Menu

Android roku 2011: Řada telefonů Sony Ericsson Xperia™ – chytrá komunikace s atraktivním designem

Na webu ankety Android roku 2011 jsme se několika výrobců Android zařízení zeptali, proč hlasovat právě pro jejich zařízení, v čem tkví jejich výjimečnost?

Dále se dočtete, jak své telefony vidí Sony Ericsson.

Trh mobilních telefonů si lze jen těžko představit bez chytrých telefonů a každý z výrobců hledá cestu, jak být pro zákazníky výjimečným. Sony Ericsson před dvěma roky představil řadu Xperia™, která nabízí inovace šité na míru současným uživatelům chytrých telefonů. Telefony Xperia™ osloví svým osobitým designem, výkonnými funkcemi i chytrou komunikací. Pro aktivní sportovce se doslova nabízí Xperia™ active, odolná proti vodě i prachu, se speciálními sportovními aplikacemi a možností ovládání mokrými prsty, pro náruživé hráče je určena Xperia™ PLAY, první herní smartphone s certifikovaným ovládáním Playstation®.

Milovníci pořizování kvalitních videí či snímků mohou vybírat z modelů, které umožňují nahrávání videa v HD kvalitě díky 8,1megapixelovému fotoaparátu. Jsou jimi Xperia™ arc S, nejrychlejší Xperia™ s 1,4 GHz procesorem a nejlepší evropský fotomobil roku 2011-2012 či pouhých 9,4 mm tenká  Xperia™ ray, vybavena čelním fotoaparátem pro Skype videohovory i službami Google™. Příznivce kompaktních rozměrů a výkonných funkcí osloví nejmenší modely z řady Xperia™ – Xperia™ miniXperia™ mini pro, které umožňují nastavení až 16 aplikací do čtyř rohů hlavního displeje, pořizování videa v HD či snadnou on-line komunikaci. Navíc s obchodem Android Market™ si každý může telefony přizpůsobit zcela podle sebe – k dispozici je více než 300 000 aplikací pro práci, sport, cestování i zábavu. Díky Sony přináší telefony jedinečný vizuální zážitek při zobrazování multimediálních obsahů s displejem věrně zobrazujícím realitu díky Mobile BRAVIA® Engine. Všechny telefony Xperia™ nabízí verzi Android Gingerbread2.3 a v průběhu prvního čtvrtletí příštího roku je již potvrzená nejnovější verze Ice Cream Sandwich.

Pro zařízení Sony Ericsson Xperia™ můžete hlasovat v těchto kategoriích

 

Takto vidí Sony Ericsson svoje Android zařízení. A jak je vidíte vy, co byste vzkázali výrobci? Nebojte se s námi podělit v komentářích pod tímto článkem.

 

Komentáře

ans

ans

8.12.2011 6:10

Nadhera, zazitek jako bych si cet letak z electroworldu :P

Přema

Přema

8.12.2011 6:57

Většinou jsou takovéto články označovány jako inzerce ;)

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

8.12.2011 8:51

Ano většinou takovéto články publikujeme jako PR.
Tyto s označením “Android roku 2011” jsou trochu výjimkou, jelikož jsou vztaženy k anketě Android roku 2011, kterou SvetAndroida.cz organizuje.
Je zajímavé sledovat kontrast, jak vnímá svoje telefony výrobce a naopak jak je vnímají jeho uživatelé. Navíc je to jedinečná možnost jak prostřednictvím komentářů pod tímto článkem výrobci něco vzkázat. A věřte, že výrobci, tyto články bedlivě sledují, i když pokaždé nereagují.

Napište nám tedy, co vzkazujete výrobci vy a jak jste spokojeni s jeho výrobky?

Jacob

Jacob

8.12.2011 9:23

Vzkaz nejen pro SE, ale i pro dalsi vyrobce smartphonu delejte baterie s vetsi kapacitou! Tyto smudly co tam davate jsou na nic, clovek si stale musi hlidat baterku, aby mu telefon vydrzel aspon do vecera…

Iwosh

Iwosh

8.12.2011 9:34

Přesně jak píše Jacob!
Pořád se soutěží o nejtenčí mobil, ale zapomíná se na baterie.
100x radši budu mít o 2 mm širší mobil s baterií alespoň 2000 miliamper hodin.

Jiří

Jiří

8.12.2011 9:41

Tak já bych měl dva vzkazy :-)

Jeden pro redakci: letáčků mám plnou schránku, tady se mi to fakt číst nechce :-)

A druhý pro výrobce: radši vyhrabu ve sklepě svou stařičkou Nokii 5110, než cokoliv od SE.

ans

ans

8.12.2011 10:08

no me teda pride cela ta anketa + balik reklamy (jakoze clanku) od vyrobcu jako hodne slaba obsahova vycpavka jinak kvalitniho webu. skoda

Přema

Přema

8.12.2011 10:18

Petr Mišák: chápu, že je to k AR a zřejmě to byla podmínka ke spolupráci od SE. I tak je to inzerce, protože tento článek musel být vydán.

wastlik

wastlik

8.12.2011 10:47

Koupil jsem k “Vánocům” dvě Xperie a jestli opravdu bude příští rok na všechny Xperie Ice Cream Sandwich, tak je to paráda… :)

Rendy

Rendy

8.12.2011 13:08

Nejsem si zcela jistý, zda tyhle stránky SE opravdu bedlivě sleduje, ale budíž, jestli ano, tak bych měl několik připomínek.

1) Větší ROM paměť – hodnota kolem 300 MB je málo. Sice lze aplikace přesouvat na microSD, ale ne všechny. A dát tam větší ROM přeci není takový problém.

2) Jak už bylo řečeno výše, větší baterie. Je tu zjevná snaha o optimalizaci SW, aby to žralo co nejméně energie, ale i tak je to bída. Buď větší baterie, nebo jiná inovativní technologie, aby ty akumulátory vydržely déle.

3) Snižte kompresi!!! Nevím proč je ta komprese tak velká (snad proto, aby se ty snímky pořizovali rychleji), ale zbytečně to ničí výsledné fotky. SE Cybershot byl uznávaným pojmem a k tomu by se mělo vrátit. Úplně nejlepší by bylo, kdyby se implementovaly možnosti komprese, tak by si každej mohl sám vybrat.

4) Osobně ještě nevím jaká je kvalita audio jack konektorů u nových Xperií, ale prý hrají nadprůměrné, ale je to horší, než staré Walkmany, což je taky škoda. Opět by se mělo vrátit k tradici a pokud možno ji ještě vylepšit.

5) Osobně proti “plasťákům” nic nemám, ale jestli plast, tak ať je aspoň kvalitní. Jinak ale musím přiznat, že kov vypadá lépe a chtě nechtě je bytelnější. Je to na úkor váhy, ale dnešní uživatelé radši ocení kov, než pár ušetřených gramů. Minimálně u vlajkové lodě by kovové prvky mohly být přítomny.

6) Ať prosím neopustí od HW tlačítek. Senzorová tlačítka jsou fajn, ale přeci jen fyzické tlačítko je fyzické tlačítko. Minimálně na ty základní funkce by se mě víc líbily HW tlačítka.

7) Ať ten senzor přisvětlení funguje tak jak má, anebo ať se dá vypnout. Nejlépe oboje zároveň.

8)Vylepšení nativního launcheru. Ten od SE je sice fajn, ale jsou tam věci, který jsou divný. Např. když telefonní seznam neumí řadit podle přijmení, nebo nelze přepínat mezi hudebními skladami pomocí tlačítek na ovládání hlasitosi a podobné věci.

9) Osobně ještě nevlastním žádnou Xperii, takže nevím zda tento bod bude na místě. Nicméně … zkusit vymyslet nějaké fičurky, kterými by se mohli uživatele vytahovat před kamarády ;). Něco ve stylu G tlačítka u LG Optimus Black. Nebo např. ten CRT efekt při zhasnutí displeje byl velmi cool, nechápu proč byl v 2.3.4. odstraněn. Přesné takovýhle věci mám na mysli. Věci, které zkrátka potěší a dájí Xperiím na originalitě, jelikož dnes umí naflashovat do svých zařízení Androida umí kdejaká rodinná firma v Číně, ale udělat ten Android tak, aby na něm byl vidět rukopis SE. V kreativitě se meze nekladou.

10) … další mě těď nenapadají
________________________________________________________________

A abych jen nehanil, tak přidám pár pozitivních slov. Současná kolekce Xperií se mi nesmírně líbí:
– skvělý design
– odladěný systém
– nejlepší portfolio jako celek (téměř každý, kdo si chce kupovat nějaký mobil s Androidem, tak lze uvažovat o Xperii jako o silném kandidátovi)
– moc se mě líbí strategie X-Ray nebo X-Miniček a X-PRO. Zcela chápu, že vlajková loď se musí honit za pixelama, palcema, “nejtenčí” apod. Ale právě alternativy v podobě Ray, Mini, Pro, Active jsou svěžím větrem v poli smartphonů.
– nemá žádné kritické neduhy
– příkladná podpora od výrobce – rozhodně v tom pokračovat a ještě lépe vylepšit. Chápu, že udržet aktualizace pro široké portfolio na dlouhé roky je nákladné (a nelze to moc srovnávat s Applem), ale právě zde by SE mohlo ukázat všem ostatním záda.
– cena!!! – prostě poměr cena/výkon je u Xperii ve většině případů luxusní. Ale nevím jestli to nebyl jen tento rok, kdy mělo SE problémy s dodávkami do prodeje. Pro uživatele jen dobře, pro společnost už horší. Je potřeba si zvolit přiměřený kompromis.

Značka SE pro mě a mnoho jiných uživatelů znamenal prvotřídní výrobce mobilů. Excelentní fotomobily, super audio jack, “nejlepší” systém (narážím na A100 a A200). Viděl jsem ji jako společnost, která se nebála překážek a snažila se věci dělat inovativně a byla technologickým lídrem. Neříkám, že dnešní SE nemá z této minulosti nic, ale ještě to stále není ono. A jakožto fanoušek Se mě to velmi mrzí. Hájim SE kde se dá, ale v zájmu zachování své objektivity jsou chvíle, kdy i mě docházejí argumenty.

Přeji SE (resp. SONY) zářivé zítřky. Ať pokračují v práci, kterou letos předváděli a ať ji ještě několikanásobně zlepší a ukážou, že SONY (ERICSSON) je pojem, s kterým se musí nutně počítat na poli mobilního businessu.

PS: Zanedlouho si budu kupovat nový telefon a bude to Xperia Ray.

Sony Ericsson forever! ;)

MarkS

MarkS

8.12.2011 15:34

Zakoupil jsem SE Xperia Active a po měsíci používání maximálně spokojen!! Nějaké mouchy má, ale který telefon ne?!
Přešel jsem z HTC a už se nikdy nevrátím!!!

Katoga

Katoga

8.12.2011 17:19

Rendy> k tomu zhasínacímu efektu – na modelu Neo naopak v 2.3.4 přibyl, sice ne takovej, jako byl na Mini Pro s verzí 2.3.3, ale je tam
asi ke každýmu modelu přistupujou jinak

Palo

Palo

8.12.2011 19:29

Rendy to vystihl :) Já mám xperia x10 mini pro.Sice se vykašlali na aktualizace systému,ale to nevadí.
Přeci existuje xda.:)

Carismatico

Carismatico

8.12.2011 20:56

Já bych vzkázal pouze několik stručných bodů. Začátkem týdne jsem zakoupil Xperii arc S a následující den vrátil.

1) Proč i špičková zařízení mají laciné plasty a zpracování na úrovni telefonu střední třídy? Plast, plast a žádný kov? Rozhodně mě nezabije deset gramů navíc. Mám nyní RAZR a ten váží slušných 127 gramů, silnější baterie a prvotřídní zpracování. Určitě nejsem sám, kdo je radostí bez sebe z pružícího a vrzajícího zadního krytu…..

2) Ona baterie, konkurence dává do svých špičkových zařízení baterie kolem 1 700 mAh i při zachování tenkého provedení. Proč pouze baterie s kapacitou 1 500 mAh? Nepochopím

3) RAM u špičkového zařízení pouze 512 MB? Nic moc. Sice je to slušná hodnota a zařízení je i tak rychlé. Ale i tato hodnota se časem projeví

4) Fotoaparát! To by skoro hlavní důvod, proč šel arc S zpět. Gratulace SE! Za letošní rok máte ve svých zařízeních jednoznačně nejhorší fotoaparáty. Otřesná komprese. Galaxy SII, N9, Optimus 2X, Incredible s – všechna tato zařízení fotí lépe. Hlavně, že Exmor R – krásná marketingová ukolébavka pro hloupé a naivní uživatele. Ano, ve zhoršených svět. podmínkách vykazují snímky více světla. Ale ta kvalita? Ehm, no comment.

5) Na druhou stranu, abych si jen nestěžoval a nekritizoval. Chválím za vynikající, ne-li nejlepší desing. Chválím i za barevná provedení a rychlé aktualizac. Pokud začátkem roku uvedete ICS. Máte jednoznačně palec nahoru.

Mishack

Mishack

9.12.2011 12:02

Rendy: Oni kdyby “opravili” tyto neduhy, tak by te uz nic nenutilo koupit drazsi a lepe vybaveny model ;)

Rendy

Rendy

9.12.2011 15:47

to Mishack:

Blbost! Těmito neduhy trpí i nejvyšší model ARC S. A mě se naopak moc líbí strategie SE, že i do nižších řad dává stejné/podobné vnitřnosti. Takže výkon je téměř vždy bez kompromisů (vzhledem k ceně), a napomáhá to ryhlejší aktualizací i pro nižší modelové řady.

Sony Ericsson

Sony Ericsson

9.12.2011 16:55

Hezký den všem, můžeme vás ujistit, že Sony Ericsson tuto diskuzi stejně jako ostatní pečlivě čte. Podněty sbíráme, analyzujeme a snažíme se je dále využít. Nechceme ale spouštět lavinu různých reakcí, proto do diskuzí obvykle přímo nereagujeme. Pokud chcete vyřešit nějakou konkrétní záležitost, neváhejte se obrátit na naši infolinku nebo helpdesk, který najdete na speciální záložce na Facebooku Sony Ericsson Czech Republic. Věříme, že se vám naše nové telefony líbí a zachováte nám přízeň!

Drobek

Drobek

10.12.2011 0:34

Vlastním xperii mini a již před ní jsem měl xperii X10 mini a maximalni spokojenost sice baterka to je hruza ale jinak určitě špičkový telefon x10 mini nezničitelný kolikrát vydržel šilené pady takže s tím že jsou nekvalitní plasty bych nesouhlasil. Přitelkyně vlastní C502 a to byl jeden z nejlepších telefonu co znám i K850i. Ale s xperii kromé baterie spokojenost ta by mohla byt mnohem větší.

ulmy

ulmy

13.12.2011 13:49

Pro ty chytraky co si stezuji na baterie. Vyrobci delaji co muzou, ale baterky se zmensuji a odbery telefonu se zvetsuji…

Delfajz

Delfajz

15.12.2011 2:09

Ano, musim priznat, ze jsem tez (nucenym, pac po zaniku Siemense jsem nenasel nic co by se mu blizilo) fanouskem SE a dlouho jsem cekal na Xperia Ray. Muj nazor na tento droid je podlozen pouze s predchozi rocni zkusenosti s Huawei Ideos 8150 a predchozimi zkusenostmi s mobily znacek Siemens, Sagem, Nokia, Ericsson v drivejsich dobach.

Proc jsem chtel SE a nakonec si ho i vybral ve forme Ray:
– zkusenost s kvalitnimi snimky z meho SE W910i a W595
– RDS Radio (reknete mi, ktery jiny vyrobce nabizi RDS u radia a budu vam vdecny)
– audio/walkman featury (ikdyz u Androida neni podstatne)
– jiny (zajimavy a elegantni) design nez u jinych znacek
– dobrej display
– vykon
– pomer cena/vykon
– mobil pod 100g a pritom este pouzitelnej display (jako mobil nechci zbran, ci padlo)

Co me zklamalo:
– WiFi: nektere chranene site pomoci WPA2 PSK proste nevidi a zrovna tak se nedokaze pripojit k neviditelne SSID :-((((
(v tomhle Huawei byl neprekonatelnej a to mel Adroid v 2.1 ci 2.2)
Psal jsem vyrobci primo z mobilu a zadna odpoved. Asi to budu muset znovu zaurgovat
– Radio. Sice ma RDS, ale nemoznost si ulozit najite stanice a pojmenovat si ty co nemaji RDS me teda fakt nenadchla.
– provedeni: Designove sice pekna, ale to levne odchlipovaci plastove viko baterie je fakt ubohy
– nepouzitelne externi mikrofon pri video-hovorech (napr Skype). Mic zachytava takovyho sumu/hluku, ze druha strana nema sanci mi rozumet.
– nepouzitelne HW tlacitko Home. Sice prima napad (a chtelo by to vic tech tlacitek), ale tim jak je to dementne vymysleny, ze se neda zmacknout u hrany, ale az 1/2cm od ni… je takra nepouzitelne, a radeji bych ocenil SW tlacitko.
– vydrz baterie… jo pokud ho clovek necha bez vsech tech srandicek…tak mi vydrzel 80h,ale pokud ho clovek ma pouzivat k tomu, k cemu je toto zarizeni predurceno (kde telefonovani je az na poslednim miste), tak stezi den:-( Cekal jsem fakt vic.
– Externi speakry jsou docela slaby, proti Huawei se to fakt na externi poslech hudby pouzivat neda.
– Audiokonektor – nevim estli to je telefonem, ci bedynkama, ale po pripojeni na bedynky (a nejenom jedny) v nich neco lupe. Predchozi SE W910i/595 ci Huawei tenhle problem nedelaly. Pri pripojeni kvalitnich Koss sluchatek to lupani neslysim.

Co me nezklamalo/nadchlo:
– Display je fakt super. Podava verohodne barvy. To co clovek nafoti, nebo si ulozi fotky z profi fotaku do mobilu, tak vypadaji presne tak jak maji, krasne jasne, ciste barevne.
– Fotak… asi bych ho mel dat do kategorie mezi (nenadchlo ani nadchlo). Libi se mi prisvetlovaci dioda. Pri Skype podava pekne detailni obraz. Barevne provedeni odpovida realite.
Ale pri zoomu (jedno jakym v PC, na mobilu, ci primo pri foceni na fotaku), je videt, ze obraz je dost pixelatej. Asi ta komprese jak tu nekdo povidal.
– Sviznej vykon (pravda srovnani mam jen s tim Huawei)
– dokonala response GPS!!!! Do par sec a mam zamerenou lokaci (nebe a dudy o proti Huawei nebo me Garmin GPS)
– Neni to cistej Android, ale jejich Timeline rozhrani mi prijde OK, takze myslim, ze se do instalace Cyanegen hrnout nebudu)
– brzka aktualizace systemu (ovsem problem WiFi neodstranila)
– Home tlacitko signalizuje ze mam nejakou udalost, ale na dennim svetle to moc videt neni.
– velmi citlivy a responsiveness screen
– velikost a vaha

Namet na zlepseni:
– WiFi, Radio, vydrz baterie (vetsi kapacita)
– lepsi provedeni (klidne plasty, ale ne ten otresnej odchlip.kryt baterie! W910 to mel vychytanejsi, W595 uz bida, a tohle je otres)
– Pouzitlne HW Home tlacitko
– Pridat dalsi 3-5 HW tlacitka na zpet, menu a fotak, pripadne na spusteni hudby a prohlizeni fotek (tak jak to mel W910i)
– zlepsit externi repracky

At tak ci onak, stale si stojim za tim, ze jsem si vybral dobre a asi bych nemenil. Nekdy uvazuji, ze jsem mel jit do te Arc, ale tam by me stvalo, ze to je uz padlo a tezky. (ja si chci dat mobil do kapsy a nevedet (takrka) o nem).

RSS (komentáře k článku)