Android aplikace budou mít příjemně usnadněnou práci s časem

nové nastavování času Android ciferník manual

Jak se vám v Androidu momentálně pracuje s časem? Máme na mysli hlavně typické kolečko, na kterém lze napříč aplikacemi zvolit hodinu a minutu při nastavování odpočtu, událostí nebo upozornění. Jestli vám tato interaktivní funkce přijde poněkud titěrná, máme pro vás dobré zprávy. V rámci úprav designu pro Android 12 bude nové právě i nastavování času. Zmíněný kulatý ciferník bude větší a příjemnější bude například i manuální zadávání.

android-time-pickernové nastavování času při otočení displeje na šířku

Celé kolečko s výběrem času bude v prvé řadě větší, což pochopitelně pomůže při zadávání. Více prostoru ale dostanou také políčka pro manuální zadávání číslic přes klávesnici. Obdobně na tom bude přepínač pro AM / PM aneb DOP. / ODP. (pokud jsou v systému zapnuté). Na níže přiložených snímcích, kde je vždy vlevo stará a vpravo nová varianta, je vidět mimo jiné i upravený vzhled klávesnice.

Nové nastavování času už je prý u některých uživatelů k dispozici v klasické Google aplikaci při nastavování upomínek přes Asistenta, případně v nejnovější verzi aplikace Keep. Kalendář, Hodiny a další Google aplikace mají následovat. Poté i všechny další, které tuto nabídku z Androida využívají.

Jak jste zvyklí nastavovat v aplikacích čas?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)