Paráda. Android TV aplikace nainstalujeme mnohem snadněji

Android TV aplikace instalace z mobilu

Máte doma zařízení se systémem Android TV a nevyhovuje vám v něm proces instalace aplikací v Obchodě Play? Nebo spíš jejich vyhledávání, které může být často opravdu nepohodlné? Těšte se na lepší zítřky. Google konečně přichází se změnou, která nám umožní instalovat do těchto televizních zařízení aplikace rovnou z mobilu. Proces bude připomínat současné možnosti u mobilního Obchodu Play při stahování aplikace do Wear OS hodinek či na počítači při výběru konkrétního cílového zařízení.

V mobilní verzi oficiální databáze aplikací se má nově zobrazovat nabídka s informacemi o možnosti instalace do více zařízení včetně těch s Android TV. Současně bude Obchod Play informovat, kde už se nainstalovaný obsah nachází. Tato novinka celý proces opravdu hodně zjednoduší a nebude při něm nejspíš potřeba ani sáhnout na dálkové ovládání. Zatím není jasné, kdy Google tuto funkci plošně zpřístupní. V našich mobilech jsme ji nezahlédli a podle všeho je součástí aktualizace ze strany serveru, takže není svázaná s přesnou verzí obchodu.

Jak pohodlné vám přijdou instalace aplikací v Android TV?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)