Menu

Android Lost: Když ztratíte telefon

Co uděláte, když ztratíte nebo vám bude ukraden telefon? Budete ho pracně hledat, případně zajdete ohlásit ztrátu či krádež na policii, a pravděpodobně budete litovat, že jste si nenainstalovali Android Lost.

Programům na lokalizaci ztraceného či ukradeného telefonu jsme věnovali jeden díl pravidelného cyklu SvětAndroida doporučuje a také první díl Čtenáři doporučují. Právě v doporučeních čtenářů padla zmínka o aplikaci Android Lost, která je jako jedna z mála nabízena zcela zdarma a zaměřuje se výhradně na nalezení ztraceného telefonu (nejde tedy o součást bezpečnostního balíku obsahujícího antivirový skener, antispyware apod.). Dnes se tedy na tento program podíváme podrobněji.

Instalace

Instalace je dvoufázová – po nainstalování aplikace do telefonu musíte v prvním kroku povolit tzv. “administrátorská práva.” To provedete spuštěním programu a stiskem tlačítka Request Administrator rights.

Nejprve je nutné požádat o příslušná práva tlačítkem Request Administrator rights

Nejprve je nutné požádat o příslušná práva tlačítkem Request Administrator rights

Poté budete požádáni o schválení práv, která bude Android Lost mít. Pokud chcete program používat, nezbude vám než souhlasit a stisknout Aktivovat.

Pokud chcete program používat, nezbude vám než souhlasit a stisknout Aktivovat.

Pokud chcete program používat, nezbude vám než souhlasit a stisknout Aktivovat.

Následně přejdete na web Android Lost, kde provedete přihlášení přes svůj účet Google (kliknutím na odkaz v pravém horním rohu, kde je napsáno Please sign in to your Google Account to access the AndroidLost application. Sign In). Mělo by se zobrazit dialogové okno oznamující, že účet byl spojen s telefonem.

Dialogové okno oznamující, že účet byl spojen s telefonem.

Dialogové okno oznamující, že účet byl spojen s telefonem.

Tím jste dostali telefon pod kontrolu z webu Android Lost.

Co Android Lost umí?

Rozhraní webové aplikace, to si přiznejme, není kdovíjak graficky vyvedené. Sám autor programu to vysvětluje tím, že je v první řadě programátor a ne web designér.

Pod záložkou Personal naleznete údaje o spárovaném zařízení – tedy jeho výrobce, IMEI (může se hodit, pokud jste vyhodili krabici/doklady o koupi a chcete požádat o zablokování ukradeného telefonu) a vaši e-mailovou adresu.

Pod záložkou Personal naleznete údaje o spárovaném zařízení.

Pod záložkou Personal naleznete údaje o spárovaném zařízení.

V podsekci Logs pak je k dispozici přehled všech operací, které jste se zařízením prováděli – tedy především přehled vystavených požadavků.

Přehled všech operací, které jste se zařízením prováděli, je v sekci Logs.

Přehled všech operací, které jste se zařízením prováděli, je v sekci Logs.

To nejdůležitější je připraveno v sekci Controls, která se dále dělí na šest oddílů.

Siréna

Pod Alarms můžete vyvolat zvuk sirény, interpretovaný hlasitým reproduktorem telefonu. V roletkovém menu zvolíte dobu trvání v sekundách (3, 10, 20, 30, 60, či 120), po stisku tlačítka Alarm začne telefon “houkat.” Testovali jsme na telefonu LG Optimus One a siréna se ozvala na maximální hlasitost i v okamžiku, kdy byl telefon v tichém režimu. Hodí se například tehdy, pokud telefon hledáte, ale nemůžete ho prozvonit, protože máte vypnutá vyzvánění.

Pod Alarms můžete vyvolat zvuk sirény

Pod Alarms můžete vyvolat zvuk sirény

Kde je?

V případě ztráty či zcizení vás patrně bude zajímat, kde se telefon nachází. K tomu slouží sekce Location, kde stiskem tlačítka Send location vyvoláte požadavek na lokalizaci. Jestliže během 60 sekund není nalezen signál GPS, nebo je GPS zakázána, probíhá lokalizace podle sítě. V případě, že není možná ani ta, bude odeslána poslední známá pozice. Přepínačem Auto switch on GPS if deactivated lze vynutit zapnutí GPS modulu bez nutnosti interakce s uživatelem. Výsledky jsou přitom zasílány elektronickou poštou na registrovanou adresu. Součástí e-mailové zprávy je také “klikací” odkaz, který zobrazí pozici v mapových podkladech Google. V městské zástavbě bez viditelnosti oblohy (v budově) určil Android Lost pozici s přesností do deseti metrů.

Stiskem tlačítka Send location vyvoláte požadavek na lokalizaci.

Stiskem tlačítka Send location vyvoláte požadavek na lokalizaci.

Druhá dostupná možnost GPS fixed interval nabízí pravidelné zasílání polohy telefonu v daném intervalu (3, 5, 10 a 30 minut). Můžete tak sledovat případný pohyb zařízení, nicméně autor sám podotýká, že funkce není zcela bezchybná a že od ní nemáme očekávat příliš mnoho.

Dálkové ovládání

V sekci Status si přes tlačítko Send status můžete nechat zaslat informace o svém telefonu. Tak, jako ve všech výše i níže zmiňovaných případech, vám přijdou e-mailem. Ze zprávy se kromě verze klienta dozvíte například o stavu baterie, zda je aktivní GPS, Wi-Fi a síť (vše detekováno na LGOO správně), jakož i další údaje o telefonu. Nejzajímavější ale mohou být informace o vložené SIM kartě – kromě jména operátora a telefonního čísla lze takto zjistit také její sériové číslo a tzv. Subscriber ID.

Přes tlačítko Send status si můžete nechat zaslat informace o svém telefonu. Enable/Disable pak můžete povolovat a zakazovat GPS a Wi-Fi.

Přes tlačítko Send status si můžete nechat zaslat informace o svém telefonu. Enable/Disable pak můžete povolovat a zakazovat GPS a Wi-Fi.

Tlačítky Enable/Disable pak můžete povolovat a zakazovat GPS a Wi-Fi moduly. Ačkoli autor upozorňuje, že tyto funkce nejsou součástí oficiálního API a nemusí tedy fungovat na všech telefonech, na našem testovaném kousku fungovaly bez chybičky a zapnutí resp. vypnutí probíhalo prakticky okamžitě.

Zprávy

Čtvrtá položka Messages nabízí různorodou paletu funkcí. Přes Message popup můžete poslat na displej telefonu jakoukoli textovou zprávu. To se hodí například tehdy, najde-li vašeho miláčka poctivý nálezce, který ho chce vrátit, ale neví komu a kam.

Můžete poslat na displej telefonu jakoukoli textovou zprávu.

Můžete poslat na displej telefonu jakoukoli textovou zprávu.

SMS post dovoluje odesílat SMSky tak, jako byste je poslali z vašeho telefonu. Na LG Optimus One nám ale tato funkce nefungovala.

Položka Messages nabízí různorodou paletu funkcí.

Položka Messages nabízí různorodou paletu funkcí.

Skrze SMS inbox and sent si můžete nechat zaslat do e-mailové schránky deset posledních přijatých a deset posledních odeslaných zpráv. V případě zcizení vám tyto údaje mohou vypovědět něco o tom, kdo telefon právě používá. Pokud jste mobil pouze ztratili, můžete tak alespoň zareagovat na došlé SMSky. V doručeném e-mailu se dočtete, z jakého čísla zpráva přišla, přesný čas doručení a celý její text.

Ovládej, zamkni a znič

Nejvíce položek čítá sekce Security. Hned nahoře je menu SMS allow, kde zadáte telefonní číslo, ze kterého můžete ovládat svůj telefon prostřednictvím SMS příkazů. To oceníte především tehdy, nejste-li v blízkosti internetového připojení a nedostanete se tak na stránky Android Lost, ale stejně tak i v okamžiku, kdy váš telefon není v dosahu (nebo je má zakázaná) Wi-Fi či mobilních dat. Lze určit i více telefonních čísel, ze kterých bude možné zařízení ovládat – v takovém případě je oddělte čárkou. Následně doporučujeme vytisknout seznam všech dostupných SMS příkazů (nikdy nevíte, kdy se vám budou hodit).

Nejvíce položek čítá sekce Security.

Nejvíce položek čítá sekce Security.

Přes SMS lze spouštět sirénu, posílat výzvu na displej, nechat telefon přečíst zadaný text, nastavovat APN, zjišťovat polohu, zamknout a odemknout telefon, smazat SD kartu a nebo celé zařízení.

V části Package display můžete skrýt respektive obnovit zobrazení ikony ve správci aplikací.

Telefon můžete na dálku zamknout a podmínit jeho odemknutí čtyřmístným PINem. To provedete v sekci Lock phone. Pokud bude chtít s telefonem někdo pracovat, bude požádán o vložení PINu. Odemknutí lze provést také na dálku přes Unlock phone.

Pokud bude chtít s telefonem někdo pracovat, bude požádán o vložení PINu.

Pokud bude chtít s telefonem někdo pracovat, bude požádán o vložení PINu.

Poslední dvě možnosti – Erase SD Card (smazání obsahu paměťové karty) a Wipe phone (kompletní vymazání telefonu) jsme z pochopitelných důvodů netestovali.

Vyfoť si svého zloděje!

První položka menu Mobile pojmenovaná Text to speech slouží k přečtení zadaného textu. Tedy konkrétně: na webu zadáte požadovaný text a telefon ho skrze hlasovou syntézu přečte. To, jak bude text srozumitelný, závisí nejvíce na tom, jak máte nastaven převod textu na řeč.

Zvolíte-li Front Camera nebo Rear Camera, dojde k pořízení fotografie optikou předního (je-li jím telefon vybaven) nebo zadního fotoaparátu.

Zvolíte-li Front Camera nebo Rear Camera, dojde k pořízení fotografie optikou předního (je-li jím telefon vybaven) nebo zadního fotoaparátu.

Přes Dial phone můžete na dálku vytáčet čísla ze svého telefonu. Není tak problém poslouchat, co se děje v okolí vašeho telefonu. Přes Hangup phone pak můžete telefon zavěsit. Zde je ale dobré podotknout, že volání probíhá standardním způsobem a je tedy viditelné na displeji.

Call List slouží k odeslání seznamu posledních dvaceti příchozích, odchozích a zmeškaných volání. Můžete tak například zavolat kolegovi či obchodnímu partnerovi, který se vám z důvodu ztráty či krádeže telefonu nedovolal. Stejně tak zjistíte, s jakými čísly případný zloděj komunikoval. V doručené zprávě je uvedeno telefonní číslo, doba trvání hovoru, zda jde o hovor přijatý, volaný či nepřijatý a přesný čas.

Zvolíte-li Front Camera nebo Rear Camera, dojde k pořízení fotografie optikou předního (je-li jím telefon vybaven) nebo zadního fotoaparátu, a jejímu následnému odeslání na váš e-mail. V případě LG Optimusu One, který má jen zadní kameru, byla v obou případech poslána fotografie z ní. Při troše štěstí tak můžete například lokalizovat svůj telefon podle toho, co je kolem něj, nebo se podívat na vysmátou tvář šťastného nálezce a/nebo zloděje.

Odinstalace

Samozřejmě k čemu by byl takový program, kdyby bylo možné ho standardním způsobem odinstalovat? Odinstalace je tedy komplikovanější. První možnost je v programu v telefonu stisknout tlačítko Menu a zvolit Display hidden keys. Poté aplikaci odeberete práva tlačítkem Remove Administrator rights a pak už je možné ji odinstalovat standardní cestou. Právě proto je dobré ikonku Android Lost schovat v seznamu aplikací přes Package display-Disable. Druhá cesta vede přes webové stránky, kde v sekci Personal-Phone provedete zrušení registrace tlačítkem Unregister.

Resumé

Android Lost nabízí neuvěřitelně širokou paletu funkcí, které vám umožní najít ztracený telefon a jež vám mohou být nápomocné i v případě jeho ztráty. Praktické je ovládání přes webové rozhraní, ale též přes SMS pro případ, kdy vy nebo váš telefon nebudete mít přístup k Internetu. Je jasné, že zkušený zloděj v první řadě telefon vypne a následně (pokud to umí) provede jeho reset do továrního nastavení, čímž aplikaci odstaví. Pokud jste telefon jen někde zapomněli, máte díky Android Lost skoro stoprocentní šanci ho nalézt. V případě krádeže je šance pochopitelně nižší, ale rozhodně významně větší, než kdybyste Android Lost vůbec neměli. Připočteme-li k tomu nulovou cenu, musíme této aplikaci dát jedničku s hvězdičkou.

Android Lost
Theis Borg
Verze1.51 (21. 7. 2011)
Velikost99 kB
2.2+


Zdarma

 

Komentáře

Hanz

Hanz

26.3.2012 2:31

AHoj. Můžete mi někdo říct, kde stáhnu češtinu pro tuhle aplikaci? Myslím, aby telefon kecal česky, když mu pošlu sms. Jinak funguje super, jen menu je teď jiný, ale je to ok. Na Galaxy Note 7000. Děkuju.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

26.3.2012 10:11

To: Hanz
Dobrý den,

nejde ani tak o češtinu pro tuto aplikaci, ale o českou hlasovou syntézu. Některé telefony ji mají od výrobce (tuším Samsung), jiné ji potřebují doinstalovat.
Osobně používám SVOX s českým hlasem Iveta – viz recenze https://www.svetandroida.cz/nechte-si-predcitat-knihy-201103 (pokud nechcete předčítání dokumentů, můžete vynechat ezPDF Reader).
Po nakonfigurování SVOXu jako výchozího SW pro hlasovou syntézu mluví pak i Android Lost česky.

Jana

Jana

31.7.2012 16:00

Ahoj, chtela bych se zeptat na to aktivovani na dalku. Jestli je mozne teda poslat tu sms a lokalizovat tak telefon na kterem jsem tuto aplikaci nenainstalovala pred ukradenim a pokud ano tak jak to teda udelam?
diky:o)

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

1.8.2012 10:48

To: Jana
Dobrý den,

tuto možnost jsem, bohužel, netestoval, takže Vám neporadím.
Mám ale dojem, že cosi na toto téma jsem viděl na oficiálních stránkách této aplikace.

Lukas

Lukas

2.8.2012 9:02

Tohle si do telefonu nainstaluje jen blázen. Vzdyt ten provozovat a tvurce aplikace ziska paradni vzdaleny pristup do vaseho telefonu.

pavel

pavel

25.12.2012 10:30

jde nejak tuto aplikaci pouzivat na dvouch zarizeni?? kdyz sem to nainstaloval slo to jen na jednom ,lze to v nastaveni nejak zmenit??

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

26.12.2012 8:42

To: pavel
Jde to. Když si nainstalujete Android Lost na další telefon, budete mít na webu v pravém horním rohu rozbalovací menu, kterým můžete přepínat právě ovládané zařízení.

Josef

Josef

1.2.2013 13:36

Chci se zeptat jestli se něco stane, jestliže tuto aplikaci odinstaluji. Díky za odpověď

Honza

Honza

3.3.2013 14:41

Nevypadá špatně, ale tohle se mi líbí víc:
Anti Theft Protector
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.msd.anti.theft.protector.google.lite

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

4.3.2013 11:33

To: Honza
Až na to, že plná verze Vámi odkazované aplikace je placená….

Jiří Egermaier

10.4.2013 8:32

Buď blbě čtu…. můžete mi pane Kiliáne poradit na jaké číslo mám odeslat sms příkaz ze zaregistrovaného druhé telefonu? Na ten který postrádám (na kterém je nainstalovaný Androidlost?)

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

10.4.2013 8:38

To: Jiří Egermaier
Dobrý den,

samozřejmě posíláte SMS na číslo toho telefonu, který hledáte.
Pozor na to, že s některými alternativními aplikacemi pro správu SMS (GO SMS) to nemusí fungovat, protože aplikace odchytí zprávu ještě dříve než ji Android Lost zpracuje.

Jiří Egermaier

10.4.2013 10:05

Díky :)

Jiří Egermaier

10.4.2013 10:07

Požívám Handcent SMS, ale doufám, že se mi jej ztratit nepodaří :)

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

10.4.2013 10:14

To: Jiří Egermaier
Rozhodně doporučuji předem to ovládání skrze SMS otestovat. Znáte to: těžko na cvičišti, lehko na bojišti :)

Jiří Egermaier

10.4.2013 10:29

Už jdu na to a dám sem info

Jiří Egermaier

10.4.2013 10:41

Tak bohužel – pokud je nainstalována aplikace Handcent SMS, tak příkazy z druhého telefonu pomocí sms nefungují – Handcent to zpracuje jako normální příchozí sms a “vyplivne” tak bublinu se zprávou. Takže pro tuhle formu ovládání se to nehodí.

Michal

Michal

14.4.2013 18:14

Měl bych takový lajcký dotaz. Když mi někdo telefon ukradne a vypne ho, tak v tu chvíli mi je android lost k ničemu? Nelze na dálku telefon nějak zapnout, popřípadě vysledovat za pomoci GPS i vypnutý telefon? A druhý dotaz patří možnosti přeposlat si deset posledních sms – to se týká pouze příchozích, odchozích a nebo prostě posledních sms? A je třeba, aby ty sms v telefonu zůstali, nebo pokud je nálezce ihned vymaže, tak se k nim nedostanu? Děkuju za odpověd

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

15.4.2013 13:39

To: Michal
Vezmu to postupně:
1.) ano, v případě vypnutí telefonu je Vám jakýkoli software k ničemu.
2.) telefon nejde na dálku zapnout asi žádný, Androidy nevyjímaje.
3.) GPS se vypíná společně s telefonem. Je ovládána operačním systémem. Ten po vypnutí telefonu neběží a GPS tak není možné zapnout, vypnout, sledovat, …
4.) přeposílají se odeslané i přijaté SMS.
5.) ano, pokud příjemce SMS smaže, tak se nepřepošlou.

Michal

Michal

17.4.2013 12:18

Děkuju moc za odpověď

Ondra

Ondra

15.7.2013 8:28

Skoda jen ze to ukazuje aktualni telefon, pac mi ukradli telefon pred nekolika tydny v bulharsku a poridil jsem si nový, nedá se nějak najít podle IMEI?

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

15.7.2013 9:00

To: Ondra
Přes IMEI jedině přes policajty.
S potvrzením pak na operátora. Ten sice nesdělí polohu, ale alespoň by měl telefon zablokovat.
Bohužel, tyto aplikace jsou preventivního charakteru. Ukradené auto také nenajdete, když si týden po odcizení pořídíte GPS sledování.

Ondra

Ondra

15.7.2013 21:28

To Karel:
Jo to je logicke diky za reakci urcite je to preventivni opatreni do budoucna, teda pokud nam nekdo nehekne ty ucty aby nam pak ovladal smartphony:-)

Ilona

Ilona

17.7.2013 13:59

Dobry den. Jeste vcera mi to vsechnoparadne fungovalo, ale dnes od rana se mi pocitac s telefonem vubec nesojil.Telefon je zapnuty a zadna odezva. Zkusela jsem vsechno, fotak, vypisy hovoru,vypisy SMS a porad nic. Muze byt chyba na serweru, který rano byl nedostupn, nebo nekde jinde? Aplikace je v telefonu skryta, kdyz se podivam na Google Play, tak se ukazuje jako nainstalovana. Poradite mi? Ilona

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

17.7.2013 14:34

To: Ilona
Potvrzuji, že ani mně to nefunguje.

Lukas

Lukas

28.7.2013 1:44

Dobry den muze mi nekdo pomoct nebo poradit ? byl my odcizen telefon samsung s3 a chtel bych ho nejak dohledat zitra jdu na policii kvuli zablokovani ale nasel jsem na internetu tuhle aplikaci tak me zajima kdyz jsem ji v telefonu nemel takt jestli se da nejak nainstalvat pocitam ze dotycny si dal svoji simkartu protoze tel je vyplej tak me zajima jak mam odeslat na telefon tu aktivacni sms diky za odpoved

Jakub

Jakub

4.11.2013 20:38

Ahoj,
z této aplikace jsem opravdu velmi nadšen. Sice mi na mém mobilu úplně všechno nefunguje, ale spousta věcí/příkazů ano.
*Jediné co mě opravdu poměrně velmi znepokojilo, když jsem si přečetl zprávu:
“Tohle si do telefonu nainstaluje jen blázen. Vzdyt ten provozovatel a tvurce aplikace ziska paradni vzdaleny pristup do vaseho telefonu.
Lukas | 2.8.2012 @ 09:02 | 91.218.189.xxx”
Najednou moje nadšení dosti opadlo a vrátil jsem se poměrně do reality. Nikdo mu na to neodpověděl, a asi to spoustě lidem nedochází, tak jako to nedošlo ani mě.
*Karel Kilián – můžeš mě zkusit přesvědčit, že se z tohoto pohledu ničeho bát nemusím?? (bude to ale asi dosti těžké)

*Co mi je líto, tak že zapnout GPS mi nefunguje zrovna…
*Nadchnula mě zpráva + vyfocení…to je fakt super!
*Fakt je naprd(..to není na prd, to je nahovn*), že ovládání nefunguje bez přístupu na net….ale tak to bychom už asi chtěli moc….
*Prohlížení obsahu mě nefunguje :/

Takže mám z toho rozporuplné pocity… :)

Jakub

Jakub

4.11.2013 21:14

Ještě dodávám…nefunguje mi ovládání přes sms..proč? mobilní číslo povolené mám, i ten kod pro všechny jsem zkoušel a stejně ty data ani wifi spustit nejdou…
jinak na email, by prý měly chodit ty fotky? (vím že jsou ve výpisu/v záznamech) ale na email mě to ještě nepřišlo… :(

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

5.11.2013 11:57

To: Jakub
Tak k čemu přesně se autor aplikace může dostat Vám, bohužel, nepovím.
Sám aplikaci mám, protože si myslím, že možné riziko je menší než případná pomoc při ztrátě telefonu.

Co se týká SMS – většinou je na vině nějaká aplikace třetí strany, zpracovávající SMSky (GO SMS, Handcent, …), která zprávu “odchytí” a Android Lost se k ní už nedostane.

Lukáš

Lukáš

14.12.2013 12:41

Zdravím, měl bych dvě otázky. Mam LG E720 kde by měl být android verze 2.2, půjde mi android lost? Jestliže někde zahrabu nebo mi ukradnou telefon, musí být přihlášený k síti, abych ho mohl ovládat přes web? Díky

Linda Burčová

Linda Burčová

31.1.2014 10:32

Teda přijdu si blbě ale napsalo mi to že instalace proběhla i ve vypnutém mobilu.ale jaksi nevím co dál.nikdo ho stopro nemá ale najít ho nemohu.jde nějak udělat aby se ten mobil zapnul nadálku nebo dokázal vyhledat i přesto že je vypnutý?

Maja

Maja

4.2.2014 1:11

Ahoj,
jsem jedna z tech, co nepomysleli vcas na prevenci ukradeni a dnes po poledni jsem prisla o telefon Padfone 1.generace :( umel by mi nekdo pradit, zda se da dohledat, i kdyz nema zadnu aplikaci jako Android lost? mam tam klasicke aplikace, outlook, mapy, sygik atd… moje sim karta byla vypnuta ihned po ukradeni, uz ma okonce i novou, policie ma IMEI, dnes vecer byl telefon pres IMEI zablokovan, ale rikam si, jeslti neni neco co bych jeste mohla udelat, Diky za tipy.

Vlad

Vlad

11.5.2014 15:48

Dobrý den,
dnes jsem zkoušel nainstalovat, ale vizuálizace stránky výrobce je jiná a Send location mi vůbec nefunguje.

Eva

Eva

1.7.2014 15:00

Ahoj, poradí někdo,jak je to s tou instalací na dálku? Synovi odcizili mobil,tak bych to chtěla aspoň zkusit

Kenny

Kenny

9.1.2015 15:17

Je to super program oceňuji jeho tvůrce ! Nevíte někdo v jakém formátu zadat to povolené telefoní číslo a čísla pro ovládání přes SMS. Nevím jestli ve formátu např: +420 767 neco neco, nebo pouze číslo 767767767, bez mezinárodní předvolby a jestli s, tak jakém formátu(+420, 00420, 420)? A jak oddělit více čísel. Pouze čárkami.

Máca

Máca

19.1.2015 16:30

A teď jeden trochu jiný dotaz k této aplikaci. Což takhle použít starý MT jako GPS lokátor do auta, všechno vypnout a nechat jej jen po aktivaci posílat GPS lokalizaci v případě ukradení auta. Samozřejmě když jej ukradnou tím stylem, že jej na 1-2 dny odstaví někde jinde a sledují jej jestli nemá právě GPS lokátor. Takže je šance ( opakuji šance) vozidlo nalézt. Váš názor ???
Pro šťouraly je to jen myšlenka…MT zalisovat do pořádného pouzdra a schovat někde ve vozidle…nemluvím o napájení…
dík za názory….

Monika

Monika

31.1.2015 12:50

Jsem začátečnice a nevím vůbec, jak tuto aplikaci použít při ztrátě, kde začít. Zavolám z jiného telefonu na moje číslo a co dál? Naskočí nějaké možnosti, dá se hledat i přes internet? Jak použít všechny možnosti, které jsou v popisu uvedeny? A když ho najdu, jak ho získám zpátky, musí to udělat policie? Děkuji a omlouvám se, že nevím vůbec, o co jde

Petr

Petr

26.4.2015 13:29

Zdravím
Byl mi odcizen telefon ale ten parchant co mi ho ukradl se stale propojuje pres muj gmail. co mohu delat abych zjistil kde je poprípade ho zablokoval?

jara127

21.7.2015 18:08

Zdravím, mobil je tedy možné vypátrat jen tehdy je-li připojen k netu? Je to tak???? Díky za odpověď.

Petr

Petr

4.9.2015 14:47

Zdravím,
chtěl bych se zeptat na nejlepší postup, jak se dostat ke svému odcizenému telefonu. Mám tuto apku a informace o telefonu. Zloděje jsem kontaktoval ale telefon nehodlá vrátit. Jak byste postupovali? Díky

Dan

Dan

11.9.2015 8:57

Zdravím, aplikaci jsem si nainstaloval do svého telefonu Huawei G630. Instalace proběhla v pořádku, dokonce jsem i v nastavení potvrdil tuto aplikaci jako správce zařízení. Nicméně při pokusu o spojení prohlížeče s telefonem se nic neděje a telefon automaticky zruší nastavení ve správci zařízení a tím aplikaci vypne. Mohli by jste mi prosím vás poradit, jak vyřešit tento problém.

Luis

Luis 0

10.4.2018 17:20

Zdravím, aplikaci jsem po instalaci do smartphonu raději odinstaloval, neboť mi Panda nahlásila, že je v aplikaci malware. Zjistil to také někdo z vás? Nikde na webu jsem o tom nenašel zmínku.

RSS (komentáře k článku)