Google vydal stabilní Android TV 13. Jaké novinky nabízí?

Android TV 13

Už v květnu představila společnost Google operační systém Android TV 13, který od té doby testovali vývojáři v beta verzích. Nyní sice konečně vychází plná verze, ale nás, uživatele může zatím tento fakt nechat chladnými. Není totiž příliš pravděpodobné, že se v nejbližší době ukáže v některé televizi či Android TV boxu/tyčince. Novinky se zatím dočkají pouze vývojáři a testeři, kteří si mohou Android TV 13 nainstalovat na jednu z vývojářských sad, jako je třeba ADT-3.

Google na aktualizacích televizorů na rozdíl od telefonů tolik nelpí. Vždyť až nedávno se Chromecast s Google TV dočkal Android TV 12, tedy více než rok starého systému. Systém navíc nepřináší tolik změn a kdybyste jej používali, pravděpodobně byste si ani nevšimli, že používáte jinou verzi. Některé novinky se ale přece najdou. Patří mezi ně třeba možnost nastavit rozlišení a obnovovací frekvenci na podporovaných zařízeních, které jsou propojeny skrz HDMI. Systém nově také efektivněji využívá energii, což v praxi znamená, že když si přepnete televizi na jiný zdroj, automaticky se pozastaví přehrávání videa.

What’s new with Android TV and Google TV

What's new with Android TV and Google TV

Android TV 13 si lépe rozumí s hardwarovými klávesnicemi, konkrétně umožňuje výběr různých rozložení, jako je QWERTY a QWERTZ. Vylepšena byla také ochrana soukromí a režim přístupnosti.

Jakou verzi Android TV momentálně používáte?

Zdroj: developer.android.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)