Třetí verze vývojářského náhledu Android M se přiblíží “ostré verzi”. Bohužel se zpozdí

android_52

S představením Androidu 5.0 Lollipop udělal Google poměrně nečekaný krok: vydal vývojářský náhled (“Developer Preview”), který měl usnadnit přípravu aplikací na novou verzi systému v dostatečném časovém předstihu.

Podobným způsobem se vyhledávací gigant zachoval i v případě připravované verze Android M, nicméně tentokrát se dokonce rozhodl pro tuto testovací verzi vydávat pravidelné OTA aktualizace. Zatím poslední sestavení Developer Preview 2 uvolnil v první dekádě července (viz článek Android M Developer Preview 2 je tu! Jaké novinky přináší?) a od té doby uživatelé i vývojáři netrpělivě vyhlížejí třetí verzi. Podle původního plánu totiž měl být vydáván update každý měsíc až do uvolnění finální verze, takže již Developer Preview 2 vlastně spatřil světlo světa s asi 14denním zpožděním.

Původní plán vydávání Developer Preview pro Android M Původní plán vydávání Developer Preview pro Android M

Jeden z vývojářů britské divize Googlu Wojtek Kaliciński publikoval na oficiálním diskuzním fóru Android M Developer Preview na sociální síti Google+ informaci, podle které se vývoj blíží vydání finální verze Androidu M. Z tohoto důvodu bude uvolnění třetího vývojářského náhledu také poněkud opožděno, aby testovací sestavení co nejvíce odpovídalo očekávané konečné verzi. Kaliciński dále vyzývá k trpělivosti a zdržení se spekulací ohledně data vydání. Uvolnění třetího vývojářského náhledu bude oznámeno na stránkách Android Developers.

Vývojář Wojtek Kaliciński publikoval na diskuzním fóru Android M Developer Preview informaci, podle které se vývoj blíží vydání finální verze Androidu M Vývojář Wojtek Kaliciński publikoval na diskuzním fóru Android M Developer Preview informaci, podle které se vývoj blíží vydání finální verze Androidu M

Kdy přijde Android M Developer Preview 3?

Pokud tedy Google dodrží měsíční rozestupy mezi jednotlivými aktualizacemi, mohli bychom se Androidu M v sestavení Developer Preview 3 dočkat kolem 10. srpna, tedy počátkem příštího týdne. Ještě větší otazník visí nad vydáním finální verze – Android L, známý dnes jako 5.0 Lollipop, byl představen 12. listopadu 2014. Pokud tedy Kaliciński mluví o “blížení se k finální verzi”, možná tím chce naznačit, že bychom se Androidu 5.2 (podle posledních informací ponese Android M toto číslo verze) mohli dočkat dříve než v listopadu tohoto roku.

Zdroje: Android Police, Wojtek Kaliciński, 4PDA a Ubergizmo.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)