Menu

Xperia Z1, Z1 Compact a Z Ultra dostává Android 5.0 Lollipop

Společnost Sony pomalu, ale jistě dělá radost uživatelům Xperií vyšších řad prahnoucím po updatu na nejnovější verzi operačního systému Android 5.0 Lollipop. Modely Xperia Z3, Z3 Compact a Z2 již tuto významnou aktualizaci obdržely. Ode dneška se k těmto zařízením přidává také trio telefonů Xperia Z1, Z1 Compact a Z Ultra. Nutno dodat, že co se týče aktualizací na Android 5.0 patří Sony mezi jedny ze zodpovědnějších výrobců smartphonů. Na jednu stranu sice rozhodně není nejrychlejším, na stranu druhou oficiální Lollipop obdrží celá řada zařízení z produkce této japonské společnosti.

Z novějších zařízení má Sony v plánu přinést Lollipop také pro Xperii T2 Ultra a C3. Na tyto telefony by měl update dorazit již příští týden. Kromě toho je tato aktualizace přislíbena také pro původní Xperii Z (respektive její odvozeniny ZL a ZR) a tablet Z. U těchto zařízení by k aktualizaci mělo dojít v horizontu “pár týdnů”. Update pro zařízení řady Xperia přináší nejen vylepšení spjatá s novou verzí operačního systému Android. Výrobce do ní totiž přibalil například vlastní vylepšení současného grafického rozhraní.

Jste majiteli některého ze zmíněných zařízení Xperia, pro které je Lollipop již dostupný? Dorazila vám již zmíněná aktualizace?

Za upozornění děkujeme našemu čtenáři.

Zdroj: AndroidAuthority.com

 

Komentáře

Pavel

Pavel

6.6.2015 13:59

Ahoj, mám taky Z1c a potvrzuji problémy s přehříváním a špatný mikrofon po aktualizaci na Lollipop. Tak jsem zavolal na podporu Sony 844 550 055 a tam mi taky potvrdili, že to teď řeší spousta lidí. A prý na 99% se to vyřeší tím, že se telefon musí opravit přes Sony Bridge for Mac (pro uživatelé PC se to jmenuje PC Companion). Tak jsem to zkusil – (nejprve jsem zálohoval) – telefon to kompletně vymazalo (kromě SD karty) a Lollipop 5.0.2 se nahrál znovu a mikrofon už funguje dobře a telefon se už nepřehřívá… Protože zálohuji přes google tak se mi kontakty i původní aplikace nainstalovaly a aktualizovaly samy. Zatím 2 dny úplně bez problému, tak tento postup mohu zatím doporučit…

Pavel

Pavel

8.6.2015 14:23

..no takže problémy s mikrofonem byly nakonec i po reinstalaci.. Vyřešil jsem to vypnutím funkce: Vylepšení zvuku reproduktoru (v nastavení hovoru)…

Pavel

Pavel

8.6.2015 14:25

..hmm, tak problémy s mikrofonem byly i po reinstalaci. Ovšem pomohlo vypnutí funkce: Vylepšení zvuku reproduktoru (v nastavení hovoru).

andreu

andreu

8.6.2015 20:55

na xperii Z dorazil lollipop před 5dny ,netěšte se,rychle se vybíjí baterie, na displej skáčou nepotřebné lišty, no a neposlední řadě ty načančané holčičí pubertální barvičky – děs.Telefon používají i starší pánové,myslete i na ně decentnějším designem. Předešlé systémy byly mnohem lepší.

Mirek

Mirek

9.6.2015 18:40

Tak, dosud mi aktualizace nedorazila, dcera ho má taky (Z1 C) a ta už aktualizovala minulý týden

Lukáš

Lukáš

12.6.2015 12:17

Tak na Z1c mám lollipop cca 14 dní. Po instalaci jsem udělal tovární nastavení a všechny aplikace nainstaloval znovu. Systém funguje správně a bez problémů. Jediné čeho jsem si všiml, je vyšší zahřívání, ale pouze při hraní her nebo dlouhém skypovani. Není to ale nic hrozného. Vydrž baterie mi přijde stejná – podle využití 1 až 2 dny. Systém je trochu náročnější na výkon, ale telefon je svižný stejně jako s KitKatem, jen mi přijde, že bere trochu více RAM.

Čestmír Válka

Čestmír Válka

14.6.2015 2:50

ty otravné lišty a nepovedené prostředí pro telefon mě taky vadí

marpik

marpik

18.6.2015 22:29

Lollipop jsem si instaloval nerad, protože z principu nevidím důvod, proč měnit něco, co celkem v pohodě funguje, nicméně ty otravné a nevypnutelné hlášky o “aktualizaci” mne posléze k přechodu na novou verzi donutily (mimochodem, takhle agresivní vnucování použil naposled Microsoft proti nelegálním uživatelům Win XP – já ale žádnýho Androida neukradl).
Výsledek? Telefon na vyhození. Odemknutí telefonu: stačit tlačítko vpravo, přejet po displeji zespoda nahoru, zadat symbol, zadat pin, a dát si pozor, aby během toho náhodou nepřišel příchozí hovor – zkuste tohle udělat v běhu …
Tichý režim zmizel z nastavení (a nehodlám věnovat svůj čas hledání, kam jej programátoři přesunuli).
Přijetí příchozího hovoru – pokud náhodou běží jakákoli jiná aplikace – se přesunulo někam na mikrolištu, to samé platí o ukončení hovoru – už jen za to bych ten telefon občas rozmlátil o nejbližší šutr.
Widget s posledními hovory nefunguje, kontakty dříve dostupné z obrazovky volání zmizly taky.
Přechod mezi běžícími aplikace řeší nově sloupec posunujících se okének – i zde je nemožné zvolit aplikaci, na kterou chcete přejít, pokud člověk hůř vidí a není zrovna v klidu – navíc řada aplikací (kontakty, zprávy, volání atd..) zůstává v paměti, i když je opustíte – nalistovat tu, kterou potřebujete, tohle dost ztěžuje.
Výdrž telefonu při běžném použití +- poloviční.
Za 2 týdny mi telefon několikrát zahlásil, že fotoaparát není k dispozici – vyřešil to až restart.
Nastavení z pravého horního rohu nově obsahuje necelou polovinu možností, zbytek je nutno pracně hledat …
Barvy i ikonky jsou hnusné, navíc špatně čitelné.

Telefon byl můj, od Sony jsem si ho nepronajal, tak kdo kruci těm hovádkům dal právo mi do něj svévolně zasahovat? A ano, aktualizaci jsem (nerad) nakonec povolil, ovšem lillipop na Z1 není aktualizace, je to nový, z mého pohledu nepovedený a především značně odlišný systém, a jakkoli mám k technice celkm vstřícný vztah, rozhodně nehodlám plýtvat s mým časem na to, abych se zbytečně učil znovu ovládat, spravovat a přenastvovat něco, co v pohodě fungovalo. Telefon fungoval, nefunguje – přinejmenším řada funkcí ne. Z mého pohledu to je na žalobu za poškození cizí věci. Po pravdě, už dlouho mě nikdo takhle nevytočil. Howgh :(

Rudla

Rudla

19.6.2015 12:42

Lolipop bez problemu nainstalovan, bez problemu to bezi, prostredi je moc fajn, i like it.

Michael

Michael

19.6.2015 16:43

Telefon od T-Mobile. Upgrade nainstalován před 2 dny a vše v naprostém pořádku. Hovory v pohodě, přehřívání vlastně nulové, ani u nějaké hry, i když nehraju nějakě extra náročné hry. Baterka možná malinko menší vydrž. Rychlost skoro stejná, nemám moc nainstalovaných aplikací a vše jen nějaké bankovnictví, zprávy atd… Podle mého horší se záložkami jak v telefonu, tak v internetovém prohlížeči ( Chrome ) . Ty vyskakovací okna jsou docela otravná a není to dobrej výmysl. Jako relativně nenáročný uživatel na výkon nepociťuji posun dolu nebo nahoru. Barevný styl ikon mi přijde docela příjemný a rozhodně mi nevadí. Upgrade klidně mohu doporučit, ale jestli jsou zde zmíněné problémy s upgradem docela časté a je to asi o štěstí uživatele, tak by jsem klidně zustal u Kit Katu.

Honzik0505

Honzik0505

22.6.2015 16:22

Včera jsem reinstaloval systém půl dne srani ale zatím to vypadá že to stálo za to vše funguje hladce a plynule i volání a WiFi ok.Tak doufám že to vydrží.

David

David

25.6.2015 10:45

Naprosto souhlasím s Marpikem. Fotoaparát mi sice nezlobí, ale jinak jsem také dost rozčilen. Začalo mi zlobit volání. Zkusím ještě vypnout tu funkci vylepšování hovorů. Uvidíme. Jinak to ponesu na reklamaci.
Před Lollipopem jsem si liboval, jak mám konečně dokonalý telefon. Teď bych ho také nejradši prohodil oknem.
Předtím bylo všechno rychlé a svižné. Teď mám na každý úkon minimálně jeden klik nebo tah po displeji navíc. To je strašně otravné a zdržuje to.
Prosím SONY udělejte s tím něco. Nechci ten telefon kvůli tomu rootovat. Chci se vrátit zpět na Kitkat a nechci platit za nějaký servis, když jsem ten Lollipop vůbec nechtěl!!!

tomi

tomi

25.6.2015 11:26

Lollipo jsem nainstaloval na Z1 Compact hned, jak přišlo. Následovalo zklamání – k telefonování téměř nepoužitelný – sekání hovoru na protistraně. Také nešlo připojit k zařízením na LAN a dost horší fotografie. Z diskuzí jsem zjistil, že nejsem sám. Po nainstalování opravné aktualizace asi před 14 dny hovory i foto v pořádku. Používám S-launcher a naprosto bez problémů. Výdrž mnohem delší, i tři dny, ale moc netelefonuji, hry žádné, ale stále bluetooth, téměř stále wifi a ovšem zapnutý režim Stamina.

Jamie

Jamie

14.7.2015 12:03

Souhasím s Marpem, totálně nepoužitelný telefon, který byl do té doby absolutně super. Ikony nečitelné, přebarvené nesmyslnýma barvama a plno umělých cinkrlátek, který ten telefon posunuly do kategorie tamagoči. Trefit se na určitou nabídku problém, protože řazení aplikací za sebou a listování? proboha čí to byl nápad. Fotoaparát neustále hlásí “nedostupnost” i po restartu a obnově továrního nastavení. Též jsem doufal, že jakmile použiju návrat do továrního nastavení, vrátím se i ke staré verzi androidu. nekonalo se. Akorát jsem víc nasraný, bo jsem musel tím pádem smazat všechno ostatní z telefonu. Takže mam opět novou verzi a prázdný telefon. A ikdyž jsem si zálohoval kontakty, absolutně to nevyřešilo můj vztek na novou verzi Androidu. Ptám se tedy, je nějaká možnost jak se vrátit k tomu původnímu co opravdu fungovalo dobře bez problémů? Baterka telenu mi mizí před očima a to telefon prakticky celý den nemám na wi-fi, nehraju hry a jen občas napíšu sms, udělám fotku atd. Jo a poslední věc co mě naprosto rozčiluje: odemykání telefonu v kapse. Nevím čím to je, ale od poslední aktualizace se mi telefon neustále odemyká nějakou zvláštní kombinací. Přitom jsem to měl vždy vypnuté… Zoufalost prostě. :-( A telefon v záruce, takže nějaký home nahrání softwaru nechci podnikat.. :-( Takže ofiko servis? jde to?

Honza

Honza

16.7.2015 12:55

Pro: Jamie – Mám telefon taky k ničemu! Druhá strana mi rozumí sem tam něco. Dle návodu Sony – provést čistou reinstalaci prostřednictvím PC – mi vše fungovalo na 100%, byl jsem nadšený! Jen tři dny :-( Pak zase sekačka mikrofonu. Mluvil jsem s operátorkou Callcentra Sony Česká republika. Ta se mi asi 10 x omluvila, že Sony o problému ví, řeší jej, ale momentálně si nevědí rady. Dělá to pouze model Xperia Z1 Compact. Údajně budou vydávat do konce července opravný balíček. Tak jsem zvědav! Mám mobil v záruce, takže jediné řešení – oželet jej na měsíc posláním k reklamaci a za 3 dny jim jej vrátit, že závadu nestihli vyřešit v termínu. Dostat peníze zpět a jít ke konkurenci nebo Z3 Compact.

Honza

Honza

16.7.2015 13:01

Jinak pro úplnost: Před aktualizací na Android 5 jsem telefon miloval! Nejlepší volba! Oficiální downgrade na Android 4.4 neexistuje! To mi řekli v Sony. Downgradem ztrácím záruku!

Petr

Petr

21.7.2015 16:21

měl jsem problém s mikrofonem ale po radě pavla byl vyřešen

CANTONA

CANTONA

23.7.2015 5:25

Mám Z1 COMPAKT . Aktualizaci bych nazval jedním slovem katastrofa, jde to vrátit zpět na A 4,4 (poslední verze před tou nádherou co vymysleli borci … ) díky

Seká se mi foták, nabíjí se strašně dlouho a dost se zahřívá a není tak rychlý jak býval…

díky za info

Jirka

Jirka

25.7.2015 17:55

mám problém jako všichni zde se Sony Xperia Z1 Compact a protože ta přeinstalace fungovala jen 2 a pak mě zase nikdo neslyšel musel jasem si koupit jiný telefon a mám chuť žádat o odškodnění….

Marek

Marek

28.7.2015 15:41

Naprosto souhlasím s Marpíkem. Je neuvěřitelné že takových nesmyslů vydávají za dech beroucí novinky.Doufám že někdo ze Sony čte tyto diskuze. Asi ne. ale rozhodl jsem se je bombardovat dotazy a telefonáty. Bohužel mě zde dostala informace, že downgrade neexistuje

roman23

roman23

29.7.2015 11:45

Zdravim vsetkych xperiakov Z1 copmactakov . Toto co vymysleli soudruzi niekde kde pisu rosypanou ryzou je cele zle..
mam ten isty problem ako vsetci … Na druhej strane ma nepocuju, kvalita fotiek isla niekam do pr…le, nabija sa to ako chce , stale tam nieco prestikava , stratila sa tam jednoduchot a funkcnost telefonu ako takeho .Do stiahnutia obnovenej verzie som mal velmi dobry telefon a traz mam sracku za 1 korunu.Som znechuteny pristupom jednej z poprednych spolocnosti na svetovom trhu.Skusim to riesit zo sony servisom 3 x a vymena??? ci? skusili sme to upgrade. sukame sa s tym cele doobedie /.'[];\;/;lll’l\’;[./,=– zda sa ze sa to podarilo .Dam vediet ako dlho to vydrzi.

Honza

Honza

30.7.2015 9:34

Roman23: Dejte prosím vědět, jak dopadnul reinstal. Mi to fungovalo 3 dny, pak šel telefon do kytek – druhá strana mě neslyší, mobilní internet lze použít pouze po restartu, po nějaké době zhavaruje a nepřipojí se. Wifi se samovolně “odpojuje” – tváří se připojeně, ale nejede – musím vypnout a zapnout. Nevidí mj. síťové jednotky, co používám pro ukládání a streamování dat (fotky, videa, atp.). Když telefonu vnutím síťový disk, tak jej vidí, ale nepřipojí se, nahlásí chybu. Byl to nejúžasnější mobil, dokud jsem jej nenaočkoval neprověřenou vakcínou Lollipop. Teď mám malomocného křápa po mrtvičce :-(

roman23

roman23

30.7.2015 11:33

Caute tak sa to vcera podarilo zatial to funguje zalohoval som si kontakty a.t.d. a cez PC Companion som to cele upgradol, potom nainstaloval vsetky apky ktore ako tak potrebujem, wifi funguje, buetooth tiez, dokonca ma pocuju bez problemov na druhej strane , dokonca fotak sa zda ze sa prebral k tym parametrom ktore mal pred tym uvidime ako dlho to vydrzi je to android 5.0.2 dufam ze to vydrzi ak ano tak dam zakazat aktualizovat tento tel. drzim si palce…. aj vam ktorych postretlo toto zlte nestastie… caute

Jana

Jana

2.8.2015 23:31

Ahoj ja mam xperii z1 a jeste mam android kitkat 4,4 kdy budu mit lollipo?

Koudy

Koudy

20.8.2015 7:51

Z1 compacta mám velmi krátce a protože na mě vyskakovala stále hláška, že je dostupná aktualizace a že je nutné připojemí k PC,tak jsem se do ní pustil hned druný den pře PC companion. Popravdě jsem ani netušil, že jde o novou verzi Androida a myslel jsem, že se jedná o nějakou bežnou softwearovou aktualizaci. No nicméně vše proběhlo hladce (jedná se o trtochu delší proces) a telefon zatím funguje bezchybně. Bohužel nemohu provnat starší a novou Androidí verzi s ohledem na rychlost a výdrž baterie, ale celkově jsem zatím (a doufám že i nadále budu) spokojen.

Tomáš

Tomáš

3.9.2015 18:18

Mám stejný problém na Z1 Compact s oficiální české sítě. Po aktualizaci na Lollipop,
1.Vynechává zvuk. vypnul jsme vylepšení zvuku jak mikrofonu (ruch) tak repro) ani jedno nepomohlo zvuk se seká. (začlo to ale až 4 dny po instalaci)
2. telefon žere o hodně víc baterku v nečinosti. Dřívev noci padla o 2% nyní o 8% za stejný čas
3. Aplikace telefon blbne, někdy se neoběví vůbec ikona tel. Seznamu, jindy poslední volání, nebo nelze zavěsit hovor.
4. Blbne foták, někdy nelze spustit, jindy spustí, ale nevyfotí.
5. Celé menu lišty atd. totálně zmršili, zmizela funkce wifi dle umístění,

Co stím ? na reklamaci ? žádný reinstal nepomohl, nechci být měsíc bez telefonu :/ Mám ho 8 měsíců a už se rozes….

Radim

Radim

25.9.2015 22:54

Dobrý den. Mám problém z1 compact. V režimu ultra stamina jsem zjistil ze když aktivují tak chci odeslat zprávu a nejde to! Ale když restartuji mobil porad v ultra stamine se zapne normálně tak se zprávy normálně odešlou a funguje. jinác když jej vrátím do normálu mobil a zase přejdu do ultra staminy problém Se opakuje a zase musím restartovat znovu v ultra stamine aby to šlo. Ve zkratce. Mobil v normálním režimu přepnu do ultra staminy a pak musím znovu restartovat aby mi fungovaly zprávy.. Čistě prejiti z normálu do staminy dělá tedy problém s odesláním zpráv a po restartu v ultra stamine pak fungují .

RSS (komentáře k článku)