TOPlist

Konec kabelům! Microsoft propojí Android a Windows bezdrátově skrz Průzkumníka souborů

Windows 11 průzkumník
  • Microsoft dále vylepšuje integraci mezi Androidem a Windows
  • Váš telefon nově uvidíte v Průzkumníkovi souborů i když nebude připojen kabelem
  • Funkce je momentálně ve fázi testování, ale brzy se rozšíří ke všem uživatelům

Společnost Microsoft se chystá dále vylepšit integraci mezi systémy Android a Windows. Nová funkce v poslední testovací verzi redmondského operačního systému totiž umožňuje uživatelům bezdrátově přistupovat k souborům v Android telefonu přímo z Průzkumníka souborů.

Funkce, kterou objevil uživatel Twitteru @PhantomOcean3, funguje podobně jako připojení telefonu kabelem. Po aktivaci v nastavení Windows 11 (Bluetooth a zařízení > Mobilní zařízení > Spravovat zařízení) bude telefon s Androidem zobrazen v Průzkumníkovi souborů jako další disk, umožňující procházení, kopírování a manipulaci se soubory. Přenos samozřejmě nebude tak rychlý jako po připojení kabelem, ale na přesouvání menších souborů, se zdá být toto řešení naprosto ideálním kompromisem mezi cloudem a kabelem. Další možností je Nearby Share, ale u něj je potřeba manipulace s telefonem. Vzdálený přístup k úložišti telefonu je pohodlnější, telefon můžete mít na nabíječce a přesto k němu mít plnohodnotný přístup.

Přestože je funkce v současnosti dostupná pouze pro testery Windows 11 Insider, se očekává, že se v budoucích verzích rozšíří i pro běžné uživatele. Sám se na ní hodně těším, fotografie z telefonu do počítače kopíruju takřka denně a možnost obejít Fotky Google a přistupovat k nim rovnou z telefonu, se zdá být extra užitečná.

Jak se těšíte na tuto funkci ve Windows 11?

Zdroj: PhantomOcean3

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)