Google v tichosti vydal Android TV 14 Beta. A přeskakuje třináctku

Android TV 14 beta konec Android TV 13

Současně s vydáním třetí bety systému Android 14 vydal Google k testování také první beta verzi televizního prostředí Android TV 14. Až do této chvíle společnost mlčela o hlavních funkcích, které nový Android do televizních zařízení přinese. Dokonce i na květnové konferenci Google I/O se o chystané verzi zmínil velmi málo. Zdá se, že tento trend pokračuje, protože čerstvá beta verze pro Android TV a zařízení Google TV byla spuštěna bez fanfár nebo veřejné dokumentace. Tento krok doprovází ještě jedna zajímavost.

Vypadá to, že se vývojáři Googlu rozhodli, s ohledem na tempo vydávání klasického Androidu, Wear OS a dalších prostředí, přeskočit rozvoj a nasazování třinácté verze. Raději se naplno vrhli na vývoj a transformaci čtrnáctého Androida do verze pro TV. Pro koncové zákazníky by to nemělo mít velký význam.

“Verzi T v systému Android TV vyřazujeme. Přesunutí obrazu T do nedoporučených by mělo vývojáře odradit od vytváření obrazů T, pokud to není nutné,” komentují autoři provedené změny u kódu. Zmíněná verze T je Android 13.

O nových funkcích a schopnostech systému Android TV 14 se mezitím na Twitteru rozepsal Mishaal Rahman. Zjistil, že mezi plánované novinky patří třeba upozornění na příchozí hovory skrze podporované aplikace, snadnější přepínání připojených Bluetooth sluchátek, přiřazení konkrétní aplikace k “magickému tlačítku”, energetické režimy pro dané zařízení a řada vylepšení v nastavení Přístupnosti pro uživatele se speciálními potřebami.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaká verze Android TV běží ve vaší telce?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)