí Roku. Celková doba používání naopak klesla u Fire TV, možná trochu překvapivě u konzolových systémů v PlayStationu a Xboxu a o jeden procentní bod se propadlo i Apple TV. To jsou data z celosvětových analýz.

Android TV boduje oblíbenost statistiky kontinenty

Při pohledu na rozdělení po kontinentech jsou ale čísla mnohem zajímavější. Mimo jiné z nich vychází, že globálně oblíbenost Android TV sice významně roste, ale například v “domovské” severní Americe zatím za konkurenty zaostává. Vede tam Roku. Oproti tomu v Evropě je prostředí od Googlu druhé a v Asii s drtivým náskokem a obsazením více než poloviny trhu jasně vede.

Kolik máte zařízení s Android TV?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)